Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Stavba jednoduchého obchodního systému od nuly


Doporučené příspěvky

Určitě toto téma bude přínosem pro lidi, kteří jsou zde krátce a zatím nemají dostatek informací. Můžou tak sledovat postupný vývoj jednoho tradera v přímém přenosu. Fakt je, že již tu bylo všechno popsáno a dokonce i několikrát. Ale pokud by se to takto zopakovalo v jednom uceleném vláknu tak proč ne.
Je samozřejmé, že díky různým mentalitám zde budovaný způsob nebude vyhovovat všem. Ale to už je pak na každém jak s tím naloží a vše si může upravovat podle sebe.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pribinacek dakujem za vysvetlenie. Medzi nami alebo v tejto teme doslo k rozporu s pojmom novacik, teda ja si pod slovom novacik predstavujem niekoho kto s tradingom este len zacina, takze preto sa mi zdalo ze ste urcite kroky preskocili a chcel som len (aj ked tvrdsie) naznacit ze uspech si vyzaduje na zaciatok urcite kroky pred tym ako zacneme demovat. Pochopil som ale spravne? ze tieto kroky ma tvoj kamarat za sebou a teda pustate sa teda do budovania samotneho systemu.
Teda pokial ma tieto prvotne kroky za sebou, tak sem prosim rozpis to zhodnotenie daneho jedinca a to cim sa chcete koonkretne zaoberat, teda nie system ale akusi predstavu ktora korensponduje s jeho osobnostou.
Tj na zaciatok:

-ci chcete chytat pohyb do trendu na korekciach,
-ci chcete lovit vrcholy a dna tj byt protitrendovy obchodnici

V odvodeni od trpezlivosti jedinca:
-ci chcete chodit po male profity zalozene povedzmen a PT
-alebo mate zaujem vyzdimat z trhu "co da"

Ake pristupy kamaratovi povahovo sadli:
-zamerana skor na technicku analyzu, tj rozne patterny price action atd. - cize skor vizualnu stranku
-Alebo skor chcete sa tomu venovat matematicky, rozne indikatory a pocty - matematicku (pripadne spojenie oboch)
-Pripadne aj market profile a podobne alternativne pristupy
-ci budete obchodovat aj podla fundamentov, cize ci si budete robit rozne prieskumy alebo fundamenty skor budete povazovat za miesto kde je treba davat bacha

Aky TF chcete obchodovat
ci sa bude jednat o casovy, 3 ci 5 min.
alebo skor nestandartne renko ci range grafy, volume atd.

Atd...:
Cize odpovede na tieto otazky dava krok 1 a 2 v mojom predoslom prispevku. Teda budovanie systemu je krokom 3 a odpovedanie aj na tieto otazky




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pribináčik: toto vlákno určite nebude na škodu, len tak ďalej, som zvedavý.

stranger: neviem ako to máte vy ostatní, ale ja by som na tvoje otázky:

-ci chcete chytat pohyb do trendu na korekciach,
-ci chcete lovit vrcholy a dna tj byt protitrendovy obchodnici

V odvodeni od trpezlivosti jedinca:
-ci chcete chodit po male profity zalozene povedzmen a PT
-alebo mate zaujem vyzdimat z trhu "co da"


určite nevedel odpovedať len po prečítaní kníh atd.... Na niektoré neviem odpoveď ani po skoro 1 roku paper tradingu a 6 mesiacov LIVE :). Pomaly to začínam tušiť a zisťovať, že mi asi bude sedieť niečo úplne iné, než som kedysi predpokládal. A to proste bez praxe zistiť nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

analytik nespominal som knihy, ale o zhodnoteni sameho seba ako tradera pred tym ako si zacne staviat system.
kroki 1 a 2 manual a obchodne zaklady len davaju prehlad o tom co existuje a metody akymi sa tradingu da venovat. cize aj trader ma lepsiu predstavivost uz pri kroku 3 co chce robit. A ak sam seba zhodnoti objektivne, tak ten pocit metody ku ktorej ho to bude tahat bude ten spravny a potom ide trading sam.
Ked robis, nieco co ta bavi sam k tomu mas iny postoj ako ked robis nieco len preto aby si zarobil (tj na vsetkych pristupoch sa da zarobit, ale ak nesadnu osobnosti tradera tak na nich pravdepodobne nezarobi)
To ci je clovek trpezlivy a ci chce chodit po PT alebo drzat poziciu hodiny davaju mnohe situacie v zivote ktore uz zazil.

Nechcem sa ale stale krutit dookola lebo mam pocit ze to nikam nevedie. Dal som len svoj pohlad na vec a podla moojho nazoru rozumne (a overene) zaciatky.

Tesim sa na to az sa bude system staviat, urcite budem tuto temu sledovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger
ok, kedze ja som dovercivy a verim ti, tak si asi idem precitat co si napisal o typoch na OP :)))), ale nie... ta tvoja otazka ze kto som, s tou suhlasim... to je podla mna tiez zakladna otazka... len problem vidim v tom, ze kto som....dvovercivi :DD, lenivy, prilis opatrny az ustrachany, vybusny, netrpezlivi.... takze s takym suhrnom vlastnosti podla mna uspiet v tradingu je nie velmy dobra perspektiva... preto si myslim ze kedze nesom trpezlivi clovek a vybusny, tak urcite tu nebudem skalpovat o jeden tych 100krat za seansu )), myslim si ze cesta vedie pre mna ako byt trpezlivim a nevybusnym... takze u mna to vidim proste ze zatnem zuby, dam si dyychove cvicenie a proste to necham bezat... a zadne zasahy.... proste cielom u mna je nie 20 1 bodovych obchodov ale mat co najmenej ale dlhsich zarezov, a ku tomu sa budem snazit prisposobit moju osobnost.... aspon pri tradingu... cize ako trader budem ten najtrpezlivejsi a najchladnejsi clovek akeho moje okolie kedy poznalo...
inac ked uz sme pri tom OP, a ty mas stym zrejme skusensoti stale spominas dodrziavat svoj moneymanazment, tak aky je tvoj typ, ked ides tolko kontraktov (ja ti verim) za taky relativne kratky cas... ako si sa ku nim tak rychlo dopracoval... proste si si stanovil na risk dajmetomu 5 per. a to dodrziavas a podlaa toho tam hadzes kontrakty alebo ako?

ps.: inak teraz sa ti asi fakt cudujem ze tu vobec prispievas na to forum, ale ked to je pravda (a ja verim ze je) tak mozes byt inspiraciov pre ostatnych, napis do vlakna kto sme, lebo stale tam pisu len sami ze pred tisic rokmi som sa dostal k tradingu... a este tisic rokov budem paperovat....) inac niekedy na zaciatku si este spomynal... dovod preco chces ist do toho byznisu, sa len chcem spytat ci uz doslo aj na plnenie toho ciela, zavezku?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucifer66 tiez obchodujem radsej menej obchodov a dlhsich s vecsim RRR ako skalpovat. Skalping mi ani nikdy nesadol a v podstate som ho ani neskusal. Nekorensponduje to s mojimi silnymi a slabimi strankami a uz vobec nie s mojou povahou, co je klucove vybrat si spravne. V tomto som nastastie venoval dostatok casu aby som nasiel svoj styl bez akehosi "bludenia" a hladania a utekania z technicky k technike. Preto som to aj pisal tie body 1 2 a 3 pretoze vychadzaju z osobnej skusenosti a som vdacny za to ze som k tomu pristupoval inak ako vecsina. Preto to aj odporucam inym. Ale ci uz to niekto vezme alebo nie, to uz je na nom.

Myslim si ze tuna sa rady a nazory uzivatela menom "stranger" neberu. Ale je mi to jedno, lebo ked zobere si to novacik a pomoze mu to, tak budem len rad a stoji to za tu kritiku a vsetko okolo mena stranger. Kazdy si musi urobit trading aky on chce a po akom on tuzi. Moje nazory boli vzdy rozdielne a boli kritizovane dalsimi ucastnikmi, z toho dovodu aj moje vysledky su rozdielne.

Ale aby sme nerobili opat offtopic a nerozoberali stale nepodstatne veci
V kazdom pripade pribinacek tesim sa na zaciatok stavania OP. Len uz par dni sa tu nic nepohlo, takze ako to vyzera s tebou a tvojim kamaratom?
Inak ked zacnete tak aj pomozem, neodovzdam konkretne moje know-how ale urcite ak bude zaujem nieco odovzdam spat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte

takuto iniciativu velmi vitam a som za nu vdacny, nakolko sa nachadzam pravdepodobne v podobnom bode, ako zmieneny kamarat, ktoremu sa tu bude tvorit obchodny system.

trochu som vsak este rozmyslal nad "tuningom" tejto iniciativy, a dospel som k nasledovnemu:

na tomto fore aj v clankoch je kopec informacii, kopec nazorov, ciest, moznosti, kadial ist... kedysi, v zaciatkoch, sa to dalo: bolo par clankov, par knih, par systemov.. ale teraz, ked sa k tomu dostane novacik, tak je to ako hrabat sa v kope sena. hoci je kopa sena plna uzitocnych informacii, su ukryte v kope balastu, ktory nema hlavu ani patu. citat XY stranove vlakno na fore, a nakoniec zistit, ze to, co som chcel vediet, sa tam ani nenachadza, je dost frustrujuce, hlavne z hladiska zabijania casu. vyhladavanie tiez zdaleka nedosahuje kvalit, ake by sa pre mnozstvo informacii tu obsiahnutych k nemu hodilo.

je tu hromada moznosti: odkial zacat, ktore patterny skusat, ake nastavenia pri nich pouzit, ake metody vystupu pouzivat, aku kombinaciu SW pouzivat, atd..
chce to nejaky timeline alebo tasklist, po ktorom sa da ist, odskrtavat si jednotlive polozky, citit sa aspon trochu vedeny.

inak povedane, teraz, ked som sa vratil po dlhsom case ku komoditam a zacinam to mysliet vazne, citim sa, ze sa neviem rozhodnut v pripade ziadnej z tychto otazok, pretoze mam furu moznosti, (navyse zahrabanych v hromade zbytocnych reci okolo - nech sa nikto neciti urazeny, prilis strucne clanky a nazory tiez omrzia. narazam len na to, ze tu chyba nejaky heslovity a nalinkovany vypis ukonov potrebnych pre dosiahnutie ciela a tiez moznosti, ktore si v jednotlivych krokoch mozem vybrat), ktore mi pridu vsetky rovnako dobre, uz len preto, ze o ziadnej z nich nic neviem.

ja viem, ze clovek by si mal najst to svoje, lenze hladat to svoje = vseeeetko precitat a potom si "nejak" uvedomit, ktore z toho, co si pomaly ani nepamatam, je pre mna, moj charakter atd.
chcelo by to nejake rady, ktore komodity/indexy sa najlahsie pre zaciatocnika obchoduje, mozno dokonca konkretny obch. dennik, ktore tu sice su, no zase su len zahrabane vo fure zbytocnych informacii.

skratka nacrtnut niekolko moznych ciest a nech si uz kazdy potom pospaja kusky do skladacky, no nech aspon nemusi hladat v jednej velkej kope, ale radsej v niekolko mensich, o ktorych mu bude povedane, co cca v ktorej najde :)

nech sa heslo "najdi si vsetko sam" zmeni na "toto je dobre skusat na zaciatok, lebo je to jednoduche a malo by to fungovat dobre s tamtym, ale viac si o tom najdi sam" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dáte cca 5 - 10 tisíc dolarů za to, aby vám někdo dal všechno co chcete? Hmm asi ne že, mám pro vás lepší návrh - zaplaťte si platformu, data za futures obchodované na CBOT a CME a začněte, stačí se dívat, dělat si obchody aspoň na SIMu, zkuste si indikátory, které platformy většinou nabízejí a půjdete po svých. Zjistíte, který trh vám nejvíc vyhovuje, který z nich se hodí pro váš účet. Ušetříte spoustu času a nakonec dost možná i peněz. Koneckonců každý začátek je těžký a něco stojí, říká se tomu "costs of the business".
Mám pocit, že tady všichni chcete začít "seriózní byznyz", poctivě se učit atd. atd. ale všechno aby bylo zadarmo a nejlíp dostat do ruky kuchařku, která zaručeně funguje od ostatních, kteří si s tím dali několikaletou práci. To si fakt myslíte, že přijdete do stáčírny a za dobré slovo dostatete recept na Coca Colu? Krom toho na naprostou většinu věcí, co chcete vědět, tu odpovědi najdete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honza K.:
Ahoj, já bych k nim nebyl tak tvrdý. Byl jsem v podobné situaci jako nováček (viz. můj první příspěvek ve vláknu). Vyzkoušet si něčí postup není myslím na škodu. I když mi to třeba nebude fungovat, tak se něčemu přiučím.

Kuchařku do ruky samozřejmě nedostanou, protože to skoro ani nejde. Ale mohli by dostat alespoň řekněme mapu. Budou vědět, kde co leží a jak se k tomu zhruba jde. Může jim to pomoct. Může jim to uškodit.

A když se vrátím k té kuchařce, tak ani kuchařka ti nezaručí dobrý výsledek. Spíš naopak.

Je to jako když opravdu vaříte podle kuchařky. Najdete recept a zkusíte ho uvařit. Poprvé je to katastrofa, protože ani pořádně nevíte, co znamenají pojmy jako špetka soli, hnětení těsta dokud se nespojí, pečte dokud to nebude křupavé apod. Ale jak se do toho ponoříte a začnete k tomu přistupovat kreativně a dáte do toho kus sebe, tak se začnete zlepšovat a nakonec i vylepšujete původní recepty, upravíte si je k obrazu svému a přizpůsobíte je svým chutím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím, vyskúšať nieči prístup je vždy lepšie ako nerobiť nič. Nie každý má dosť elánu, odhodlania a sebadôvery si stavať všetko od začiatku.

Ja osobne som si po dlhom hĺadaní "svatého grálu" povedal, že proste skúsim FinWin a uvidím - maximálne zabijem pár týždňov - mesiacov. Nevyhovoval mi, ale na druhú stranu som aspoň niečo systematicky robil, zapisoval si myšlienky poznámka, uvažoval nad tým ako to funguje atd... potom som prešiel na Petrov štýl obchodovania, ktorý mi sedí už oveľa viac, ale začínam si ho upravovať tak trochu podľa seba.

Takže nick: moja rada, zaplaťte si kurz finwonu, alebo si kúpte knihu a skúste ho. Alebo hociaký iný systém, ktorý niekde nájdete. Hlavne začnete niečo robiť. Aj tým, že budete zisťovať, čo vám nevyhovuje sa niekam posuniete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

som rad, ze nie som sam s takym nazorom.

MAPA je slovo, ktore to asi najlepsie vystihuje.

ja az taky novacik nie som - moja stagnacia bola sposobena nedostatocnym kapitalom. posledne tyzdne som sa sem vsak vratil, prechadzam znova manual, knihy od Larryho Williamsa*, skacem z price action na finwin, cez WCCI na AOS, MetaTrader, MSA, obchodne denniky... a tak povediac neviem co skor, v browseri neustale otvorenych aj 20 kariet, lebo ked citam jedno vlakno alebo clanok, najdem v nom zmienku o dalsich 2-3 zaujimavo znejucich veciach. a taby (ne)utesene pribudaju, az sa v nich uz clovek nevyzna. ako som spominal, clovek nevie, co je dolezite a co nie, tak si pre istotu checkuje vsetko a snazi sa skladat si prilis velke puzzle, kde je navyse vacsina dielikov tej istej farby, len ineho tvaru. a to urcite nie je newbie-friendly metoda.

za posledne obdobie som zistil, ze by mi velmi pomohlo vidiet nejaky vysledok. som pomerne technicky orientovany clovek a verim v automatizaciu a silu technologii. zistil som, ze by som velmi rad spravil/nasiel na webe nejaky ako-tak fungujuci AOS, idealne do ninjatradera, zbehol ho na historickych datach, exportol vysledky do excelu, do MSA, spravil monte-carlo, vyskusat position-sizing a skratka sa hral s polohotovou vecou a tu postupnymi upravami dotiahol k obrazu svojmu. inak povedane - radsej rozoberam polohotovu vec ako ju skladat od nuly. radsej sa ucim na vysledkoch inych a tie vylepsujem, nez by som mal robit uz 1000x spravenu mechanicku robotu.

pre tych, co si myslia, ze si to kazdy musi oddriet sam:
ano, to je pravda. mnou pouzity postup ma predsa o nic z toho "neoberie" - ziaden system, ktory by som takymto sposobom ziskal, nebudem schopny nijak uspesne obchodovat pokial ho nerozoberiem, nepochopim, neupravim a neposkladam nazad podla seba.
automechanik sa tiez vacsinu veci naucil tym, ze sa zacal vrtat v autach, miesto aby si objednal nahradne diely (z roznych automobilov dokonca) a skusal ktory k comu pasuje. to iste pocitacovy technik (co je mimochodom moje povolanie) a fura dalsich profesii. radsej sa ucim pri rozoberani hotoveho, a to by mohol byt problem viacerych novacikov.

ad hotova vec zadarmo:
vsetci predsa vieme, ze obchodny system je ta najmenej dolezita cast obchodovania a ze skutocne uspesny bude len ten, co na to ma vlohy, nadanie a vydrz.

uff, ale som sa rozpisal. neviem, ci sa najde niekto ochotny take volaco poskladat co uceleneho kompletu, no taky je momentalne moj nazor a bojim sa, ze ak tu take nieco nebude, tak cim dalej tym viac ludi bude od komodit odradzanych.

*imho knihy nie prave pre kazdeho tradera. ci uz stylom, akym je pisana, alebo svojim obsahom. tak povediac prilis fundamentalne a pribehovo. prilis vela omacky okolo, prilis malo pokusov objasnit problematiku cloveku, co o tom nic nevie. neoddiskutovatelne ale je, ze ta kniha ma prinos. ci by sa ten isty prinos dal zariadit aj strucnejsie a tak povediac menej cas-zabijajuc, je uz druha vec. a podobne je na tom toto forum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...