Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Série ztrátových obchodů – jde jen o úhel pohledu


Doporučené příspěvky

Ještě jednou díky za tipy, jak k článkům tak i ke knihám.A omlouvám se, že píši až teď, ale celé dopoledne jsem se nedokázal připojit na Finančníka. Našel jsem nakonec těch článků víc. Jsou dost dobré. Hlavně jsou zde 2 se stejným názvem: Co dělat když se nedaří. V tom prvním se píše, že spousta začátečníků má potřebu si kliknout, ale to není můj případ. Můj systém má v průměru 2-3 obchody denně a i to se mi zdá dost. A ten druhý článek je super kde se popisuje když skutečně máte serii ztrát a i nějaké to ztrátové období a jak se máte zachovat. Velmi doporučuji si tento článek přečíst a hlavně se ho držet a si ho zažít pod kůži i do krve. Z pohledu mého zanalyzovaného backtestu za minulý měsíc jsem měl skončit v zisku 470 Euro. Jiné měsíce správně dle backtestu průměr 1600. Což mě v průběhu měsíce dost zneklidňovalo a když jsem teď dodělal přesnou analýzu i statistiku, tak jsem v reálu skončil ztrátou -120 a 42 obchodů dle O.P. a 9 chyb, které mě připravyli o ten trochu ziskový měsíc. Možná je to někomu k smíchu,ale já mám zatí v hlavě guláš dost smíšené pocity. Potřebuji nutně věři v robustnost systému, proto to testuji co nejdéle co zpětně mohu a mám to zpětně až do minulého roku do ledna. Víc už mi Ninja trader nedá. I když teď ještě začínám z Opce tu strategii D08, tak i když tam kluci z Finančníka dali krásnou statistiku na konci kurzu játo stejně natestuji 29 a 23 a 36 den do expirace na Thinkorswim aspoň 10 let zpět, protože tam ty data nejsou kompletní. Všem moc děkuji za tipy. I já jsem co se týče nějaký ten tip co se týče článků dal. Jo a případně se omlouvám za pravopisné chyby moc nad tím nepřemýšlím. Ještě když tak přemýšlím, tak asi zkusím nějaké to psychické cvičení, dýchání atd.. No uvidím. Ještě jednou díky a přeji všem moooooooocdobrých obchodů a hlavně podle přesného O.P. Vláďa (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
já si dělám na konci týdne takový přehled, kolik měl systém vydělat teoreticky podle modelu, kolik vydělal reálně a kolik stály chyby. Pak už na to myslím v týdnu, jak to bude asi nakonec vypadat a chci se co nejvíc přiblížit tomu teoretickému modelu (né třeba vydělat nejvíc), což mi pomáhá myslet na systém a dodržet jej. Při ztrátové sérii rozlišuji ztráty chybové a systémové a podle toho to řeším:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý deň, nedá mi neprispieť do tohto vlákna lebo séria strát mňa ako začiatočníka samozrejme trápi tiež. Dokopy obchodujem REAL už siedmi mesiac a to od Februára do teraz (z toho skoro 1 a pol mesiac som obchodoval naozaj iba občasne lebo som väčšinou cestoval) (Rád by som však radšej povedal, že obchodujem FOREX a zatiaľ iba s minikontraktmi/lotami čiže moje straty/zisky sú zatiaľ o dosť menšie ako poväčšine z vás) a to zatiaľ bez strátového mesiaca aj keď moje zisky sú minimálne (konkrétne je to FEB +0,83%, MAR +6,87%, APR +15,18%, MAY +5,4%, JUN +6,9%, JUL +2,29% aj keď moje zisky by mohli reálne dosiahnuť mesačne až 30-40%) No skoro v každom mesiaci ma zasiahne nejaká séria strát. Väčšinou moje straty pramenia z porušenia OP, konkrétne vstupovanie do obchodov mimo OP. Je to zatiaľ môj asi najväčší problém, že aj keď niečo získam, tak ako keby nadobudnem vo vnútri silu a dôveru až na toľko, že vstupujem do obchodov často len z pocitu intuície, ktorá sa mi však takmer nikdy nevypláca. A presne to sa mi deje aj momentálne teraz. Prechádzam asi svojou najväčšou sériou strát počas ktorej sa mi podarilo vymazať už takmer polovicu ziskov. Viem, kde je moja chyba a našťastie sa na tieto straty dívam z dlhodobého pohľadu, tak ma zatiaľ momentálne moc netrápia. Stále prešla iba tretina mesiaca a ešte veľa času aby som to napravil ale zvládnuť momentálne zatiaľ moju najväčšiu sériu strát je psychicky naozaj ťažké. Ako sa tak dívam do môjho obchodného denníka,t ak straty sa vyšplhali už na 100pips čo ku štýlu môjho obchodovania je naozaj veľa. Dúfam, že sa dokážem z tejto série dostať a niečo si z nej zobrať.. Ako všetci vieme, trading je beh na dlhú trať a každý sa učí najviac práve z jeho vlastných chýb. Ja našťastie som zatiaľ nemusel zaplatiť žiadne "školné" a moje stráty sú stále iba z mojich ziskov ale stále ma dokážu aj tieto straty veľmi rozhodiť. Ako som už spomínal..momentálne prechádzam zatiaľ svojou najväčšou sériou strát (Cca -16%) a začínam mať myšlienky či svoje obchodovanie radšej nezastavím a nejako sa "nezotavím" na SIM obchodovaní. čo by ste mi poradili? Držať sa svojho obchodného plánu a ďalej pokračovať v obchodovaní alebo radšej prejsť na SIM a nejako prečkať toto zlé obdobie? P.S. ako prílohu posielam equity Práve z posledných 2 mesiacov môjho obchodovania kde pekne vidno aj DD ktorý spomínam. Dúfam, že dokážem equity stále otočiť v môj prospech... Za prípadné reakcie ďakujem

20087

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže asi řešíš hlavně eliminaci chybovosti...? Plán by mohl být v pořádku, jo? A máš mechanický systém, nebo se nějak rozhoduješ sám? Pokud tam máš něco subjektívního, podíval bych se na konzistentnost, jestli v podobných situacích jednáš stejně.

Co třeba ještě pomohlo mě:

-vybrat si jeden trh a na jiné vůbec nekoukat, aspoň na dobu než se to zlepší, hlavně pak do nich člověk nemůže kliknout:)
-porovnávat výsledky teoreticky, reálné a ty mimo plán, ať je jasně vidět kolik stojí chyby
-hrát dál a dát si za cíl být v souladu s plánem a neřešit chvíli jiné výsledky (pokud jsem s plánem spokojen a funguje)
-pokud jsou v plánu nejasnosti, doladit, hrát konzistentě tak, jak je to otestováno, když to jde, nezdržovat se koukáním na grafy a jít prostě pryč



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, riešim hlavne elimináciu chybovosti, ktorá však prichádza ako keby nárazovo. Niekedy sa dokážem udržať a chyby robím len minimálne (čo mi dokáže vydržať aj mesiac) ale potom príde obdobie veľkej chybovosti kedy zažívam veľké série strát (ktorá trvá aj dosť dlho, teraz je to už skoro 2 týždne). PLánu plne dôverujem lebo ako som písal, tak zatiaľ som nemal strátový mesiac (aj keď som robil dosť chýb) a rovnako sa mi s ním darillo veľmi dobre aj v backteste + papertrading. Čo sa týka môjho systému, tak je viacmenej mechanický (sledujem tzv. pinbary, ktoré obchodujem jedine do smeru hlavného trendu pri S/R úrovniach) a popri sledujem smer indexu sily mien + sledujem smer trendu čo určiť je skôr subjektívne.
Rady, ktoré si mi povedal ma veľmi inšpirovali, hlavne porovnávanie reálneho obchodovania s teoretickým. A Tým pádom sa snažiť vždy priblížiť teoretickému obchodovaniu a hlavne obchodovať konzistentne.
Rovnako hneď ako som si prečítal prvé čo pomohlo tebe, tak som si uvedomil, že som začal obchodovať viac trhov. Vždy som obchodoval iba 1 resp 2 trhy (ale jeden iba minimálne) a až v poslednej dobe som pridal ďalšie 2 trhy. Odôvodnil som to tak, že aby som zbytočne nehľadal signály na jednom trhu keď sa nehýbe ako by som chcel, tak nech radšej pozerám iný trh. Avšak keď nad tým rozmýšľam je to asi zbytočné lebo všetky trhy majú veľmi silnú spoločnú koreláciu.

-Takže od tohto momentu začínam popri reálnom obchodovaní backtestovať a porovnávať výsledky s reálným obchodovaním
- Obchodovať konzistentne a snažiť sa priblížiť backtestu
- Obchodovať iba 1 trh (resp aj ten druhý čo obchodujem menej pretože mám na ňom dlhodobo dobré výsledky
- Tým pádom skončiť s obchodovaním ďalších 2 trhov
- a držať sa hlavne presne obchodného plánu

Tvoje rady majú pre mňa naozaj veľkú cenu, veľmi si ich vážim.
Ďakujem za odpoveď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

V obchodovaní som nakoniec zotrval, dal som si väčší pozor aby som nerobil chyby a prestal som obchodovať niektoré trhy aby som sa nepreobchodoval a aby som sa mohol plne sústrediť na tie, ktoré obchodujem (iba 2 trhy) a výsledok sa konečne dostavil. Za jeden týždeň sa mi podarilo získať všetko čo som stratil (skoro 18%) a dokonca aj niečo naviac. ďakujem za tvoje rady, naozaj mi to pomohlo ;). Moja séria strát a chýb teda konečne skončila! P.S na porovnanie je v prílohe vývoj mojej equity. Síce rozhádzaná ale dovolím si vyhovoriť sa na to, že som začiatočník. Musím sa ešte naučiť ako ju ustáliť a potom budem naozaj spokojný. Chyba u mňa je myslím si, že robím stále veľmi veľa chýb..

20183

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...