Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zkušenosti se scale-in vstupy


Doporučené příspěvky

Ano ano, nelze jednoznačně říct, že kdo používá martingale, tak musí nutně ztroskotat.. Pravděpodobnost je skutečně proti a v dlouhodobém horizontu na to spíše dojedete než že vyhrajete, ale nikde není řečeno, že to tak musí být. A naopak. Jde o to si zhodnotit svůj systém, zda to smysl má nebo nemá a za jakých podmínek. Střílet od boku se dá (koupil jsem blbě? Ok naředím, pak znovu pak znovu... až se rozředím), ale pak obvykle stačí 1 blbý obchod a můžete být taky mimo hru. Jak jsem uvedl výše, je dost důvodů být v takovém případě velmi opatrný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po bolestných zkušenostech zcela souhlasím s MNovak.

Vyzkoušel jsem to v praxi a je pravda, že často se podaří "zachránit" ztrátovou pozici tak, že součet je nula, nebo i lepší. Ale je třeba si uvědomit, že 1. obchod který jde do ztráty znamená, že trh jde proti mně. Přikoupením dalšího kontraktu sice ředím cenu, ale vstupuji více pod vlivem emocí a méně hledám vstup dle OP.

Zvláště nebezpečné je několik takto zachráněných obchodů po sobě. Začal jsem to považovat za dobrý systém, když se obchod blíží k mému SL.
Když se však záchrana nepodaří, bývá to velmi velmi bolestivé. Lze to přirovnat k situaci, kdy jsem jako začátečník tak dlouho posunoval SL, až byla ztráta příliš velká a pak je to o to těžší a rozhodování... Obojí můze vést i k fatálním následkům.
Po krvavých zkušenostech jsem tento způsob "záchrany" vyřadil ze svého OP. Prostě akceptuji ztrátu. To mi vyhladilo equity a přidalo klidu.
Jestliže se po zasažení SL trh obrátil do původního směru, hledám co jsem mohl udělat lépe. Občas najdu, občas ne. ;)

Nicméně to ukazuje, že trading je jako život. Co mně dělalo velké komplikace, Tomášovi pomáhá...

Ale podařilo se mi vytvořit systém, kdy přikupuji (ne vždy) dle OP další pozice v jasně trendujícím trhu. Tedy alespoň si to v tu chvíli myslím :) Což mi docela zvedlo výnos na hodinu obchodování. :)
Je to taky riskantní, ale dle mého systému mi max hrozí, že ze ziskové pozice udělám nulu. Což není příjemné, ale dá se to vydržet.
Pak se ztráty snášejí ještě lépe, neboť ztráty mám vždy s jednou velikostí pozice, kdežto zisky s cca 1,4 násobkem aktuální pozice.

Ať to sype! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen jednou přikoupit jak píše tomnes chápu, ale já osobně to nedělám.
Trh jde v určitém např. long směru a mnohokrát se stane, že po vstupu, kdy se trh rozjíždí, znovu ještě poklesne a až potom se teprve rozjede skutečně a jede. Takže Tom vlastně eliminuje tento další pokles aniž by byl vyhozen na těsném stopu.
Nepříjemná situace nastane, když přijde několikadenní období, kdy se již trh nevrátí a změní směr. Pak nám rychle přibývá DD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozumím. Pro mě je trading dost riskantní i bez tohoto postupu :) Jak píšete, DD může být dost rychlý. Obchoduji ID na forexu a už bych do toho nešel.

Nevím jestli úplně správně chápu obrázek v článku. Chápu vstup A (dle mého OP bych ho nebral), ale na B bych si teda asi netroufl. Ovšem záleží jak graf vypadá vlevo, kde není vidět. Pokud to byl jasný trend long...

Mně se na to všem líbí, že si každý může najít svůj postup a mít dobré výsledky. Co nefunguje jednomu, s tím má jiný skvělé zisky. A když někdo navíc předává zkušenosti zdarma...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] Rozhodně neznamená, že pozdější vstup by měl automaticky vyšší pravděpodobnost úspěchu (to bychom přeci mohli čekat vždy jen na tento typ vstupu) [/ital]

To bychom cekat mohli, ale taky bychom mohli zustat pouze cekat, protoze cim nize je takovy reversal vstup, tim nizsi je sance ze to tam cena doklepe. V praxi si clovek musi vybrat, jestli chce vstup, ktery bude vyplnen casteji a doprat mu trochu volnejsi vzdalenosti SL a trochu blizsi vzdalenosti TP, nebo chce ten pozdejsi vstup. V uvedenem prikladu, kdy oba vstupy maji SL i PT nastaven stejne, tak se pravdepodobnost nezmeni, ale ten konzervativnejsi pozdejsi zase umoznuje vetsi flexibilitu, tzn nastavit SL nebo PT individualne jinak - a v takovem pripade se uz o vyssi pravdepodobnosti uspechu mluvit da. SL a PT je prave ten faktor, co nas v te pravdepodobnosti a riziku(v tickach) omezuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spousty věcí lze změnit studiem DD. Takové studie v knihách chybí. DD je něco co nás bude neustále provázet.
Musíme vědět a snažit se pochopit jak vzniká, jakou má velikost a jak jde omezit .
Poté začnou zisky růst.
Jaké máte zkušenosti? Dostal vás DD někdy na kolena? Jaká jste přijaly opatření, aby se to více neopakovalo?
Podělte se o zkušenosti s ostatními.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...