Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jsou letošní trhy "jiné"?


Doporučené příspěvky

diskuze o profitu, zhodnocení má zpravidla 2 fáze
1) nemalá skupina nedůvěřivých bombarduje ty co ukáží grafy, poradí, dotazy "ukaž výpis z účtu", "obchoduješ vůbec nebo jen radíš"

velmi malá skupina odvážlivců skutečně odkryje karty a ukáže výpis z účtu, ať % nebo absolutní částky

pak nastává skoro vždy fáze 2) další nemalá skupina začne ty okryté odvážlivce dotazovat, že "tohle je nic neříkající, je potřeba tohle a tohle" a "větší detail" apod

no a tak se vždy touhle iterací výrazně zmenší skupina odvážlivců, co by do toho šli po fázi 1) a ukazovali výsledky, ale nemají tyhle další kecy zapotřebí

je jen na škodu, že ti nespokojení nejdou příkladem a neukáží jak by takové výpisy a analýzy vlastních profitů mají vypadat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že všetci máte nejakú pravdu a záleží od uhla pohľadu a vašich osobných vlastností a očakávaní. Je to presne ako v tradingu. Každý má svoj štýl a neexistujú dvaja traderi, ktorí by obchodovali presne rovnako a presne rovnako zhodnocovali (alebo znehodnocovali) svoj účet.

Úplne najdôležitejšie je, a to je skutočne najdôležitejšie, aby ste si mohli každý večer povedať (a to aj nezávisle na výsledkoch v tradingu) : Bol to pekný deň :)

A to vám všetkým prajem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

tomnes Napsal:
-------------------------------------------------------
> HFT je na ústupu. HTF byla spíše
> dočasná modní vlna. Btw. v jednom z nedávných
> čísel Businessweeku je i několik stránek o tom,
> jak je forex trh manipulovaný (což je jasné a je
> to známá věc, protože je to neregulovaný trh a
> protože brokeři všem klientům vidí do karet). Já
> to říkám pořád, že největší blbost je vrhat se do
> forexu. Ale ono je to zbytečné lidem pořád
> opakovat. Co zmůže mé slovo proti miliardám
> forexových brokerů na marketing.
> Mimochodem, článek o tom, jak manipulace na forexu
> vyplouvají více a více na povrch je například i
> zde:
> www.reuters.com/article/2013/06/12/foreigne
> xchange-investigation-idUSL5N0EO27P20130612
> Takže forex obchodníkům přeji hodně štěstí při
> tom, až se budou nechávat vesele odrbávat Já se
> držím svých futures trhů
>
> Tomáš
> FINANCNIK.CZ
>
> "Realita kolem nás je pouze odrazem našich
> vnitřních myšlenek, pocitů a našich činů. Úspěch
> začíná a končí v naší mysli."


Ano forex není čistý, většina anti-forexářů argumentuje tím, že forex brokeři pracují na principu Market Maker, a nechtějí se podivat hlouběji. Opravdu je to celé založeno na MM, to ale neznamená, že to nejde.
Je zajímavé, že když se dozvím o nějakém profitabilním traderovi, tak obchoduje na forexu, dokonce jsem viděl i pár výpisů, [bold]NA ROZDÍL OD INDEXů [/bold], kde je Tomáš Nesnídal vyjímka potvrzující pravidlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------

> Je zajímavé, že když se dozvím o nějakém
> profitabilním traderovi, tak obchoduje na forexu,
> dokonce jsem viděl i pár výpisů, NA ROZDÍL OD
> INDEXů , kde je Tomáš Nesnídal vyjímka potvrzující
> pravidlo.

Podívejte se na počet reklam na obchodování na forexu. Je to velký byznys a většina aplikací typu "kopírujte obchody tradera xyz" a "vydělávejte 150 USD za den" směřují na forexové obchodování. V konkurenci je zatím asi nejpádnějším argumentem reálný výpis z účtu, proto jich je podle mě nepoměrně více než u indexů, které pochopitelně nejsou tak zajímavé, protože vyžadují větší účty a panuje zde větší regulace a požadavky. Založit účet 500 USD si může dovolit skoro každý, s 10000+ USd je to už složitější a není to tak atraktivní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra bavi vas neustale zhanat realne vypisy z uctov obchodnikov? Priznam sa, neberte to osobne ale Vase prispevky mi vzdy aspon na chvilu zdvihnu krvny tlak ked si citam x rokov stare diskusie a stale pisete to iste.. Co takto zacat pouzivat vlastnu hlavu a vypocitat si vlastne zhodnotenia na ktore mierite? Ze sa tradingom DA ZARABAT tu uz bolo dokazane mnoho krat... Uz len prist na ten sposob, ze ako :) A na to vypisy z inych obchodnych uctov nepotrebujete alebo ano?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...