Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tipy z praxe intradenního obchodování – posouvání stop-lossu v trendu


Doporučené příspěvky

soptik009 - já jsem spíš toho názoru, že prakticky každý ví jak se chovat, ale chovat se tak nedokáže a v tom je ten zádrhel. Viz zmiňovaný mm, psychologie atd...nikdo se s tím nezatěžuje, a teprve po tom co začne ztrácet si řekne..AHA tak oni měli přecijen pravdu

toto je zase můj názor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

me slo spise o to ze neni zapotrebi zadna priprava kdy budu chtit vstoupit,kdy presne vystoupit atd.to jsem delaval,ale bouzel take porad prodelaval.protoze to strasne svazuje,ted otevru jen graf,staci me par sekund a vidim bud jasnej trend ,tak pockam jakej to na me bude delat dojem,jestli to ma silu tak proste vstoupim,pokud to jde do strany nebo je trh linej okamzite to zaviram,to je ztrata casu cekat az na nejakou predem urcenou oblast.A obchodovat podle nejake historie.delat si backtesty a td ,to take nema cenu,take sem si tim prosel..I tak se nikdy v zivote nebude trh chovat stejne jako tehda.Proste staci to mit nakoukane a obchodovat podle pocitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak backtest, paper atd. jsou o tom, aby si se seznámil s co nejvíce možnými situacemi kdy se vyplatí vstupovat a kdy je to nebezpečné. A proč si nepočkat na určenou oblast ? Např. protitrendový signál má daleko větší pravděpodobnost na low / high dne , nežli někde v prostoru kde není ani S / R např..

Navíc BT není o tom, aby si se naučil obchodovat, ale spíš, aby si věděl jaké má tvůj OS nedostatky a co je třeba pro jeho vylepšení...

Každopádně ti nevidím do hlavy takže třeba to tobě tak funguje a vyděláváš nemalé peníze to nevím, ale zajímalo by mě jaké máš statistiky dle pocitů a co přesně myslíš tím pocitem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To se tezko popisuje,proste je to neco jako kdyz nekoho znas tak dobre,ze uz vis co presne v danej okamzik udela,co bude nasledovat,proste takove deja vu.To stejne je hned jak zapnu pocitac,uvidim graf a hned rozeznam jak se asi bude odvijet celej den,proste uz poznam jaka je nalada trhu a uz vim co se asi bude dit,tak pro me nema cenu cekat na neco a ztracet cas.Proste kdyz sem driv obchodoval doporucovane veci pockat si az trh udela tohle,vstoupit az se na nejakem histogramu neco utvorilo,tak to proste nefungovalo,proste sem dlouhodobe prodelaval ustavicne.Pak kdyz sem to nakoukal,dostal cit,tak proste to prislo samo,zadna pravidla kdy vstoupit a kdy vystoupit,proste se ridim tim co asi v danej okamzik ocekavam,to je pro me mit pocit ,ze presne uy vim jak se trh zachova.Jedine tedy co neporusuji je pouzivani SL,ale zase nemam zadne pevne pravidla,jednou dam vetsi,jindy mensi SL,proste podle toho jakej mam pocit z toho a pak uz si ho take posouvam podle situace.Urcite tohle neni vhodne pro novacka,take sem si tim musel projit,ale proste sem dosel do budu,kdy pro me staci jen letmo kouknout na graf a uz vim,bude z toho neco nebo je to jen ztrata casu.Proste na nic necekam,jako kdyz nekdo ma nos na nejakej dobrej kseft,tak proste me neco rekne dneska se me to libi,pusobi to na me dobre..sila,trend atd..je to urcite i tim ,ze drive me svazovalo i pouto k penezum,kdy jsem opravdu pouzival penize ktere jsem chtel a musel za kazdou cenu zhodnotit,Ted obchoduji s penezi ktere lehce vydelavam,tim myslim ze ne drinou jako predtim,ale lehkou legalni praci jen na PC .Proto mozna i vse vidim ted jinak nez na zacatku a nemusim sedet a cekat na nejaky signal abych za kazdou cenu musel neco ten den vydelat.Proste pro me je to dnes uz jen zabava a dalsi mensi lehce vydelane prilepseni.Mozna bych se nebal a prirovnal bych to jako k demu,na tom sem take vzdy predtim dokazal penize zhodnotit,ale v realu sem uz prodelaval .A to jen kvuli tomu ze sem k tem penezum nemel zadnej vztah a nebal sem se je proste pouzit a asi vic i zariskovat,ale vsechno samozrejme z mirou.Kolikrat se me stalo stalo ze sem musel opustit demo,vratil sem se po delsi dobe a hle najednou by bylo vydelano.Kdzy sem se vsak podival na graf pozorneji,uz sem tam videl veci,pri kterych,kdybych tam sedel tak uz bych urcite obchod davno ukoncil a to treba i s vydelkem,ale o hodne mensim a to jen proto ,ze sem mel nejaka predem urcena pravidla.ktera me chranila,ale zaroven me i brala moznost vetsiho vydelku.Proto se ted ridim jen pocitem jak na me trh pusobi,co muzu asi cekat a ridim se danym okamzikem co citim z trhu.Proste tohle se neda naplanovat a zakreslovat do grafu dobredu a cekat jestli to trh udela nebo neudela,proste nikdy se nic neopakuje do posledniho detailu,tak pros se na neco pripravovat dopredu,proste nejlepsi je delat rozhodnuti v dobe ktera se prave odehrava a ne si predstavovat co se asi stane a pak mit xxx moznosti co udelam,to je pak teprve clovek nerozhodne a nevi pro co se rozhodnout,proste bud se me ten trh odzacatku libi,nebo vidim ze je to ztrata casu tak na nic necekam a jdu od toho.
Musim znova zduraznit ze tohle neni urcite pro navacky,proste tim asi clovek musi projit od zacatku,proste musi trh poznat jako sveho nejlepsiho kamarada aby vedel jak reaguje a co asi udela.On si i tak udela co chce a proto je dobre reagovat na vsechny podnety v danej okamzik a ne si to planovat dopredu.Tak asi takle,jinak to asi uz neumim popsat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ted me jeste napadlo ,ze to jak to proste vidim je to ze si nenasazuju ruzove bryle a kdyz nevidim pohyb a silu a je tam jen nerozhodnost a trend jede do strany ,tak nebudu doufat a cekat na to ze trh mozna bude jeste ten den trendovat a ze se doplazi do nejake predem urcene oblasti a tam se stane zazrak.To je ztrata casu,teda pro me.Spis by se dalo rict ze obchoduji jen extremni dny ktere silne trenduji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to soptik009,

zajimave prispevky v tomto topicu. to co zminujes je prave duvod proc se i po nekolika ztratach porad venuji tradingu. totiz, tvrde dodrzovani discipliny, presne matematicke modely, nekonecne backtesty, studovani nescetnych indikatoru, tydny a mesice na paperu a plytke rady typu vice ukaznenosti, vice toho a tamto s vysledkem - konzistentni ztraty. tento kolobeh jsem opakoval par let - hold je nekdo natvrdlej :). potom me trading zacal nudit, ale nastesti jsem pro sebe objevil, o cem to je a dle tvych prispevku vidim, ze ty take. s podrobnostmi nebudu zatezovat, takze k veci : jsou nejake clanky, knihy, lide, zkusenosti, praktiky apod. co ti pomohlo aby jsi se v tradingu vydal cestou kterou jsi se vydal? dle me k tomu nejsou potreba knihy, tohle je prave znalost, ktera je pomerne osobni, ale celkem se zabyvam tematem, jake veci/materialy/zkusenosti, pomohou cloveku uvedomit si, o cem trading skutecne je.
budu tak rad, pokud se podelis. pokud tak neucinis, je to samozrejme take v poradku :)

dlx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A není ten tvůj "pocit" spíšě to, že už ty grafy máš tak nakoukané, že spíš bez většího přemýšlení víš, že trh trenduje dolů, že se trh zpomaluje atd. ? To bych já osobně nebral jako pocit.
A myslím si, že si neztratil měsíce nebo roky bt, paperováním, ale že právě díky tomu si teď tam kde zjevně jsi.
Každopádně držim palec (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to spec799,

abych zareagoval, protoze zde jde o zjevne nepochopení veci. nakoukání grafu aby z toho byl "pocit" není tak jednoduché - i kdyz to si ani patrne nikdo nemysli. tedy, pokud budu backtestovat nejake indikatory, nejakou PA, resp. nejaky system, a pak to budu paper tradovat a pak live, pak krachnu a pak to same dokola s pozmenenym systemem, vysledek bude porad stejny a muj "cit" pro trhy bude na 0 prakticky porad. proc? pokud clovek backtestuje system jak je bezne uvadeno, nikdy se nevypestuje cit pro trhy z duvodu, ze se nikdy trhy, kontextem, strukturou, nezabyva. je zameren pouze na nejake vstupy a vzdy ceka nez se mu vyskoci pred nos a pak reaguje - a tomu se prosim pekne rika trading.
abych to podal jeste jinak - cit, pocit se da vypestovat, rekneme za par mesicu, ale musi tu byt jiste uvedomeni, o cem trading je, na co se zamerit, na co se divat. pokud se budu divat na spatna mista, ani 10 let backtestu mi nepomuze, protoze se jednoduse nic o trhu neucim.
reps. znam desitky lidi co porad ztraci (ty zna asi kazdy), a co delaji? jak dlouho to delaji? ziskavaji nejaky cit, nebo stoji na miste? obcas neni od veci provetrat mozkove zavity kazdy sam za sebe a podivat se kriticky na dosavadni progres v tradingu. ale to objektivne dokazde malo kdo..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak urcite diky vsem tem vecem kteryma sem musel projit sem se dostal do urovne,kdy zacinam nepotrebne veci opoustet.Ted se me to zda nepotrebne,ale bez toho bych to ted asi tak nevidel.Zacal jsem samozrejme jako kazdy,nejprve me po precteni zdejsiho manualu trading oslovil na tolik ze jsem zakoupil bez znalosti a zamereni vsechny dostupne knihy,Takze jsem samozrejme menil i to zda budu obchodovat intradenne nebo pozicne.A tak sem i zkousel ruzne demo platformy a na nich ruzne systemy,zapojoval tam histogramy, zkousel indikatory ,menil timeframe ,mel najednou otevreno 10 oken s ruznym znazornenim grafu. pak sem zkousel treba ruzne S/R urovne,PA,no proste sem to menil kazdy tyden neco jineho podle toho co sem prave cetl za knihu od jakeho autora tak sem menil i styl obchodoivani , vse jsem musel hned zkouset,proste jsem tomu venoval 12 i vice hodin za den.Jsem docela puntickar,takze sem vse delal do posledni tecky podle rad ruznych guru.Dokonce jsem i na doporuceni vsech delal potom pracne backtesty rucne a neprohanel jsem je pres programy.Nakonec jsem v tom mel jeste vetsi gulas nez na zacatku.No nakonec sem dal prednost logice a zacal se venovat VSA, Supply and Demand,proste necemu co me ukaze co se v trhu opravdu deje.No a tim sem zacal opoustet od indikatoru,zacal jsem si zakreslovat silne S/R urovne.Takze uz byl graf prehlednejsi.Tohle vsechno me trvalo asi cca 3 roky.Nez sem se do tohoto bodu dostal tak jsem samozrejme stacil vymazat 2 x ucet,ale to jen diky me discipline.Proste sem to nedokazal prave cekat na nejaky okamzik nez prijde a kdyz prisel tak jsem byl z tech xxx moznosti co nastane tak nerozhodnej ze sem se nedokazal rychle rozhodnout,vetsinou sem se rozhodl presne naopak,co sem mel vzit tak sem nevzal,co bylo ne uplne ciste tak sem do toho sel,kdyz uz sem byl v trhu tak sem mel strach abych neprisel o tech par $ tak sem predcasne uzaviral obchody,kdyz sel trh proti me tak sem posouval SL v domeni ,ze u dalsi zaznacene urovne se uz trh musi obratit no proste chyby se kteryma bojuje zezacatku asi kazdy.Jak sem psal to bylo v dobe kdy jsem opravdu ty penize mel urcene na to abych je rozmnozil,takze sem se o ne opravdu bal.
No a jak sem psal ,bez toho vseho bych urcite nedospel do tohoto stavu,vsechno do sebe zpetne zapada,praxe,zkusenosti,predesle chyby,rozmanitost v obchodnich strategiich,stylech,proste vsechno me neco dalo.A hlavene je to asi urcite tim jaky jsem,proste me to nevyhovuje cekat na nejaky presne definovany signal a pak na zaklade toho jednat,ja se musim rozhodovat na celkovem dojmu z trhu.To ale neznamena ze vstupuji do trhu kde se me zlibi jen kvuli tomu ze vidim jasny trend.
Takze asi takova je moje cesta,sme trochu asi mimo toho cemu se mel venovat tento clanek,ale snazil jsem se to nejak vysvetlit.Ale to neznamena ze moje cesta je uplne spravna,snazil jsem se to jen prizpusobit me osobe ,tak me to vyhovuje a proste jak to citim tu naladu trhu tak podle toho se rozhoduji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm tak to ti závidim, že už máš za sebou ty špatné časy...já jsem teď cca v té fázi kdy se tomu věnuju 12h denně, baví mě to...líbí se mi OS na bázi momenta trhu, které je a vždy bude.
Úplně v začátcích (3 měsíce z5) jsem se nějaký čas snažil naučit zvládat S / R úrovně, které se mi teď i vcelku hodí a rozhodně nevstupuju čistě na základě patternů a ani mě nezajímá, zdali je to na úsečku přesně signál...spíš jde o kontext trhu.
Ale teď se potýkám spíš s problémem, že to asi moc komplikuju a těch S / R oblastí mam až až, jenže co dělat když většinou +- na vyznačených se trh otáčí nebo stagnuje...většinou jedu H / L premarketu + důležitější S / R 2-3 předešlých dní...a někdy to vyjde tak, že mám S / R každých cca 5 bodů a mam v tom guláš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera 7.5.2012 na EUR/USD som napr. v DEMO nepoužil SL a na troch shell obchodoch som stratil skoro 850 USD.
Kedže som bol presvedčený že dolar predsa len stúpne, nechal som ich bezať do 8.5.2012 a dnes som stratu vymazal
a uhral zisk 58 USD. Mim. používa niekto funkciu trailing SL? Reálne som ešte neobchodoval a viem že sa ešte potrebujem veľa učiť a preto moje vyjadrenia neberte ako doporučenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavV,
ale on neřeší risk, on řešil svoje přesvědčení, že se to otočí nahoru, tak to nechal, neváhal jit do minusu 850 USD, aby potom shrábnum jackpot 58 USD ... to nemá nic společného s řízením rizika, to je jen gambling, navíc jen silný řeči na demu

btw: a diskuze "co když má účet 1mio" je tady mimo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...