Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Nevím, čím mám začít...


Doporučené příspěvky

Nerikam urcite, ze to nejde, ale ze to je tezsi, zejmena co se tyka mechanickych systemu, coz je treba pro me osobne priorita. A okrajova vec je to pro me aktualne proto, ze se ted zabyvam spise jinymi trhy (akcie a ETF), takze na FOREX nemam cas.

Ano, novacek klidne odpali 50K ucet, ale myslel jsem to jinak - psychika proste funguje jinak, kdyz clovek muze ztratit maximalne 1000 USD (coz je par korun) nez 50K USD (coz je treba pro me porad jeste ranec) - to plati zejmena pro diskrecni obchodovani. Cili to, ze se clovek nauci v pohode obchodovat s malym uctem imho automaticky neznamena, ze ten clovek bude stejne dobre obchodovat i s velkym uctem.
Takze malej ucet mi prijde dobrej maximalne uplne na zacatek na to aby se clovek naucil s platformou a zaklady, ale dal ho to imho neposune...

Muj nazor je, ze novacek se nauci treba komoditni spready daleko rychleji do stavu kdy muze vydelavat zajimave penize, nez FOREX. Pokud chce novacek obchodovat automaticky, AOS nad akciovymi pary postavi take radove rychleji, nez dobrej AOS pro FOREX. Proto mi to prijde vhodnejsi...ale samozrejme proti gustu neni disputat...

Jinak, zajimalo by me, jestli nekdo zna cloveka, ktery na FOREXu vydelava konzistentne zajimave penize s velkym uctem (aspon 100K) aspon treba 3 roky v kuse...ja treba nikoho takoveho neznam a docela by me to zajimalo...


freeman11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> nejak tomu nerozumiem, máš niekoľko ročné úspešné
> skúsenosti s forexom, ale nie je to to pravé a
> bereš to ako okrajovú vec lebo sa v ňom nedá
> konzistentne zarábať? Nejak mi nehrá prvá veta s
> tou druhou.
> Nikdy som netvrdil, že je to jednoduché a treba si
> povedať, že na žiadnom trhu to nieje jednoduché. A
> ak nováčik nevie čo robí a len sa tak zabáva ako
> si to robil ty, tak 50 000 účet odpáli rovnako ako
> ten neustále tu spomínaný 1000 dolárový (dá sa
> otvoriť i väčší).
> Aby som len nekecal, prikladám mesačné výsledky,
> obchodujem tiež tie "príšerné microloty"
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj sals3r0,
osobne netúžim po tom, aby sa tu znovu rozprúdila diskusia o tom či obchodovať forex alebo nie, hlavne ak na tomto webe to je okrajová téma. Chcel som len povedať, že i na ňom sa dá začať, len sa tiež treba pripraviť. A ako som už tiež mnoho krát písal, na FX by som ID obchodovanie neodporúčal a v tom je práve problém nováčikov, že chcú hneď zarábať veľké peniaze. Inak i z 1000 alebo 2000 dolárového účtu sa dá v rozumnom čase spraviť napr 10 000 účet a keď sa to deje postupne, tak si obchodník zvyká i na iné peniaze a narábanie s takýmto účtom.
Treba si skrátka uvedomiť, že všetky spôsoby obchodovania sú rizikové, všetky!!!!
K tvojej poslednej vete, ja osobne nepoznám žiadneho človeka, ktorý konzistentne zarába na akomkoľvek inštrumente na burze 3 roky v kuse, a predsa som sa do toho pustil :) (dokonca nepoznám v mojom okolí nikoho, čo sa tradingu venuje). Takže takúto otázku by som tiež nestaval len k forexu.
Ale inak ti držím palce v obchodovaní, každý, i ja, i ty, i ktokoľvek si však musí nájsť tú svoju cestu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

durri,

mate pravdu - marginy su nizke, voaltilita tiez. Akurat ze spravanie neskuseneho obchodnika je viac nez nestale, hlavne ked sa nedari.

Priklad:

Riskujete 5% kapitalu na jeden obchod. Skuste si realne predstavit, ako by ste sa citili napr. po 6 stratach v rade. Ako velke by bolo Vase sebavedomie a s akou vierou by ste isli do dalsieho obchodu? Boli by ste schopni exekuovat podla planu aj nadalej?

A teraz ina situacia - Vase maximalne riziko na obchod predstavuje len 0,5 - 1%. Po 6 stratach je Vas ucet nizsi o 3 - 6%, oproti 30% z prvej situacie.

To je ten podstatny rozdiel. Cim menej budem riskovat, tym vacsia pravdepodobnost, ze aj o niekolko mesiacov budem mat dostatok $$$ na ucte, aby som obchodoval a ucil sa dalej. Cim mensie riziko na obchod, tym skor ustojim prepadove obdobie a nahrana strata ma nebude limitovat. Zo zaciatku potrebuje trader (jeho podvedomie) pochopit, ze spravnym pristupom je mozne zarobit. A to pojde len dodrziavanim pravidiel otestovaneho funkcneho systemu. Ale ked uz aj bezny DD mi sposobi hlboku dieru v ucte, tak je velmi pravdepodobne, ze moje podvedomie pochopi danu situaciu uplne opacne - a kazde dalsie cakanie na obchod bude obrovskym utrpenim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...