Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: lze obchodovat s náhodnými vstupy a vysokým RRR?


Doporučené příspěvky

Teda musim rict, ze to je opravdu kvalitni clanek! Uz delsi dobu se snazim nejak napasovat vyssi SL do meho obchodniho systemu a az tato "staticka" statistika mi dala dobrou psychologickou podporu pro me diskrecni obchodovani. Vyssi SL mi zkratka vzdycky delala velky problem z hlediska psychologie, ted si umim lepe pripustit i vetsi ztraty, takze Petre, diky za tuto statistiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

RRR 1:1, zisk je plus minus nula. Při vstupu počítač ignoruje barvu svíce,Doji,trend,chop,aktuální cenu která je např.v extrému grafu,atd. Myslím že v článku chybí náznak toho,jak ovlivní ziskovost např.filtr vstupu při souhlasné barvě svíce, EMA, CCI,odlišnosti vstupní svíce od svíce předchozí,apod. Jinak je to jako když vědci matematicky dokázali,že čmelák nemůže nikdy létat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
jak můžu v trhu vydělat peníze? jenom tak, že s vysokou pravděpodobností tipnu kam trh půjde, buď dolů nebo nahoru, potom správně načasuji vstup a ještě lépe výstup, já vím, že s to lehko řekne, ale je to tak a v pohybu vydržím "dokud to půjde" nahoru nebo dolů, nesmím být ale moc chamtivý...
pokud mám pocit, že se bude obchodovat v úzkém rozpětí(range), vůbec tam nepolezu do trhu pro pár drobných...
je potřeba se opravdu zamyslet, ziskový obchod udělám pouze jenom, když správně tipnu směr trhu a vydržím tam dlouho, dokud se to zase neotočí...
jak být dlouhodobě v zisku? mít více ziskových obchodů než ztrátových, mít co nejvyšší RRR, vysokou pravděpodobnost úspěšných obchodů, nízké komise, nedělat impulzivní obchody...
hlavně je potřeba se vykašlat na nějaké nesmysly typu EMA a CCI, to je naprosto k ničemu, ale někomu to může aspoň chvilku fungovat... :) :) :)
samozřejmostí je pak nahlížet na trhy z vyšších časových rámců, hodinové, denní, týdenní i měsíční časové rámce a když k tomu člověk přihlédne ke geopolitické a ekonomické situaci ve světě(Řecko, Ukrajina), tak je úspěch v podstatě zaručen... :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek

Jak píšeš, je potřeba tipnout směr trhu. To je asi úplný základ. Bohužel nejlépe je vidět tento směr právě pomocí klouzavého průměru. Samozřejmě jsou i jiné možností, třeba vyšší tf, apod. Ovšem klouzavý průměr se nejrychleji adaptuje na změny směru trhu. Stačí obyčejný SMA 20. Pokud je trh (resp. svíce) nad tímto SMA pak trh jednoznačně roste. Čím strmější SMA, tak ten růst je velký. Pokud SMA "leží", pak je chop a neobchodujeme. Obchodujeme, jen v případě, že už jsme odborníci a máme rozvinutý cit pro trhy. Pro short jde trh pod SMA. Stačí vstoupit na vhodném místě, tj. když se svíce přiblíží k SMA, což je vidět i na cci (já požívám trix4), že začne protínat nulovou linii. Pak už řeším jen výstupy zčásti na PT a zbytek se poveze podél klouzavého průměru.
Toto je uplně nejjednodušší strategie, se kterou není problém být denně ziskový.
Největší nesmysl je tvořit různé složité strategie, všelijaké AOS, apod. Tyto nikdy nemohou fungovat trvale. Koneckoncú to potvrzuje i historie různých AOS a mechanických strategií. Trh není automat, kde se nastaví nějaké vámi nebo pc vypočtené hodnoty a pak už se sypou doláče.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak

se obávám že samotná EMA málo, ale asi taky záleží jak vstupuješ. Někdo např. vidí jak je to jede podle EMY na časovém grafu a narve tam limitní příkaz a pak se uvidí. Je třeba mít ty vstupy v souladu se strukturou tj. mít na své straně pravděpodobnost, že po mě přijdou další nakupující/prodávající, posunou cenu výše/níže, protože trh vidí, že v rámci struktury je to výhodné. To je právě asi ten "cit" o kterém píšeš - umět rozpoznat kontext v danou chvíli a vyhodnotit jestli je vstup za tuto cenu výhodný nebo je lepší počkat na slevu po případném vybrání stopek. U mě zatím střídavé úspěchy s tímto. Je to ale pořád to samé. Proto indikátory samy o sobě nefungují a hledat nějaké jejich kombinace (periody, křížení, genetické programování) a pak to mechanicky bouchat ... no moc tomu nevěřím, že to má nějaký smysl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...