Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak na server pro automatické obchodování pro laiky


Doporučené příspěvky

Zdravim,
vzdalena plocha neni soucasti vsech Windows. Edice Home (jiz od Windows XP) tuto funkcionalitu nemaji. Alternativou jsou ruzne varianty VNC - UltraVNC, RealVNC, TightVNC,... Popripadne Teamviewer.

Jinak co se tyce odezvy burz, to je dano lokalitou kde je server umisten. Nejde tedy o "vyladeni" systemu, ale spis o to vybrat si hostera, ktery ma serverovnu blize k serverum burzy. Typicky pokud je burza v USA, nebudu si pronajimat server v Evrope, protoze odezva do USA je +100ms...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Windows 7 Home Premium maji remote desktop client v sobe zabudovane, pokud se bavime o pripojovani z tohoto pocitace na nas server, nemaji vsak v sobe moznost slouzit jako onen "cil" ke keteremu se chceme pripojit, cili k PC s Win 7 Home Premium nelze pristupovat vzdalene, leda pres LogMeIn a podobne sluzby. VNC je dnes ponekud archaicka technologie. Jeste bych dodal ze vzhledem k tomu ze vetsina lidi na PC pouziva pro pristup na internet Google Chrome, staci si to nej stahnout Chrome Remote Desktop a ten pak funguje s libovolnou verzi windows a neni treba instalovat Teamviewer ktery vas bude donekonecna obtezovat hlaskou ze pouzivate jeho free verzi. Stale je ale nejlepsi ze vsech moznosti prave standardne zabudovany Remote Desktop Connection ve Windows, jelikoz s nim clovek opravdu stezi pozna ze pracuje s pocitacem vzdalene, takze se vyplati investovat par dolaru navic do Professional verze Windows pro vas server.

Co se tyce pronajmu virtualnich serveru v cloudu, nejvice znamy je Amazon, staci zadat do google Amazon Cloud nebo click zde blog.restbackup.com/2011/01/how-to-use-amazon-ec2-as-your-desktop.html

Dalsi moznost je www.cloudmyoffice.com/ kde nabizene demo ovsem vyprsi po nekolika hodinach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den.

Ad instalace:
Neda. Kdyby slo, delam to tak jiz leta.

Ad umisteni serveru:
To co jsem napsal nebyl dotaz, ale poznatek. Netvrdil jsem, ze trasa k burze o 100ms delsi znamena, ze nemuzete obchodovat. A tech 100ms pri HFT je poznat.

To detroit:
Vyjadril jsem se nepresne, uvedl jste to na pravou miru. Klienta maji vsechny edice Windows, server jenom edice vyssi jak Home.

Preji hezky den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Shodou okolností mi minulý týden od mého brokera přišla nabídka na "Colocation" kdy si můžu pronajmout virtuální server pro obchodování přímo v datovém centru u serverů, které jedou na burzu, tedy mám odezvy na servery k brokerovi v podstatě nulové.
Nabídka byla na server o parametrech 4 GB Ram, 1 Xeon Core (3.8ghz Turbo), 100GB disk, Windows Server 2012 a cena se pohybovala kolem 100 dolarů za měsíc.
Je tedy možné v případě zájmu poptat toto přímo u brokera, což může být pro někoho zajímavá varianta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
ja som riesil problem s Win Vista Home, lebo mam stary notebook s tymto OS, ktory zatial doma pouzivam ako server. Na internete som nasiel moznost doinstalovat RDP do neho, ktory dokonca na rozdiel od originalu podporuje multi-sessions (prihlasenie viacerych uzivatelov naraz) :-)
Z popisu daneho hacku som pochopil, ze home edicie tu moznost v sebe maju, je iba vypnuta. Myslim si, ze nieco podobne sa urcite da najst aj na Win7

Robo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi dobrý článok akurát aj ja teraz riešim stavbu počítača, ktorý bude
vlastne ako aj server. Server hosting je dobrá vec, ale aby som ja
umiestnil svoje traderské edge na počítač v serverhause do ktorého sa
môže niekto nabúrať to v živote nie. Ale to je moja filozofia.

Chcem poradiť ohľadne počítača.

Vyhnite sa i7 - čkám ktoré majú litografiu 45 nm, tie majú
priveľkú spotrebu. Ide o Sandy Bridge procesory.

Uvediem príklad i7 930 - spotreba 225W.
5163 bodov podľa cpubenchmark


i7 3770T - spotreba 68W.
8501 bodov podľa cpubenchmark

i7 3770T - má integrovanú grafiku intel, ktorý podporuje až tri displeje.

Doska stačí gigabyte napríklad
GIGABYTE B75N cca 70 EUR - doska má 1x DVI výstup a 2 x HDMI.
a má 2x LAN - čo v prípade vášho serverhostingu môže byť veľké plus.

Ktomu úplne bohate postačí zdroj TFT Seasonic 300W ktorý má účinnosť
82% pri typickom vyťažený. Alebo Micro PSU, ktorý vám napája PC z adaptéra
tu môžete rátať ešte s nižšou spotrebou, lebo adaptér má lepšiu účinnosť
pri malých odberoch ako 300W zdroj.

Práve tu sa dá ušetriť veľmi na serverhostingu, že si spravíte PC, ktoré
má malú spotrebu.

K tomu ešte nejaký SSD disk a máte výkonný počítač ktorý môžete prevádzkovať
za pár eur mesačne.


A teraz najlepšie
v eshopooch som objavil nové LED TFT obrazovky 24" rozlíšenie 1920x1080
napríklad tento PHILIPS 247E3LHSU. Ktorý má spotrebu 17,5W.

Ja potrebujem mať zapnutý počítač NON-STOP plus internet tiež kvôli MYFX modulu,
ktorý je pripojený na METATRADER4. Takže viem vám povedať, že je rozdiel mať
spotrebu 350W s monitormi alebo spotrebu 105W s troma modernými LED monitormi a
s novým Ivy Bridge procesorom i7 3770T s doskou B75N - ktorá má tri výstupy na monitory.
Takže nepotrebujem žiadnu grafickú kartu!

22dní krát 24 hodín krát 0,4 kWh krát 0,15 centov máte cca 33 EUR
a teraz toto isto len s nižšou spotrebou 0,105 kWh máte 8,13 EUR
celkom slušný rozdiel.

Okej možno sa smejete keď je váš stop loss rádovo vačší ale byť traderom je aj o tom,
že sa snažíte robiť veci efektívnejšie. Neni to o tom, že kvôli pár EUR si nechám prevrtať koleno
ale je to o tom akú mám filozofiu, keď prídu na reč peniaze. A prečo zbytočne vyhadzovať prachy.

s pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím! Poprosil bych zkušenější v tomto oboru o pomoc. V poslední době je spoustu mých obchodů swingových/držených převážnou část dne. Navíc občas provedu např. nějaké obchdy dopoledne a pak už vůbec neobchoduji/příp. odejdu a obchoduji až odpoledne... Zkrátka nesedím u PC celý den. Můj broker je Mirus Futures a platforma Ninja trader. Tato kombinace mně velice vyhovuje, ale je tu velký problém v tom, že není možné držet OCO příkaz na serverech brokera.

Jak bych si to představoval já. Pronajmu si nějaký virtuální server, který dostačuje obchodní platformě NT. Nic jiného bych zde nedělal. Nainstaloval bych Ninju sem a obchodoval tak. Je v tom nějaký háček? Máte nějaká doporučení na konkrétní produkty, příp. jaké konfigurace? Myslím si, že to muselo řešit už více lidí, kteří tuto kombinaci používají a nechtějí stále sledovat obrazovku..

Díky za vaše názory!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. Napsal:
------------------------------------------------
> Jak bych si to představoval já. Pronajmu si nějaký
> virtuální server, který dostačuje obchodní
> platformě NT. Nic jiného bych zde nedělal.
> Nainstaloval bych Ninju sem a obchodoval tak. Je v
> tom nějaký háček? Máte nějaká doporučení na
> konkrétní produkty, příp. jaké konfigurace? Myslím
> si, že to muselo řešit už více lidí, kteří tuto
> kombinaci používají a nechtějí stále sledovat
> obrazovku..
>

Myslim si ze v tom zadny hacek neni, pokud si pronajmes PC nekde v datovem centru, jeidny mozny problem je pokud jim vypadne internet, coz je malo pravdepodobne, vetsinou maji dva providery, jeden zalozni, takze to nevypadava. Rekl bych ze je to srovnatelne s tim, mit PC doma pustene 24/7, a nejspis i o trochu lepsi, jelikoz oni se o to proaktivne staraji a monitoruji vse nonstop. Sam bych v budoucnu rad zkusil ten Digital Ocean, ale zatim jsem se k tomu nedostal. Maji to levne, tak to stoji minimalne za zkousku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...