Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dr. Brett: Tři oblíbené mýty v psychologii tradingu


Doporučené příspěvky

deluxe:

určitě nemá jedinou pravdu..o tom je to vždy - každý může mít svou pravdu a řada pravd může být objektivně ok z určitého pohledu..

pro mě osobně je třeba důležité to, že je to člověk, který se pohybuje mezi profesionálními tradery, pozoruje jejich obchodování, komunikuje s nimi, učí se od nich, trénuje je - to je prostě neoddiskutovatelný fakt, který má sám o sobě velkou váhu...v druhé řadě pak taky, že sám obchoduje (i když ne full-time) a je to člověk, který neni uzavřený ve skořápce klasických dogmat - ať už z oblasti klinické psychologie nebo obchodování....

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,

o tom se prit nechci. urcite jsou pravdy a realita, ktera je na trzich konzistentni, a jestli nekdo tvrdi ze je to ''jen jiny nazor'' tak ma ten dotycny jiste mezery.
Brett se jiste pohybuje mezi profi obchodniky, ale jak sam pise, je to z drtive vetsiny se spravci porfolii v nejake firme apod., ergo je to z velke casti pouze jedna sorta lidi. nenapadam jej ze pise nesmysli, pise mnoho uzitecneho.
s individualnimi obchodniky pracuje pramalo (pry), a tady ten vzorek nebude vetsi nez ma jiny profitabilni trader kolem sebe

take (jako on) mam vlastni pohled na trhy, a vcelku automaticky se obklopuji lidmi kteri delaji na trzich podobne veci a tim me utvrzuji ze je muj pohled spravny. nedokazi tedy objektivne posoudit Brettovi metody, prijdou mi zvlastni, to je cele.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe:

s tím, v jakých komunitách se Brett pohybuje, máš určitě pravdu....svoje rady určitě vyvozuje z toho..ale je tam i řada obecných věcí..

ale je pravda, že osobně z jeho knih taky příliš věcí vědomě nepoužívám, ale podvědomě ve mě řada myšlenek určitě je..to, co mě na tom baví nejvíc ale asi vážně je to, že čteš, jaké problémy mají skuteční dlouhodobě úspěšní profesionálové, jak věci řeší velké firmy, různé příběhy úspěšných i neúspěšných atd...tj. z tohohle pohledu mě na tom baví asi spíš ta beletrie :)

jde o to, že mě třeba hodně jeho myšlenek přijde logických, tobě zase naopak možná ne...nenaděláme nic :) hlavně že to může každý posoudit sám..

majkll


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...