Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: První kroky k realistickému obchodnímu plánu


Doporučené příspěvky

tomas262

tak inac tato otazka trapi aj mna... hlavne z pohladu zaciatocnika, kde kazdy pise ako idu do minusu a ty co sa udrzia na nule tak su na tom dobre

znie to vcelku jednoducho a logicky... tyzdenny ciel si dam napr + 100 dolarov
( podari sa mi napr sravit jeden sl -90 1 pt 200... tak ukoncim ten tyzden live (prejdem prip. na sim) v lepsom pripade ked hned chytim pt 200 tak to mam ako bonus..., proste si tam ciel stovku na tyzden)

za 4 tyzne to mas 400 dolarov *12 mesiace mas cca 5000 dolarov, ked clovek zacne s 5000 na zaciatku tak je to na zaciatocnika vyborny vysledok... a je to ako som povedal jednoduche a logicke...

len co mi vtom nesedi su vysledky z bektestov, kde si niekedy clovek spravi nabeh seriou PT, aby seria Sl nebola znicujuca... tu sa moze satat ze chytim PT prestanem obchodovat tam by som mal seriu dalsich pt, a potom dalsi tyzden zacnem seriou SL, kde to ku +100 nie je ani z daleka... proste tie vysledky mi nesedia do baktestu...

ale co mam skromne skusenosti zo simu, tak ked v dany den dosiahnem nejaky uspokojvy + tak v ten den uz dalej nemam chut obchodovat a odovzdavat to naspet (teoreticky sa tiez tak mozem pripravovat o buduce zisky...)
a este moj uplne prvy mesiac na sime som sa riadil v duchu hore popisaneho... kde som spravil tyzdenne pt 200 a uz som v ten tyzden radsej nebral ziadne obchody... a vyslo mi to na cca 1000cku za mesiac :))

len potom som si vsimol ze ake chyby som pri obchodovani robil a nedodrzanie op a podobne tak som vsetko dodrzial na 98pr a mi vyslo pekne -1500 :)) potom este dva tyzne minusu.. a radsej som sa vratil k trosku volnejsim pravidlam a skoncenia obchodovania v ten den ked som dosiahol nejaky poitivny vysledok...

tolko teoria ale v praxi to zatial neviem este posudit ako by to vychadzalo... :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ked mas uz ciel iba tych 100 dolarov tak sa neboj trh je celkom dobry chaos a po tom co si dostal pt alebo sl sa nic nemeni na dalsom obchode ci by bol ziskal pt alebo sl, tie serie su skorej o nahode, aj ked by si hadzal mincou by si na nejake natrafil... ... jasne ze je to iba moja mienka mozno niekoho napadne ze na trhu su nejake obdobia ktore chvilku trvaju (ale taku skusenost nemam)

skorej by ma trapilo ze preco iba 100 dolarov ked uz mas pt 200 ? to by som si dal za ciel radsej 400 :-D ale ty vies ako ti to ide

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vies tie cisla vyzeraju impozantne ale vychadzam z tvojho systemu, ak ti jeden dobry obchod da 200 preco by som potom siel iba po 100 a tiez by som radsej hladal ine filtre ako dosiahnutie toho cielu, ked uz chces obchodovat menej (co je aj rozumne no cisto technicky to az tak rozumne nie je vynechavat obchody iba pretoze si uz nieco zarobil)

1600 mesacne, hmmm nie je to zas tak vela .. a nemusis sa zaujimat o to kolko sa inym podarilo zarobit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to: majkll Vycházím z té excelové tabulky v tomto článku: http://www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/prvni-kroky.html A mám tím na mysli, jestli máte (někdo) vytvořený nějaký podobný plán, který obsahuje třeba ještě něco navíc, než je v "ukázkové tabulce". Děkuji

16977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
×
×
  • Vytvořit...