Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praxe intradenního obchodníka – jít pro menší nebo jen větší profity?


Doporučené příspěvky

Detroit: takhle např SR vidím já čistě "ne-diskréční" mechanické SR : všechny cenové úrovně s nejnižším objemem obchodů ve volume distribuci , žádné myšlení, prostě kde je v profilu důlek (cena kde bylo spárováno méně kontraktů než nad a pod. ní) očekávám vstup a tam kde je vrchol (cena kde bylo spárováno více kontraktů než nad a pod. ní) očekávám výstup diskréční SR výběr ze stáda těch nediskréčních výše tak že mi jednak dávají nějakou logiku vývoje trhu (odkud a kam jde a o co mu právě jde), dále vybírám jen takové které jsou výraznější a +- poblíž zítřejšího open (chci např. obchodovat jen dvě hodiny od open), jsou poblíž nějakých zajímavých míst YLOW, YHIGH.... a nakonec si je třeba ještě +- pár ticků posunu tak aby spojovali více minulých low nebo high nebo close...prostě aby byly "pěkné":) jde prostě o selekci SR podle mého není čára ale spíš oblast kde čekáš že bude jedna strana držet (BID nebo ASK) a můžeš se o ni při vstupu opřít a zda to tak opravdu bude a jak daleko ukáže až aktuální chování trhu - tvůj vstupní signál na úrovni a risk co položíš trhu na stůl:) příklad zítřejší FESX: Tomáš

18766

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mtomas111>

Super, diky moc. Tohle se mi fakt libi a dava to smysl. Ani jsem netusil ze v Ninjatraderovi se necha zobrazit volume i "vertikalne", tj. zvlast pro kazdou cenu - a jestli to spravne chapu tak bez ohledu na cas obchodu. Muzes jeste poradit jak tu distribuci volume v Ninjovi zobrazit? Zkousel jsem vsechno mozne ale ne a ne docilit toho co vidim na tvem screenshotu :)

Taky bude asi dost zasadni od koho clovek ten volume udaj taha, ja mam bohuzel tu zkusenost ze co broker to jina volume, a dost me to znepokojuje. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Danny 22:

zrovna takyto pristup cez tyzdenne PT zrovna skusam :) teda zatial len na replay, ci to ma vobec zmysel. Replay vyzera dobre, takze sa posuvam na paper. Ono ked si clovek povie ze mesacne mu na NQ staci 500, tak urobit tyzdenne profit 120 vacsinou nie je problem (u mna je to otazka jedneho dobreho obchodu). Obrovsky zlom ale nastava v psychike, kedze odburame potrebu "klikat". Fakt si staci len pockat na jasnu strukturu trhu a urobit ten "headshot" :) A je vystarano na tyzden. A ked nie, mam este kopec casu, ziadny stres.

Uvidime co ukaze paper, ale zatial som optimista.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
×
×
  • Vytvořit...