Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Dr. Brett: Které psychologické dovednosti jsou pro tradera nejdůležitější?


Doporučené příspěvky

Zcela souhlasim s myslenkami v clanku. Osobne si beru cas cca 2h pred obchodovanim, ve kterem uz neresim zadne komplikovane veci a snazim se uklidnit mysl. Nicmene trochu nesouhlasim s formou, ze toto je dostacujici pro to, aby clovek obchodoval dostatecne disciplinovane, spis bych rekl, ze to je jen podpurna cast. Dle mych zkusenosti se da na disciplinu nahlizet zcela opacne a u me to funguje. Pokud si zacnete kazdodenne mechanicky memorovat nejruznejsi napr. vstupy (pri klidne mysli), prenesete si navyky do realneho tradingu. Pokud v hlave mate prazdno (rozumejte malo hodin zkusenosti), ani sebelepsi sebekontrola vam nepomuze;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V článku zmiňovaný psychowalkman mohu jen doporučit. Používám ho zhruba dva roky a mám s ním výborné zkušenosti. Jde o to, že se mozek naladí na frekvenci, kterou máte momentálně nastavenou v psychowalkmanu. Není to žádné kouzlo, jedná se o přirozenou funkci mozku. Ladí se na frekvence kolem sebe. Jak zvukové, tak světelné. Jsou různé frekvence, které aktivují to které mozkové centrum. Seznam s jejich popisem se dá snadno najít na internetu a jsou i součástí manuálu k psychowalkmanu. Když se potom večer podíváte např. na sídlišti do oken a za nima vidíte to blikání obrazovek, tak hned máte odpověď na to, jak je možné, že lidi mají tak vymyté mozky.
Já osobně ho používám každý den, je to součást mé relaxace. Při stavu uvolnění a relaxace dokážu daleko snáz zpracovávat informace, dostávám nápady, prostě mám "čistší" mozek. Stresové situace nezmizí, ale jsem schopen je mnohem snáz a efektivněji zpracovávat a řešit. Ve výsledku jsem vyrovnanější a klidnější.
Samozřejmě, že nevyřešíte všechny problémy tím, že si pustíte psychowalkman, důležité je celkové "nastavení" myšlení, ale jeho používání vám může podstatným způsobem pomoct ve své práci na sobě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uz mam na ceste tieto dve knihy od autora, velmi sa na to tesim. Citim ze uz v technike obchodovania sa nemam kde zlepsovat ale v psychologii este mam medzeri, najme v presnom a perfektnom exekuovani prikazov.
Napriklad vcerajsok, podla planu mi mal trh ponuknut cez 800 USD na jeden kontrakt. ja som zobchodoval ovela menej
Viem kde je problem a uvedomujem si ho a preto potrebujem zacat pracovat na sebe aj co sa tyka psychiky a ako som povedal najme exekucie prikazu. A tiez sa pripravit na to ked budem drzat na haciku ovela vyssie sumy pri viacerych kontraktoch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k psychowalkmanom som sa este nedostal, ja zatial realizujem len kognitivnu prvu pomoc :) v denniku mam "emocionalne okienko", a vzdy ked citim ze na mna ide nejaky emocionalny exces, tak zapisem co sa deje, co citim, preco to asi citim, a polemika o tom, co by bolo spravne urobit. Velmi to pomoze, lebo ked clovek zapisuje svoje emocie, musi o nich premyslat, a tym do emocionalnej situacie vnesie trochu rozumu a objektivity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Markan:

Mam doma psychowalkman Proteus uz delsi dobu. Nepouzivam ho v soucasnosti pravidelne, ted jen vyjimecne, kdyz si chci dat behem dnes pauzu. Kdyz jsem byl jeste zamestnanec, chodil jsem s nim denne v praci do garaze, tam se sedl do auta, sklopil sedacku... a musim rict, ze mi to velmi pomahalo.

Muzes prosim napsat vic o tom, jak ho pouzivas? Za jakych situaci, jestli mas nejaky "oblibeny" program, resp. jaky typ programu pouzivas? Predpokladam, ze pri tradingu se to pouzivat neda? Davas si tedy seanci pred obchodni seanci, nebo jak?

Moc dekuji predem za odpoved, uz jsem se na to chtel ptat ve vlakne o psychologii.

At se dari,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bobek:
Používám ho každé odpoledne, je to součást mojí maňány. :) Program žádný oblíbený nemám, protože jsem časem zjistil, že to co ti sedí dnes, nemusí zítra. Každý z těch programů má pozitivní vliv na mozek Vypozoroval jsem, že se ti líbí frekvence, která mozku momentálně chybí. Myslím, že pokud mozek má potřebu např. něco logického vyřešit, potřebuje na to určité centrum, které aktivuje. Ty tu frekvenci kterou k tomu potřebuje poznáš tak, že se ti zamlouvá. To je velmi zjednodušeně řečeno. Ale obecně před usnutím volím program s nižší frekvencí, k vizualizaci používám frekvence cca 6 - 8 Hz. Celkově mám raději nižší frekvence. Jeden konkrétní typ mám: pustím si libovolný program a v momentě, kdy se začnu cítit nejvíce uvolněný nebo relaxovaný, stisknu pauzu. Program zůstane "viset" na místě a užíváš si frekvenci, která se ti líbí.
Při tradingu jsem ho používal jen krátce, koupil jsem si průhledové brýle, ale spíše mě to buď uspávalo nebo rozptylovalo. Po pár dnech jsem toho nechal.
Psychická stránka je zkrátka velmi důležitá, já našel řešení v AVS. Protože na co je sbírání informací, čtení knížek, navštěvování kurzů, když to potom v reálu nejsi schopen využít. Při první situaci, která se nevyvíjí podle tvých představ zazmatkuješ, zavřeš pozici nebo bezhlavě skočíš do další............ A už to jede.
Když to napíšu sám za sebe, tak samozřejmě kromě úplně zásadních věcí, jako je obchodní plán, vedení si záznamů apod. potřebuješ taky čistý a funkční mozek abys všechny tyhle věci zvládl aplikovat v reálu, a ne jednou, ale opakovaně. Každý den, v případě intradenního obchodování. Pochopil jsem, že jestli tohle nemám, tak je úplně jedno jestli čtu knihu o tradingu nebo Honzíkovu cestu. Tak jako tak ty informace nejsem schopen v reálu využít.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

markan:

Mockrat Ti dekuji. musim rict, ze mne velmi prijemne prekvapilo, jak pises, ze Ti v tradingu, tedy v psychologii tradingu, AVS tak moc pomaha. Dal jsi mi slusny podnet s tim poradne experimentovat.

Jinak je to asi individualni, me se vetsinou nejvic libi vyssi stredni frekvence - zaliva mne to strasne intenzivnim
pocitem tepla a blazenosti.

At se dari,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psychowalkman mi úžasně pomohl při nespavosti-bez prášků. Je to už pár let, a dodnes usínám bez problémů a spím velmi dobře. A přístroj už dávno k usínání nepotřebuji. Takže to fakt funguje. Ale k podpoře mozku při tradingu mě to fakt nenapadlo použít. Vyzkouším.

Mně zase strašně pomohlo při zvládání emocí obchodovnání Forexu a minilotů. Vybírám si cíleně obchody s minimálním rizikem, kde mi stačí SL ve výši max. 10$ (při obchodování 1 minilotu). A to je tak málo, že s tím moje psychika nemá žádný problém. Takže mně se začalo live dařit takto. A tím jsem i zvítězila sama nad sebou. Dnes si obchody pečlivě vybírám, a když se rozhodnu, že vstoupím, protože je to dle mého plánu, tak nad tím nepřemýšlím ani chvilku a prostě bez jakékoliv emoce kliknu a pak v klidu sleduji, jak se obchod vyvíjí a řídím ho. Pokud je zasažený SL, přijímám to jako fakt, aniž by mě to sebeméně rozhodilo a bez problémů jdu do dalšího naplánovaného a pečlivě vybraného obchodu.

Takže pro mne bylo tohle řešením. A věřím tomu, že i když budu postupně přidávat miniloty a pak i loty, zůstane to tak, protože prozatím nikdy neriskuji víc jak 0,4 % svého účtu na jeden obchod. A nepůjdu nikdy přes 2%, takže to psychicky zvládnu vždycky.

Myslím, že pro začátečníka je Forex a jeho miniloty ideální způsob, jak se dostat do live tradingu a přitom zvládnout své emoce. Aspoň mně to pomohlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
×
×
  • Vytvořit...