Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tipy z praxe intradenního obchodování – posouvání stop-lossu v trendu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

uranie, no to se mi u intradenního obchodování opravdu nezdá. A článek se týká jen intradenního obchodování.

Update: 2.5.2012 píšete "Začínam a chcel by som skúsiť obchodovať forex a E-mini cez Global Futures". Proč potom dáváte podobný "tip", že obchodujete bez prvotního SL pod článek týkající se používání SL v intradenním obchodování a přitom s emini a forexem začínáte? Rozumějte - je mi zcela jedno, jak obchodujete, jenom si lidi prosím uvědomte, že podobné příspěvky mohou seriózně zmást jiné tradery.

Používání nějaké SL v intradenním obchodování emini je absolutní základ risk managementu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se posouvání SL týká, tak zde existuje jeden, řekl bych možná fenomén, kterým si prošel patrně každý. Mám namysli ty situace, kdy posuneme SL z původní pozice např. na B/E, ale ve chvíli kdy se cena méně či více otáčí a přibližuje se k této hraně, okamžitě spekulujeme a vracíme ho na původní cenu pod/nad swing, případně i mnohem dál s vidinou zasažení PT. Z pozice nezaujatého pozorovatele by toto emoční klikání mohlo vypadat i dosti groteskně. Čili posunu-li SL ve směru obchodu, jsem ochoten přijmout výstup na této ceně, protože ho posouvám na základě nějaké logické příčiny (proražení micro S/R ap.) Nikoliv na základě emoce.

Zásadní, a článek to velmi dobře popisuje, je fakt vycházet z kontextu chování trhů, a to nelze než z hluboké zkušenosti, což je i autorův případ mnohaletých zkušeností. Prostě střednědobý a dlouhodobý trend jak ho posoudil Petr uvidíte diskréčně každy trochu jinak. Úplně jinak pak v rámci chápání jemné akce, chování se po vstupu, prostě komplexně ve vašem trademanagementu.

Osobně si dovolím tvrdit, že má význám dát si ten čas a strávit jej nad grafem než spoléhat na mechanické posouvání SL.

Good luck all of you.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uranie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Spočiatku nedávam SL ale riadim sa fundamentálnou
> analýzou. Ked sa potvrdí trend OK potom nastavím
> SL na B/E.


Jenomže daleko důležitější je vědět, co dělat, pokud trend ok NENÍ. Co potom? Panika? Čekání zda se to nakonec přeci jenom otočí?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokial trend je opačný žiadna panika. Stopnem a prijmem stratu. Ale snad kvalitný analitik aspon v 80% trafi denny trend.
Obchodujem len ked je prognoza strong buy alebo strong sell. Kludne necham bezat obchod a nastavim TP asi na 40%
predpokladaneho rastu alebo padu. Ked je priemerné denne rozpatie 60 az 100 pips. Tak je sanca uhrat aspon 25 pips
co na 1 lot je asi 250$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... no trh sa hybe roznymi smermi, raz to ide s nami, inokedy proti nam ... a zisk sa skutocne managuje cez stop loss a profit target ... teda hlavne cez vystupi. Vstup je vzdy len nejaka domienka, nejaka predpoved, nech je uz akokolvek podlozena analyzou, jasnovidectvom, indikatorom alebo kartami ;) ale vystup ten by mal byt skutocne odpozorovany z trhu, viac menej by som povedal, ze zatial podla mojich skusenosti sa nedaju velmi ani nejaka striktne pravidla urcite ... to treba mat v oku a pri pohybe grafu/ceny ... proste vediet kde je bezpecny stop loss, kde velmi pritiahnuty kde robi uz profit target - povedzme aj maly ale uz pri istom pohybu trhu, nie sme ochotni ist do straty, kedze trh isiel nasim smerom, takze stopku davame na vstup, co sice nam zaruci ze v strate nebudeme, ale moze nas na druhu stranu vyhodit s eventualne ziskoveho obchodu s par drobakmi do plusu.

Zatial zistujem, ze na zisky nam skutocne nepostaci ziaden indikator, ziadne pravidlo ale take to dychanie s trhom, take suznenie, ked ho nechavame tiect ako rieku a my sa zvezieme :)

Uspesne obchody vsetkym

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No v realnom nie demo ucte by som asi SL zadal ale neviem este s tym dobre pracovat pretoze mi uslo
vela dobrych obchodov tym ze som nastavil male SL a trh ma resetoval ale potom pokracoval predpokladanym smerom
a namiesto zisku som mal stratu. Raz sa mi stalo nastastie v demo rezime ze po zadani obchodov nam vypli prud na 7 hod. a ja som bol bez moznosti osetrit obchodne pripady. Po cca 8 hod. som zistil ze mam zisk 30 $. A keby som prisiel
o cca 20 min. skor mohlo to byt okolo 150 $.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter, velmi dobry clanok a vdaka, pretoze akurat tento problem som momentalne riesil, kedy som bol casto stopnuty presne na mojom posunutom SL na BE, ktoreho sa trh len dotkol a potom isiel smerom k PT. Niektore clanky pridu vzdy v pravu chvilu... Uvedomil som si, ze niekedy nenechávam trhom dostatocny priestor presne ako pisete v clanku... Presne pri vcerajsom obchode kedy som to uplatnil na RLM-M mi to pomohlo a hla hned dva celkom super obchody...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uranie Napsal:
-------------------------------------------------------
> No v realnom nie demo ucte by som asi SL zadal ale
> neviem este s tym dobre pracovat pretoze mi uslo
> vela dobrych obchodov tym ze som nastavil male SL
> a trh ma resetoval ale potom pokracoval
> predpokladanym smerom
> a namiesto zisku som mal stratu. Raz sa mi stalo
> nastastie v demo rezime ze po zadani obchodov nam
> vypli prud na 7 hod. a ja som bol bez moznosti
> osetrit obchodne pripady. Po cca 8 hod. som zistil
> ze mam zisk 30 $. A keby som prisiel
> o cca 20 min. skor mohlo to byt okolo 150 $.

A právě proto někdo obchoduje bez SL a nebo s různými variacemi SL.

Dokonce jsem četl i zajímavou myšlenku. Pokud chce člověk uspět v životě, tak se musí chovat jinak než většina. Pokud chce uspět v obchodování, tak se taky musí chovat jinak než většina. A jak se chová většina? Chovají se podle toho jak jim je doporučováno v článcích a školeních - těsný SL, všelijaké technické analýzy, dodržovat RRR apod.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavV napsal
Dokonce jsem četl i zajímavou myšlenku. Pokud chce člověk uspět v životě, tak se musí chovat jinak než většina. Pokud chce uspět v obchodování, tak se taky musí chovat jinak než většina. A jak se chová většina? Chovají se podle toho jak jim je doporučováno v článcích a školeních - těsný SL, všelijaké technické analýzy, dodržovat RRR apod.



Ja bych se taky priklonil k tomu ze , kdyz nekdo chce uspet,ze nemusi pevne dodrzovat nejake zakladni overena pravidla.Jen je si treba uvedomit nasledky,v tomto pripade jednoznacne pouzivat SL,uz zalezi na kazdem jak s tim nalozi,ale urcite je treba se chranit.Mel jsem spis na mysl jine pravidlo ,take vetsinou velice hlasane a to ,ze se neda obchodovat podle intuice,proste ,ze vsechno je treba nejprve si overit na historickych datech a td...proste mit nejakou vyhodu ve svuj prospech,ale alespon u me je to naopak,pokud jsem obchodoval jen nejake patterny,nebo silne S/R urovne nebo tak,tak jsem nikdy nevydelaval,ale jak sem se jen tak dival co trh dela a mel dobry pocit nebo intuici co asi trh udela a vstoupil a pote zase na zaklade pocitu jak se trh chova obchod ukoncil,pak teprve sem zacal vydelavat.Bez vedeni zapisku,bez toho abych se nejak predem pripravil,proste jen podle toho jakej sem mel pocit.Samozrejme me to trvalo par let a clovek to opravdu musi nakoukat,ale zadna pravidla,kdy bych mel vstoupit a kdy vystoupit,ale vzdy si zadam SL,ktery posouvam take jen podle usudku jak na me v ten okamzik trh dela dojem.Takze to zhrnu asi takhle,neni zapotrebi se drzet nejakych predem stanovenych pravidel ba naopak to svazuje ruce.Aspon u me to tak je.neni nad to mit z trhu nejaky pocit a ridit se jen podle toho

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...