Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zamyšlení výstupy v intradenním obchodování


Doporučené příspěvky

To Jitka:

Trhy mají různou charakteristiku. Například jiné PT se stanovují u méně volatilních trhů, kdy trh "lítá" mezi S/R a nenaděluje výraznější pohyby. Doporučuji Vám projít například nedávné období září-říjen 2012. Já konkrétně obchoduji na 1min grafu TF, ale zde časuji pouze vstupy. K obchodování používám (zároveň sleduji) 2-3min, 15min a 60min.

Na výstupy (především při multikontraktech) se dá nahlížet z mnoha úhlů, nakonec ale stejně příjdete na to, že nejdůležitější není ani "správný" nebo ideální výstup, ale spíš to, jak je dokážete psychicky zvládnout.

Pokud dovedete obchodovat s 1 kontraktem a máte rostoucí equity, tak zkuste ze začátku totéž dělat s 2 kontrakty eventuálně rozdělit dva kontrakty na dvě části a pokud jste konzervativnější vystupujte s 1 kontraktem při dosažení předem stanoveného RRR a druhý nechte běžet ke vzdálenějšímu cíli (swing, S/R, H/L.....) Uvidíte jestli Vám tento postup sedne a samozřejmě zkoušejte další, ale nejdůležitější bude abyste dovedla teoretické testování převést do Live, což je také záležitost psychiky.

Momentum sice ukazuje jaká je v trhu síla, ale prakticky s ním pracovat (ve smyslu když je toto stane se tamto) nemusí být na začátek úplně jednoduché.

Pěkně o tom píší: tom_swing a PetrPavel.

Hodně štěstí :-)

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jj, diky tome a petrepavle za nazor

1 kontrakt mi vydelava (za coz jsem FAKT rada), RRR 1:2 .. ale - presne - jde mi o vyvoj - nekam se posouvat - jde mi o efetivitu jednotlivych obchodu - tak me zajima, jak to uchopili jini

1 min TF je rychly a kolikrat jsou zretelne minioddechy v momentu, coz vytvari tlak ...
jde mi o konkretni pomucky-reseni, se kterymi mate zkusenosti .. nebo jak se na to divate .. nejaky impuls
teoreticke poucky "momentum vyprsi az velci prestanou kupovat/prodavat, a to jde poznat z grafu" jsem taky cetla :)

Na druhou stranu mi (i pres svoji rychlost a tlak) 1 min TF vyhovuje a MM mi vyssi TF (a vyssi SL) nedovoluje a uprimne: vyhovuje mi byt v trhu cca 2-5 min
nekdy se povede RRR 1:2 na jeden zatah (zjednodusene receno!) a to psychicky zvladam :)))
a je i pravda(dle meho) .. jak pise shany .. ze pak to vyzaduje dobre nacasovani vstupu(na 1 min TF)..

ovsem pri vice kontraktech se budu muset naucit zvaldnout vracet zisk zpet do trhu :) bojovat se svym strachem a chamtivosti - tak mne zajima jak to resi jini
budu testovat a zkouset :)

rovnez preji hodne zdaru .. !!
kazdopadne diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Dan123,
-------------------
mno, ja prave svuj prvni LIVE na TF moc nezvladla :)) (zadna tragedie - ale musela jsem si dat prestavku) ted mam druhou trading karieru na NQ :)
-------------
pravda pravda s 2 kontraktem to asi budu resit jak s prvnim (na live), alespon ze zacatku -nez se s tim vyporadam - , pak uvidim, jak to budu zvladat a kontrakty rozdelim ...

docela ma me funguje (ted uz :)
navyk -> konzistence -> profitabilita

pak teprve je cas se posunout .. ale paper resim uz ted-s technikou na vystup s vice kontrakty.. tak mi clanek o vystupech prisel vhod

diky moc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vela traderov pise ze vstup nie je az taky dolezity ako riadenie pozicie a vystup. Oni ale netusia ze sa velmi mylia.
Samotny edge na vstupe znamena ze trh tuto oblast opusti dost razantnym pohybom a nebude sa tam motat a tvorit range. V tomto edge je aj to ze trh z danej zony ma vela priestoru pre nas zisk.

Bohužel trhy jsou nastaveny tak, aby daných slabostí využily do posledního ticku. Všimněte si i situace na ukázce – po shortu se trhy vrátily, aby přesně vymetly stop-lossy, které má většina začínajících traderů tick či dva nad high podobného baru. Navíc v rozsahu klasického „finančního stop-lossu“ kolem 120 – 150 dolarů v trhu e-mini Russell.

Tak tato veta je absolutny nezmysel. Trhy nie su nadstavene nijako. Trhy sa chovaju podla toho aky ucastnici su momentalne na trhu cize je to pripodzeny vyvoj a nie nastanevie alebo nieco podobne.

Utahovanie SL na BE je dobra vec ako ochranit zisky. Uz ste niekedy poculi nieco take ako minimalizovat straty a nechat zisky rast. Je to dost tazke na psychiku ale je to vitazna cesta ktoru si vacsina nevie ani predstavit. Preto aj ekvity zacinajucich traderov vyzeraju tak ako vyzeraju. Dlho sa motaju okolo nuly a zacnu pomalicky klesat na juh.

Kde konkretne je napisane ze ked ma trh vyhodi na BE nemozem vstupit do trhu znova. Nie je to lepsie ako mat SL 150$ a pri zmene nalady na trhu sa modlit ze to nejako vydrzi.

Takisto pred vstupom do trhu musim dopredu poznat vystup z trhu inak to proste nejde. Ako som uz pisal v zmazanych prispevkoch najskor by sa mali traderi ucit porozumeniu trhov a az potom samotnym vstupom.

Ja svoj edge na trhu mam a je velmi odlisny od toho co sa tu pise. Asi aj preto existuje pekny vyrok: Len mrtva ryba plava s prudom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak absolutne suhlasim, samotny vstup je dolezity a taktiez aj dolezite je nacaasovanie vstupu, ako protitrendovy obchodnik to vyuzivam denne a bez spravneho nacasovania to proste neide. Co by som mal z toho zeby som mal dobru prilezitost na vstup ale ked nenacasujem ho dobre tak ma vyhodi z trhu na SL, a teda aj ked je to dobry obchod tak nemam co riadit kedze uz som vonku z neho.
Absolutne suhlasim s vetou ze pri dobrom vstupe je trh rychlo prec a teda mozem presunut SL na BE1+ a pokojne riadit poziciu ale bez kvalitneho edge vstupov to sa neda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kde konkretne je napisane ze ked ma trh vyhodi na BE nemozem vstupit do trhu znova. Nie je to lepsie ako mat SL 150$ a pri zmene nalady na trhu sa modlit ze to nejako vydrzi.

Nie je to napisane nikde..Ja to napriklad nerobim, nevidim v tom zmysel..1 trade - 1moznost nic viac..Ak to nevyjde pride dalsi vlak na ktory naskocim..Ak ma trh vyhodi na SL/BE a je to v sulade s planom potom je to OK a nebudem do trhu skakat znovu a skusat zachytit ten isty pohyb 2-3krat s cielom ziskat 1 profit..ved to je nezmysel..A namiesto poplatku 10USD zaplatim 30USD plus v horsom pripade mi to skonci namiesto 1BE na 2 SL..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snuff:

Napisal si to pekne , nevidim v tom zmysel. To znamena nerozumiem tomu co sa na trhu stalo. Na ten vlak nenaskocis pretoze ho nechas odist.
2-3 krat naskakovat pre jeden prosit tomu sa hovori pozitivne RRR nad 1:3.

Neviem co obchodujes za system takze mi ani neprislucha hodnotit ho takze vsetky moje vyroky ber vseobecne.

Vacsina ludi po tom co skonci na BE sa cely spoteni tesia ze chvalabohu ze som to posunul na BE a nebol to SL a o na nejaky reentry ani nepomyslia. Preco asi? Pretoze im to strach a obava zo straty nedovolia. A sam dobre viem o com pisem. Sam obchodujem system ktori moze byt ziskovy az po obchodovani proti prirodzenemu ludskemu chovaniu.

Tieto veci delia profesionalov od tych ostatnych. Strach ti totalne zatieni rozum. Poznas ten pocit ked cena ide po tvoj SL ako zacnes rozmyslat keby so vystupil tu tak usetrim par dolarov. Alebo vstupil som dobre? Ma tento moj vstup logiku ved som to backtestovat a fungovalo to. Zacnu pochybnosti , paralyza, skratove chovanie, niekedy sklony k gamblingu, nahananie trhu aby som vymazal tu stratu.

Ak chces byt niekedy v tradingu uspesny tak musis mat plan ktoremu veris na 100% a vyhnes sa v psychicky narocnej situacii podkopavaniu svojho sebavedomia. Musis obchodovat tak ako ti plan urcuje.

U mna je plny SL iba momentum SL a vobec nie je v sulade s planom. Je to moja povinnost rozoznat na trhu ze sa zmenila nalada a SL moze byt zasiahnuty uplne zbytocne. Momentum SL mam 6tick na FGBL. bezny sl 2-3tick. Profit 15-30tick.

Ked u teba hraju ulohu aj samotne poplatky a ich vplyv na velkost uctu tak to hovori za vsetko.

Skuste niekedy rozmyslat aj inak ako zbacktestovat si urcitu situaciu a tu trejdet systemom SL,BE,PT pretoze to tak v minulosti fungovalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podla mna naskakovanie znovu do toho isteho obchodu je najlepsi sposob ako vymazat ucet..

Poplatky nehraju ulohu, ale zbytocne poplatky plus slippage to moze ku koncu mesiaca rozhodnut o +-100USD na kontrakt..ja neviem co Ty obchodujes, ja obchodujem 3min grafy takze ak obchodujes pozicne a mas ucet v stotisicoch dolarov tak Ti moze byt nejake re-entry ukradnute... Pri intradennom obchodovani je podla mna absolutne neefektivne obchodovat na jednej cene viackrat..

A ak rozoznas zmenu nalady na trhu a podla toho pouzivas SL tak to Ti gratulujem :) Si asi prvy.. Ja to necham na moj system..Mam svoj SL a signal na vystup..Iba tie dve veci ma dostanu z obchodu von..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to snuff:
Ja som vyssie napisal o mojich SL aj targete. Som intradenny obchodnik(moje swingy tu neopisujem).

Vobec nie som prvy kto rozozna zmenu nalady na trhu. Osobne si myslim ze je to ulohou kazdeho diskrecneho obchodnika. Pokial vies co sa na ktorej urovni moze stat tak to velmi rychlo spoznas. Skoda ze sem nemozem davat screeny lebo je to v rozpore z nejakym kurzom.

Obchodovat jednu cenu je efektivne a zalezi ci je akceptovana alebo zamietnuta lenze nase pohlady sa trh sa velmi lisia cize asi by sme sa nezhodli.

Zakladom mojho obchodovania je rozoznat klucove zony na grafe a pozorovat na nich zmenu nalady alebo pokracovanie. Prisposobujem sa aktualnej situacii. Ja to nenecham na svoj system ale na seba.

Aky system obchodujes staci vseobecne. Mne to pripada ze patris medzi obchodnikov ktori v sucasnosti obchoduju veci ktore sa stali v minulosti a predpokladaju ze v buducnosti sa moze minulost opakovat.

Ja davam prednost svojmu usudku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obaja mate z casti pravdu, kazdy si hlada svoje pristupy a postupy, ani jeden postup neje vylozene spravny alebo spatny. vzdy je to o preferenciach a obchodnika. Niekomu vyhovuje niekomu hento, kolko ludi tolko chuti.

Amoniak na teba len jedna otazka sl 2 - 3 ticky mi pride dost miniaturny, skutocne taky pouzivas? nevyhadzuje ta zbytocne potom z trhov?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger:
Ako som napisal momentum SL je 6tick to je ten najhorsi mozny scenar. Ten nie je nastaveny ako vystup podla planu ale ako ochrana pri nahlej zmene.
Ja vstupujem specifickym sposobom do rozbehnutej odozvy na danej urovni cize vo vacsine pripadov nemam heat ani 1 tick. Pokial sa cena zacne vracat proti mojej pozicii tak 2 az 3 ticky je dostatocny cas na rozpoznanie zmeny a vystup s malou stratou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak,

súhlasím s Vami v mnohých veciach, hlavne o obchodovaní proti prirodzenému ľudskému chovaniu, ale zaujíma ma:

Ako viete, čo sa na tej-ktorej úrovni môže stať? Jedného dňa ste si sadli ku grafu a precitli do takého stavu? Som presvedčený o tom, že aj Vaša momentálna úroveň je len výsledkom reálnych skúseností - a to je tiež len minulosť. Ak to nie je tak, kde potom získavate istotu v systém? Čo Vám povie, ktorá zóna je kľúčová a ktorá nie? Podľa čoho usúdite, že sa nálada mení? A čo budete robiť, keď to náhodou prestane fungovať?

Nemyslím to zle, ale to, že obchodujete tak, ako obchodujete, nie je nič viac, ako len Vaša reálna skúsenosť založená na minulých udalostiach. Neexistuje nič také, ako reálne uvedomovanie si toho, ako sa bude trh chovať nasledujúce minúty, hodiny, či dni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to shany:

Ako viete, čo sa na tej-ktorej úrovni môže stať?

Obchodujem market aukciu takze na mnou vytipovanych urovniach sa vzdy nieco deje. Na tom je to cele zalozene. To je to iste ako ked si vyznacite SR urovne a tiez cakate co sa pri nich stane.

Jedného dňa ste si sadli ku grafu a precitli do takého stavu?

Jedneho dna som si sadol ku grafu a zacal som vidiet veci ktore som dovtedy nevidel. Bolo to vysledkom toho ze som neustale uvazoval preco kazdy system ktory som obchodoval nefungoval. Boli to casy ked som rozumel systemu (akemukolvek) ale nerozumel som trhom takze som nevedel v akom obdobi aky system obchodovat. Hladal som a studoval pokial som nenasiel zmysel vo fungovani.

Som presvedčený o tom, že aj Vaša momentálna úroveň je len výsledkom reálnych skúseností - a to je tiež len minulosť. Ak to nie je tak, kde potom získavate istotu v systém?

Realne skusenosti sa nedaju nazvat minulostou. Sice boli ziskane v minulosti ale vtedy to bola pritomnost. Skor som v mojom prispevku narazal na obchodovanie roznych patternov.

Čo Vám povie, ktorá zóna je kľúčová a ktorá nie?

System, market aukcia ktora je vo svojej podstate velmi jednoducha. Ja ale dnes na ktorykolvek trh alebo timeframe pozeram ocami aukcneho obchodnika. To je ten stav kedy presne viete co sa deje a dokazete si urcit mozne scenare a na ich zaklade obchodovat.

Podľa čoho usúdite, že sa nálada mení?
Orderflow, tape reading. Ale to Vas nikto nenauci to musite dostat do krvi pozorovanim je to ta posledna skladacka do puzzle. Mozete si zaplatit x kurzov kde vam o tom budu prednasat ale najlepsie je najst si tam to svoje, pomenovat to , porozumiet tomu a obchodovat to.

A čo budete robiť, keď to náhodou prestane fungovať?

Prisposobim sa. O tom je predsa diskrecne obchodovanie. Je to o adaptacii sa na momentalny vyvoj na trhu a nie o opieranie sa o minulost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shany ... to nejsou ty spravne otazky... Jde to vedet (s 70-80% pravdepodobnosti), ale je potreba myslet jinak nez prodelavajici... co dela vetsina lidi zde? Az nekdy procitnes, tak budes schopny odpovedet na tu otazku. A az si na ni odpovis - zacinas myslet jinak....

Ted vam kdokoliv jako amoniak muze psat cokoliv ale vas mozek neni pripraven tu informaci vstrebat....

Hodne se mi libi hlaska z what the bleep - "je to jako kdybyste chteli po rybe aby vysvetlila vodu ve ktere plave"

- ta voda je momentalni hranice vaseho smysleni o trzich ktere ma 95% traderu, a cil je dostat se za tuto hranici....

Jak se tam dostat? To je presne ta "umelecka" cast tradingu, kterou vas nikdo nenauci - vy sami to musite objevit v sobe ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...