Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Mám v intradenním obchodování používat S/R úrovně nebo nikoliv?


Doporučené příspěvky

to jenr:

Myslim, ze jste si opravdu odpovedel.
V trhu neni nic absolutni, tedy ani S/R urovne. Kazdy je zakresluje trochu jinak, podle toho, jak ma trh nakoukany. Bez "nakoukani" trhu se nikam nedostane, i kdybyste mel od nekoho naprosto vsechny informatice, ktere k zakreslovani urovni pouziva on. Proste jim nebudete duverovat.

Nekdo vam rekne, ze pouziva denni a tydenni pivoty a nevsima si jinych mist. Nekdo pouziva fibonacci urovne, nekdo pouziva urovne z MP, nekdo se diva jen a jen na cenu a diva se, od jake hranice se odrazi nejvice. Dulezite je ziskat cit pro ty "svoje" S/R urovne. Proste, zacnete kreslit. Casem to prijde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petře.Nejsem na Vašem webu pravidelně přispívajícím,ale pravidelně navštěvujícím :) Už delší dobu obchoduju jen Forex,ale za Vaše stránky jsem rád a děkuji za ně.Všechny Vaše články jsou skvělé a maximálně motivující.
Měl bych skrz SR na Vás dvě otázky.

1 - SR při vstupu používáte jako určitou zonu pro vstup v řádu pár pip,kde čekáte na signál pro vstup,nebo ji máte přesně na pip určenou,kde vstupujete.

2 - Na zakreslení SR používáte low/high svíček,nebo open/close svíčky.

Děkuji za odpověď a ať se Vám daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, děkuji za inspiraci. Díky vám si v poslední době zakresluji S/R úrovně z 30min TF. Mám jen možná trochu jinou motivaci. Nezakresluji si tyto úrovně jako body obratu/průrazu, ale jako cíle profitu.

Je to dané tím, že obchoduji gapy a u těchto obchodů jsou vstupy jasně dané. Rovněž jsou dané základní úrovně jako je např. open-low-high-close prior day, high-low premarketu. Nicméně S/R úrovně z vyššího TF mi naznačují kam až může být trh ochoten dojít a je to velmi často mnohem dál než jen na close prior day - ke kterému se gapy obvykle obchodují. Takto nám S/R nabízí mnohem zajímavější RRR a posunují ziskovost této již tak velmi zajímavé oblasti tradingu dále.

V současnosti se sám nalézám v tzv. "mechanickém stádiu", kdy se snažím obchodovat co nejvíce mechanicky a vystupovat na Close prior day, ale do budoucna S/R úrovně bedlivě sleduji.
Jiná situace nastává, pokud dojdu k názoru, že trh po otevření vytvoří situaci tzv. "play", tedy že neuzavře gap, ale půjde cestou pokračování ve směru mezery. V takovémpřípadě většinou jiné cíle než S/R z vyššího TF nemám k dispozici a musím na ně (většinou úspěšně) cílit.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SR urovne su velmi dolezite urovne navratu ktore maju ovela vyssiu vahu ako nejake cenove formacie ci indikatori. Indikator pocita co aktualne v trhu vidi
Cenova formacia ako napriklad Engulfing, ci dokonca cenove patterny ako pouziva myslim ross 1 -2 - 3 su len akesi formacie ktore ukazuju ze ked sa stalo toto malo by nasledovat tamto.
SR urovne su ale realne podlozene historicke body kde sa cena odrazila, alebo spomalila a s velkou pravdepoodbnostou k tomu dojde aj teraz. a to je viac ako cenove formacie ci indikatori.

Nemusim hovorit ze spojenim SR urovni a jedneho z dvoch spominanych technik (alebo oboch) dostavame do ruk velmi silnu zbran. uz len sa naucit strielat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ked som zacinal bektestovat, tak som nepouzival este sr, tie som pridal az do papertradingu,
ale ked by som chcel znova zbektestovat nejake starsie obdobia tak si neviem poradit ako do toho zapojit sr, snazim sa bektestovat aby som nevidel pravu stranu, lebo potom uz mam sklon podvedome vyberat spravny smer vstupu, takze mi odpada moznost mat otvorene okna s inymi timeframamy....
ako to riesite vy?
existuje nejaky indikator ktory napr. oznacuje H a L hlavneho obchodneho casu napr. poslednych 5 dni?

alebo ako jdnoducho zakomponovat sr do bektestu?

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to lucifer66

Ahoj,nevim,jestli ti to pomuze,ale me to pomohlo hodne.S touhle veci jsem bojoval dlouho a nejlepsi zpusob,ktery me nejvic posunul vpred byl ten,ze jsem zacal v uvozovkach backtesty delat primo na zivych grafech.Ja obchoduju jen 1H,4H,D1 grafy a SR jsem se ucil na tom nejrychlejším,tudiz na minutovem grafu.Rozdily tam v podstate nejsou,pac SR fungujou stejne dobre na vsech casovych obdobi.Kdyz si takhle budes SR procvicovat kazdy den treba jen hodinu,tak zarucuju dobre vysledky.Ja obchoduju sice uz dlouho,ale na aplikaci SR mi tohle dalo naprosto nejvic.Tak ať se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger jo tak on to je normálně obdélník v NT. V poslední době mi to fakt myslí...celou dobu to mám před sebou a stejně se snažím o ultramega nástroj na netu. Každopádně dík, jen je škoda, že se nedá...resp. nevím jak nastavit, aby se obdélník protáhl "do nekonečna". V BT to sice nevadí, ale v reál, příp. paperu je to otravné.
Mimochodem strangere jak se daří v NQ ? Jsem zatím mikro pokročilý začátečník a už od začátku se učím na NQ, ale tuším, že jsi tu nedávno psal něco o YM, který mám jako druhý v hledáčku tak mě to zajímá.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den, mel bych dotaz a snad mi nekdo odpovi:-) a snad to nebude offtopic.
S bratrem jsme oba zacatecnici a oba jsme jiz ve fazi Paper tradingu a oba jsme pocitili velkou potrebu vnimat S/R zony pri vstupech.

Nemuzeme se ale shodnou v jedne veci.Ja si myslim ze pokud obchoduji na 5 minutovem TF tak pro urceni trendu mam 30 minutovy TF a na tomto ale spise na hodinovem a pro nadhled i na 4-hodinovem si urcuji S/R zony.(nebo spise bych se chtel naucit:-).)
Myslim si ze je v poradku se divat i na nizsi treba 15 minutovy nebo i 5ti.
Na tomhle se i s bratrem shodneme.
Na cem se neshodneme je to ze ja si myslim ze je potreba se na trh podivat i s vetsi perspektivy a na toto mi staci se podivat na vyssi TF.Pokud bych se chtel divat i na hodne vzdalenesji nadhled trhu tak se budu divat klidne i na denni ci tydenni TF-zalezi co budu hledat.Je samozrejme ze na takto vzdalenych TF nebudu hledat aktualni S/R pro urceni RRR pro vstup, ale opravdu jen nadhled trhu.

Kdezto bratr pouziva 2 minutovy graf a S/R urovne si urcuje z 15 minutoveho grafu...s timto zcela souhlasim.

V cem se neshodnem je ze pro urceni nadhledu nad trhem jak jsem psal vyse to dela tak ze si jen nazoomuje trh do minusu coz mu samozrejme take doda stejne informace, ale podle me cim vetsi nadhled bude chtit tim vetsi neprehlednost a jak tu nekdo jiz psal "pro strom neuvidi les".

Muj nazor je ze pokud chci videt trh s nadhledem a vedet jak se trh choval na denni ci tydeni bazi... tak pro me neni dulezite videt mrnave svicky vykreslene za 15 minut ale staci mi i treba svice vykreslena za 4hodiny,den ci tyden.

Samozrejme vse se da sledovat ruzne a kazdemu sedi neco jineho, ale
mohl by nam nekdo poradit kdo znas premysli spravnym smerem at vime kam se dale ubirat.

Diky Kouba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...