Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze knihy: Following the Trend, diversified Managed Futures Trading


Doporučené příspěvky

Ten článek o knize mě zaujal, sám si spravuju svůj vlastní malinký fond.
Trochu jsem googlil a našel výsledky strategie za min. rok:
www.followingthetrend.com/2013/03/updating-following-the-trend-core-strategy-for-2012/
Vypadá to, že rok 2012 nebyl pro tuhle strategii dobrý. Zisky za předchozí roky jsou hodně dobré.
Buď je to jen drobné škobrtnutí, nebo konec funkční strategie...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krejzic:

Možná jde z mé strany o slovíčkaření, ale chci se vymezit proti tomu, že bych se "přimlouval" za další recenze a knihy.
Slovo "přimlouvat" ve Vaší větě ve mě evokuje "prosbu" o budoucí recenze a to neodpovídá tomu, co vnitřně cítím. Prosit nikoho o nic nehodlám.

Pouze chválím článek, který mě po dlouhé době na finančníkovi opravdu zaujal, a naznačuji majitelům serveru směr, kterého si osobně v pravidelných článcích cením.

Pokud zde přínosné informace nenajdu, najdu je na jiných místech, nebo si tradingové postupy a myšlenkové koncepty sám vymyslím.
Tedy tento server, ani příspěvky Petra a Tomáše pro úspěch cílevědomého a systematického člověka nejsou v žádném nutné. Schopní lidé nepotřebují podporu zvenku a sami jsou průzkumníky a bojovníky. Samozřejmě pokud je kdekoli možnost odkoukat jakýkoli koncept, užitečnou myšlenku bez zásadního úsilí, učiním tak a poděkuji, či zaplatím.


Reaguji dále na větu "Těch článků na téma intradenního obchodování je už přeci jenom trochu moc ;-)"

Předpokládám, že jste knihu nečetl, nebo ji vnímáte jinak, než já. Myšlenek v knize budu využívat z cca 60% právě u intradenního obchodování.
Už delší dobu jsem v hlavě tvořil cca to, co je popisováno v knize, takže mi to pomohlo urychlit a zpřesnit směr mého pracovního vývoje.

to radim2:

:) Zcela jistě to znamená absolutní konec funknční strategie ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr: Recenze na knihy tohoto charakteru mi udělají větší radost než další článek na téma intradenního obchodování a konkrétních systémů jako Finwin nebo intermarket analýzy, nic víc můj příspěvek sdělit neměl. A přímlouvám se o další nerozvádění naších příspěvků ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...