Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Různé typy grafů – díl 3, range bary


Doporučené příspěvky

spec799 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravíčko, měl bych dotaz na který už možná někdo
> odpověděl, ale je tu už tolik příspěvků, že
> vyhledavač nachází 200 různých témat.
> Má smysl testovat OS na range barceh a dalších
> alternativních grafech na neplacených datech ?
> Např. klasicky zenfire NT...převážně mám na mysli
> replay data.
>
> " Milion se vydělává dolar po dolaru. "


Odpověď máte přímo v článku na konci:

"Stejně jako u tickových grafů platí, že range bar grafy jsou citlivé na kvalitní data. Vždy je nutné je vytvářet z kvalitních tickových dat, čemuž je třeba věnovat velkou pozornost zejména v případě testování historických grafů. Softwarům nedělá problém vytvořit range grafy i z minutových historických dat, ale takto vytvořené grafy nereflektují skutečné dění na trhu."

Obecně JAKÉKOLIV syntetické/alternativní bary potřebují ticková data jako základní předpoklad správného backtestu. Zároveň je nutné zjistit, jak daná platforma bary vytváří a zda při bactestu "umí vidět" do baru, zda umí otestovat skutečný vývoj v minulosti. Pokud ne, můžete dostat výsledky, které jsou zcela nepoužitelné!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím měl bych také jeden dotaz na range bary.Momentálně backtestuji periodu range bars 15 na trhu TF n Ninja traderu 7 ,jako šablonu mám FINWIN a můj problém je že se mi cci nezobrazuje celé ale třeba až po hodině od otevření trhu.Přikládám ukázku.Zajímalo by mě jestli to může být nekvalitními daty nebo nastavením.Děkuji za radu.

20479

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 years later...

Zdravím všechny přítomné. Nedávno jsem se začal zabývat rangebars grafy v platformě Ninja Trader a občas mívám problém s jejich zobrazením. Na přiloženém screenu je nastaveno Range 15, problém jsem vždy vyřešil snížením hodnoty o jeden či více bodů (pokaždé je to různé). Čili vím jak se tohoto problému zbavit, ale zajímá mě čím je to způsobeno popř. zda se tohoto problému dá zbavit úplně. Díky za odpovědi. 

Src - rangebars problem.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...