Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodovat intradenně jeden nebo více trhů?


Doporučené příspěvky

Pepe - sice nenahravam mikrofonom, ale pisem do dennika vsetko co ma napadne ohladom trhu, a hlavne pred vstupom - ako to vnimam, preco vstupujem. K tomu robim screenshoty. Vzdy po par dnoch (ked prekonam lenivost) zhodnotim obchody z hladiska "myslel som si" vs. "stalo sa" a k samotnym obchodom pisem heslovite pripadne chyby (lahsie sa odhali nejaky opakovany zadrhel)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A propos, time and sales / footprints, ktere Petr zminil ve svem prispevku, jsou pekne vysvetleny v clancich, kterte se vlastne primo tykaji orderflow analyzy:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/time-and-sales.html

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/footprint-grafy.html


Pepe2000> Je to velky rozdil nahravat si poznamky na mikrofon oproti zapisovani do Excelu? Je to urcite praktictejsi, ale kdyz clovek obchoduje v kancelari behem pracovni doby, muze to byt s tim mikrofonem trochu problematicke :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás Petře,
dnes jste se trefil do černého :-). Delší dobu sleduji NQ,TF,ES,YM ,ale primárně obchoduji na sim pouze NQ a ostatní používám jen jako doplňkové k divergenci a podobně. Jenže se mě posledních pár dní (týdnů) zdá, že NQ není nějak ve své kůži :-) a tak jsem začal tento týden s backtestem YM, který bych měl jako záložní.
Pohled na více trhu je pro mě určitě přínosem. Zakresluji si do všech zmíněných i všechny mé důležité úrovně S/R,GH,GL,atd. Pomáhá mi to lépe odhadnout situaci.
Ať se daří ;) Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit:
je to obrovsky rozdiel. Je ovela lepsie nahlas rozmyslat pri mikrofone a potom si to pustit, ako pisat. Ked nieco pises uz musis svoje myslienky "filtrovat" a formulovat. Pri nahravani hlasu mas surovu informaciu o tom ako si v dany moment vnimal vyvoj na trhu.

Ak by som musel obchodovat z kancelarie, tak by som minimalne nahraval vyvoj trhu. Hlavne ked sa bavime o viacerych trhoch. Ked mas screenshot zase su to uz iba derivovane informacie oproti nahravke. Pri nahravke vidis ako sa vykreslovali sviecky a ako sa vyvijala situacia na ostatnych trhoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...