Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Má historie brokerů


Doporučené příspěvky

Pripojim vlastnu skusenost. Mam ucet u MirusFutures. Zvolil som ich kvoli ich ponukanemu "combu" - data cez ZenFire + NinjaTrader, co predstavovalo v dobe ked som zacinal (4 roky dozadu) jediny bezplatny system ako zacat papertradovat komodity. Uvazoval som aj o IB ale tuto moznost som zavrhol pretoze obchodujem volume graf a IB ma problemy s tickovymi datami. Trochu im nerozumiem ze nedokazali opravit takuto zasadnu chybu (resp. neviem ako su na tom dnes).

Tak ako pisal Tomas vyssie tiez nemam momentalne dovod hladat ineho brokera, pretoze s tymto mi funguje vsetko ako ma. Mal som moznost otestovat aj emergency trade desk pri vypadkoch internetu. Vsetko ok zatial. Ucet sa da otvorit bud v USD v Chicagu, alebo v EUR v Londyne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z článku: "Neexistuje nic, na co bych si ohledně TOS mohl stěžovat - snad jen na to, že firma už více jak 2 roky neotevírá účty pro většinu zemí mimo USA. Bohužel."

Ne že by na tom nějak obzvlášt' záleželo, když TOS neotvírá nové účty pro většinu zemí mimo USA (včetne ČR), ale mám dojem, že po tom co byl TOS zcela pohlcen společností TD Ameritrade, dosti výrazně u nich stouply komise. Tipuji, že to zřejmě neplatí pro dříve dohodnuté individuální ceny, ale i tak to moc nepotěší. Co kdyby se člověku podařilo bydlet a žít v zemi, kde mu účet otevřou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslím, že k TOS se dostane, třeba jen na demu, každý kdo projeví zájem o obchodování opcí, ale nepochopím proč by měly naše peníze tomuto brokerovy smrdět. Dobrá ta naše "banánová republika" se možná zdá podezřelá, ale účty se neotvírají i tradičním demokratickým zemím. Nerozumím tomu a asi nikdy nebudu.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvela volba tematu na clanek, presne na tohle jsem cekal :)

Vyberu brokera se poslednich par tydnu opravdu venuji, a ocenim kazdou radu a zkusenost od ostatnich members.

Pepe2000> Tvuj broker se mi rozhodne zamlouva, uz nejaky cas prave mam ve svem "uzsim vyberu" Mirius, momentalne delam backtest pres Ninju a demo od Zen-Fire a fakt mi to vyhovuje. Mohl bys upresnit kolik byl pocatecni vklad a zda jsou poplatky u nich odvozene z velikosti obchodniho uctu? A hlavne, muze si clovek po otevreni live uctu pres stejnou platformu zkouset zaroven i papertrading?

Jako naprosty novacek jsem se samozrejme nachytal hned zkraje a otevrel live ucet u nejmenovaneho brokera, kde jsem mimochodem uspesne vymazal ucet za necely mesic (td) Nemusim dodavat ze podcenovat backtest se opravdu nevyplati !
Navic jsem byl dostatecne naivni a myslel si celou dobu, ze je obchodovani u nich zcela bez poplatku, tj. nedochazelo mi ze na spreadech vydelavaji ekvivalent $35 i vice za R/T, zkratka masakr. Vyplati se trochu zapremyslet nez do neceho clovek skoci, kdyz nevi vlastne vubec co dela :) Tolik muj prispevek s trochou sebeironie :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moje osobni poklona a hluboká úcta Tomášovi za stručný a obsahově hodnotný článek. Úžasná trefa získat takový návod na konci backtestingu a papertradingu.
Ostatním účastníkům fóra děkuji za ochotu se posdělit o své konkrétní zkušenosti.

Všem přeji hodně úspěchů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hľadám vlákno kde autor už písal o tom prečo nie forex
Vytrhnuté z kontextu tohoto článku: [bold] Rozhodně však vím, že brokeři slibující vše zadarmo stále leží zcela mimo můj zájem, stejně jako forex brokeři a forex trhy. Důvody už jsem psal mnohokrát. [/bold]

celkom by som si to rada prečítala, mám zatial 2 knihy od autorov: Kompletní průvodce úspěšného finančníka a Jak se stát intradenním finančníkem

Momentálne čítam: Jak se stát intradenním finančníkem- ale tam už sa opisuje v začiatku už zvolené trhy ako emini, exekucia prikazov atď a pod ale nikde som "zatial" nenašla prečo autori tohoto článku by si forex nevybrali.

Ja osobne som na rozcestí, pretože moji kolegovia sa hromadne dali na forex s 4 K eur a tam si uvedomujem že by som sa musela naučiť programovať v MT4, u emini neviem čo by som sa musela naučiť a ako sa tam tvoria AOS.

Mám kapitál a viem akurát tak zadavať Pending order a to je všetko, preto by som sa rada rozhodla pre nejaký trh a čo k nemu sa musím naučiť, tu je skutočne veľa informácií ale ja ucelený komplexný sumár som nikde nenašla.

Prepáčte ak som mimo mísu..

ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha> Forex ma nekolik nevyhod:

1) zadna centralizace cen, kazdy broker to muze mit jine
2) relativne maly potencial, denni range mensi nez u komodit - omezene zisky
3) technicka analyza je druhotna, zakladem jsou fundamentalni zpravy (muze pro nekoho byt naopak vyhodou)
4) neni to zkratka burza, regulace je mensi atd.


Brokeri zadarmo neexistuji, jen slibuji, ale de facto jde o smecka. Proto je lepsi se o ne nezajimat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit: nic ve zlém ale máš výrazné šance v soutěži o demagoga roku :)

1) je potřeba věnovat pozornost zkratkám DD, NDD, STP, ECN
2) no nevím... pominu-li skutečnost, že E6 je komodita jako každá jiná a u řady forex brokerů lze také obchodovat komodity, pominu-li i vliv velikostí leverage, marginu a spreadu (to nechť si každý vezme podle svého brokera) tak třeba 2.3.2011 byl range EURUSD řekněmě 145 pips (tj. 1450$ na 1 lot) a u ES dejme tomu 12 index points (tj. 600$ na kontrakt); průměr za posledních 50 dnů mi vychází 124 pips a 14 index points
3) o tom by se dalo dlouze diskutovat, Nial Fuller by jistě nesouhlasil ;) a mě také přijde, že od roku 2008 jsou jak komodity(především akciové indexy, o které na Finančníkovi převážně jde) tak měny výrazně pod vlivem RON/ROFF
4) a co např. výše zmiňovaný MFGlobal?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za upozornění a omluva za snížení informační hodnoty příspěvku hloupými překlepy:
E6 -> 6E (tedy futures na euro)
2.3.2011 -> 2.3.2012

Jinak hodně úspěchů v tradingu všem. Na burze i na forexu, oba světy považuji za stejně "hratelné". Nakonec jde v obou vždy především o psychologii. A k ní jen jedna noticka: nejlepší léčba je prevence.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OneGine> jem jsem tu zrekapituloval co jsem se docetl na clancich financnika, neni to z moji hlavy. Mozna jsem to mirne parafrazoval, ale nez hledat ve kterem clanku to bylo, radsi jsem to shrnul vlastnimi slovy. Nebylo to mysleno jako odrazovani od forexu, ale jako prima odpoved na to co se OOUSHA ptala: kde se tady o tom pise? - tj. uz nevim kde, ale pamatuju si presne co :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes som si dokupila zvyšne ebooky cez ereading.cz(viz priloha-neda sa to zoradit inak) Len ak mam byt uprimna dostavam sa do šlamastiky a to. : Cez MT4- som sa naučila ho ovladať aj z časti metaeditor-ale keďže sa to stale piše že forex nie je ta prava cesta a keď som si naištalovala TWS- kde nie je možny ani paper/ keďže neumožnuje otvorenie demo pre SVK/CZK tak neviem čo mám robiť. Samozrejme knihy budem citat priebezne-jasne ze sa neda vsetky naraz, ale seriozny paper trade s platformou by som rada naistalovala este dnes. Možete mi prosim poradit brokera ktory podporuje dobre demo a neobmedzeny paper trading? Popripade ak je tu link uvitam. Za ucelene info budem vdačna, odpovede jednou vetou su stratou času mojho aj vašho.

18981

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na finančníkovi jsem četl, že Interactive Brokers nemá dostatečně kvalitní data pro grafy alternativní např.volume.
Tomáš při obchodování (dle článků) při obchodování alternativní timeframe volume 2000 používal.
Je to tak a nebo jsem to nějak zkomolil?

Pokud to tak bylo (nebo i nadále je) jak je to u Interactive Brokers s daty v dnešních dnech?
Jsou jejich data vhodná pro obchodování Volume 2000 nebo volume 500?

Díky za odpověď.

ideu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...