Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: FinWin Ribbon (1/2)


Doporučené příspěvky

Dobrý den Břondo!
Ještě před nedávnem bych s vámi souhlasil. Osobně používám 2 MA (Ema 14 + 34 ve spojitosti s Craigovou TAZ - tady bych Vám chtěl poděkovat za naťuknutí ve vlákně Drbobky) ale po aplikaci a backtestu Ribbonu jsem změnil názor. Ribbon se zdá být přínosem v určení Chopu a Stlačení trhu. Zatím ho vidím jako síť a jakmile v něm trh uvízne, je Chop a je třeba být opatrný s trendovými vstupy. To samé se "stlačením trhu" - občas jsem viděl jak se EMA 14 a 34 přiblížili k sobě a pak z toho byl pěkný trend, a jindy ta samá situace a ... nic. Ono stlačit 2 EMA a 7 EMA to je rozdíl. Tak trochu mi to připomíná Velký třesk. Z ničeho - vše. A ještě nastavení - EMA 200, 80, 70, 58, 45, 34, 13.

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tatanko!

Upřímně řečeno - svůj příspěvek jsem napsal trochu předčasně a ne zcela uváženě. Poté jsem si ke Guppyho Multiple Moving Averages něco trochu přečetl podstata této metody mne zaujala. Musím se přiznat, že jsem ji také zařadil do backtestu. Ale je pravdou, že to množství čar na grafu mne děsí - mám rád, když je v grafu uklizeno. Stále tvrdím, že informace, které metoda přináší již v grafu jsou, nicméně pokud si na Guppyho člověk zvykne a nakouká to, může být tento způsob vizualizace přínosem.

Zvláště mne zaujaly myšlenky, ze kterých původní systém vychází:
1) porovnání myšlení dvou skupin traderů - tradeři z krátkých a dlouhých timeframů (dvě skupiny EMA)
2) zhuštění skupiny průměrů reprezentuje to, že tradeři z těchto timeframů mají stejný názor na cenu
3) nevstupovat do obchodu proti názoru traderů z delších timeframů, ale v souladu s nimi.

Ještě si nejsem zcela jist nastavením. Guppy využívá nastavení jiné (3, 5, 8, 10, 12, 15) pro short term group a (30, 35, 40, 45, 50, 60) pro long term group. Pracuje ale s denními grafy. Pro ID se mi toto nastavení moc nelíbí.
Pro TF 5 min. jsem viděl využití nastavení "Short term" skupiny 25,30,35,40,45,50,55 a "Long Term" skupiny 89,99,109,119,129,139,149. Zde nebyly EMY, ale vážený průměr. Možností je spousta. Popis různých metod vstupů dle Guppyho lze vygooglovat na webu. Zajímavé je např. využití k potvrzení breakoutu trendline a rozhodnutí, zda je falešný či již podporovaný i tradery z vyšších timeframů. Hodně je toho i na fóru Traders Laboratory.

Sám ještě nevím, zda Guppyho využiji, či nikoliv. Většinou pokud jsem zkoušel něco nového, výsledky se mi zhoršily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Břondo, osobně jsem taky proti "zaplevelení" grafu ale v jistých ohledech to může být ku prospěchu věci. Líbí se mi myšlenka: když se cena dostane do změti čar EMA a není ji dobře vidět tak to vzít jako signál STOP. (možná by bylo zajímavé vymyslet indikátor který by oblast mezi EMA 34 a EMA 80 začernil ) Nevidím cenu, nemůžu nic dělat a počkat až se cena vyloupne nad/pod. Přičemž jako změť čar považovat EMA 34, 45, 58, 70, 80. Tedy neměnit OS, jen ubrat trendové vstupy v době kdy trh neví jistě jestli se mu chce trendovat a nebo se jen tak horizontálně poflakovat ve vymezeném rozpětí. A jak to tak vypadá v tomto by mi Ribbon mohl posložit. Občas mám zbytečně "rychlou ruku". Taky jsem vyzkoušel nápad se kterým přišel o pár příspěvků nahoře peter234 s W%R 10 a 5 no a není to taky špatné. Jako potvrzení k CCI ZLR ( véčko / HOOK ). A na závěr pár grafů "stlačení trhu" / mimochodem kvůli tomu jsem do grafu Ribbon přidal :) Tatanka

15685

15686

15687

15688

15689

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...