Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Základy technické analýzy: Tři nejdůležitější kroky


Doporučené příspěvky

Honza K.,

pokud bych se ještě mohl zeptat:

Mám si to představit trochu tak, že v podstatě se snažíte analyzovat, zda existuje v daný okamžik vyšší úspěšnost daného obchodu a tudíž je alokace kapitálu vyšší? Nerozumím moc té části, na základě čeho se rozhodujete, zda to bude vyšší nebo nižší aktuální lokalizace. Nebo se spíše snažíte analyzovat volatilitu a dle toho alokovat? Tj. modelově: Mám například 30K, riskuji 1% na obchod (300 USD), volatilita mně vypočítá SL 100 USD (například s použitím ATR SL) a tak alokuji 3 kontrakty? Mohl byste případně ještě trochu upřesnit?
Děkuji,
T

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ve svém základu ano, prostě klasický fixed fractional sizing, jenom alokovaná hodnota se mění případ od případu. tj. někdy máte 30k někdy 20k nebo 50k nebo držíte alokaci na fixní hodnotě a měníte hodnotu risku v procentech. Analýza historických obchodů pak probíhá ne až tak zcela podle vývoje dané křivky (čili nezajímají mě až tak techniky typu přestanu obchodovat strategii pokud projede spodní trendline apod. i když každá instance má svoje "varovné signály"), ale podle úspěšnosti obchodů za dané volatility a výší risku na obchod. Prostě studuji distribuci obchodů podle výše stoplossu a jejich "příležitostí", možností vydělat, které tyto obchody historicky měly.

Haha to jsem to řekl krásně akademicky, aby tomu nikdo nerozuměl ;) Myslím, že jsem i tak řekl až dost, pochopte, že si taky chci trochu chránit své hounou, já jsem trader a ne školitel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este by som chcel ohladom toho slova vycerpanie trhu. Teda vecsinou je to vhodne pre protitrendovych obchodnikov co je moja specializacia chytanie vrcholov a dna trendu.
Existuje jeden velmi dobry pohlad na trhy ked dochadza k vycerpaniu a pokial ho clovek zvladne dokaze nadherne vstupovat na zaciatku trendu a viest sa uz od zaciatku. Hovorim o prvku technickej analyzy "wedge" teda klin v preklade.
Velmi dobre sa s tymto druhom technickej analyzy pracuje ci uz pri hladani nazvem to ze "pravoplatnych divergencii" a taktiez velmi dobre funguje aj odraz od SR urovne.

1. Jednoduchy sposob ako casovat vstup je napriklad pockat si na vykreslenie klinu, zaznacit ho spravnymi ciarami pre lepsiu viditelnost.
2. pockat kym cena urobi break tejto ciari alebo hranici klinu a pockat si kym sa cena vrati k tejto prekonanej hranici avsak z druhej strany.
Najlogickejsie je ked sa nieco take odohrava na silnej SR urovni.

Samozrejme treba to posprtat ako vsetko v tradingu odtestovat a vytvorit pravidla. Ale aj s takto jednoduchym systemom sa daju chytat slusne protitrendove pohyby uz hned od zaciatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...