Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: FinWin Ribbon (1/2)


Doporučené příspěvky

FYI - pokud by nekoho podobna technika s vyuzitim vice MA zajimala, tak doporucuji podivat/vygooglit metodu 'Guppy Multiple Moving Average', coz je v podstate sledovani chovani a obchodovani podle MA s ruznyma periodama (dlouhodobe vs kratkodobe)

napr.
www.investopedia.com/terms/g/guppy-multiple-moving-average.asp
www.guppytraders.com/gup329.shtml

a spousta dalsich linku na forexfactory/forex-tsd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asi to nepatri do tohto vlakna, chcel by som vsak upozornit na analogicke moznosti prace s indikatorom W%R. Sam pouzivam system, kde jednym z indikatorov je W%R pozostavajuci z 3 "liniek" v jednom grafe "cez seba". Optimalne hodnoty neuvadzam - su zavisle na individualnych parametroch obchodneho planu, kazdy si musi najst to "svoje" nastavenie. Co je dolezite je to, ze dokaze uzasne odfiltrovat okamih, kedy je signal na vstup silny a ma sucasne vysoku pravdepodobnost uspesneho obchodu tym, ze linky grafu W%R splynu do jednej. Chce to skusat a testovat, moj OP stoji aj na dalsich indikatoroch, no vysledky (v porovnani s jednou "linkou" W%R) si neviem vynachvalit. PS: Obchodujem live a ospravedlnujem sa za mensie odbocenie od temy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, pokial ide o W%R - 10, 14, XY. 10 a 14 je klasika, tretie nastavenie (XY) treba odladit podla vlastneho systemu (charakter konkretneho instrumentu (trhu), TF, osobne preferencie, ciele, ...). Nastavenia indikatora su podriadene snahe vyhladavat/detekovat silne zmeny trendu s pozadovanym (moznym) potencialom. Nechcem zachadzat do detailov (porusil by som pravidla diskusie debatou o inom) - cielom mojho prispevku nebolo prezentovat obchodny system, ale skutocnost, ze existuju analogicke nastavenia aj inych indikatorov, ktore v kontexte s dalsimi indikatormi / pravidlami mozu obchodnikom prinasat pridanu hodnotu vyuzitelnu pri obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypadá to zajímavě, určitě by to stálo za prozkoumání. Už teď musím občas řešit situace, kdy cítím, že výchozí nastavení EMA ve FinWin by v danou chvíli bylo vhodné změnit. Mám na mysli situaci, kdy v trendu konce jednotlivých swingy svíček na obratu korekce přesahují nebo naopak nedosahují k EMA34. V tu chvíli by změna délky EMA34 mohla zajistit, aby se cena "přesně" dotýkala EMAxx. Je jasné že se to nedá odhadnout dopředu a řeším to tak, že mám EMA nastavenou pevně a úroveň příštího konce korekce odhaduju podle předchozích korekcí (a samozřejmě podle patternů FinWin). U ribbonu bych měl k dispozici více variant v jednom grafu. Vypadá to zajímavě a přidal jsem si to do seznamu pro další studium.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trading neni exaktni veda proto pokud mas jiz urcite zkusenosti muzes tu malo odchylku tolerovat bude to lepsi nez menit nastaveni velikosti aby se cena presne dotykala. Tohle nastaveni nakou dobu sledujes a slouzi ti jako vizualni referencni bod podle ktereho se orientujes v grafu.

Proto by me i zajimal jak uchovavate nastaveni grafu aby vypadal vzdy stejne ? Obvzlaste ninja ktery autoamticky prispusobuje y-osu oblasti kterou zobrazuje dost lze nasim ocim co prave vidime a po par zmacknuti ctrl+UP nebo ctrl+Down muze vse vypadat naprosto jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Bobr
Ano to samozrejme vim ale bouzel pri pouzivani fixed scale se me stava ze nechtene zmenim meritko sam kdyz se snazim sledovat cenu v grafu. a neustale nastavovani zpet na predem danou hodnoutu je trochu na obtiz.

to 07fx
EMA 204 na petiminutovem grafu se cca shoduje s EMA 20 na hodinovem a EMA 50 na pulhodinovem a tim ti ukazuje trend
ktery vidi obchodnici vyssich TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
našel jste někdo tuto směs indikátorů v NT? Né, že by to bylo složité vytvořit, ale spíše se mi jedná o barevný gradient mezi jednotlivými průměry, abych nemusel nastavovat u každáho barvu ručně. Jsem nováček, tak si dost často hraji i s barvami, abych viděl opravdu to co mám.

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem zatím ve fázi seznamování se s různými systémy obchodování. Ribbon mě dost zaujal, zřejmě jsem vizuální typ. Spolu s využitím FinWinu a cenových formací na grafu se mně to jeví jako vhodný systém. A nastavení Ribbonu v NT je otázkou 5 minut s tím, že nejdéle trvá vyladění barviček :) Dík za další tip !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!
Můj osobní názor je, že informace, které systém Ribbon přináší lze získat i s mnohem méně čarama na grafu. Je to jen jiný způsob zviditelnění informací, které již v cenovém grafu jsou. Sám rád klouzavé průměry používám, ale když mám na grafu více než 2-3, pak mne změť čar spíše rozptyluje. Je to spíše o osobních preferencích a vizualizaci, než o dalších přínosných informacích pro obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...