Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technická analýza pro nováčky: volume


Doporučené příspěvky

Nuž toto je asi jeden z tých grafov, ktorý je už prekombinovaný a neprehľadný. Neodoprúčam používať.
Modrou farbou je celkom dobre možné kontrolovať Volume, ale to je asi všetko.
Červenou farbou je naznačená Volatilita - čiže rozdiel medzi High a Low- ale to vidíte oveľa lepšie priamo z grafu takto je to "skreslené, alebo zdeformované".

Samozrejme len môj osobný názor, ktorý som si dovolil pridať do diskuzie.
Ak to niekomu vyhovuje takto, tak samozrejme ako vždy platí, že každý človek je iný a každému funguje iný prístup.
Ja som na to pozrel a nevedel som sa zorientovať okamžite , ale trvalo mi to..skôr ma to zdržalo od toho čo už poznám na inak zobrazenom grafe.
Teda ak niekto na to pozrel a okamžite sa mu "rosvietilo" a vidí lepšie ako obchodovať tak je to OK.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Phenom71 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nuž toto je asi jeden z tých grafov, ktorý je už
> prekombinovaný a neprehľadný. Neodoprúčam
> používať.


Ja myslim ze jsi to spatne pochopil, toto neni graf na obchodovani ale na ukazku a vysvetleni principu ktere v trzich funguji, a pro ilustraci ke clanku a jeho tematu. Myslim ze graf je vice nez srozumitelny a pro objasneni tematu urcite vhodny. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě u tohoto grafu celkem zaujala jedna věc a to ta, že hodnoty nezačínají z nuly. Jakoby jednotlivé úsečky měli počátky v různých hodnotách. Dumal jsem nad tím proč je to tak, jak to je, ale nepřišel jsem na to.
Je to jeden ze dvou grafů, který jsem tu na Finu nepobral... :-) Čím to je?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Draco:

Predpokladám, že ide o volume a volatilitu počas regulérnych hodín (otvorený pitový trh) a tam je pomerne malá pravdepodobnosť, aby 15 min úsečky za sebou mali High = Low, teda aby vôbec netikli. Podobne, aby volume počas niekoľkých 15 min bolo nulové. Ako vidno z grafu, stáva sa tak dosť zriedkavo (aby bolo veľmi nízke - blízo nuly).

Píšem v množnom čísle, lebo graf obsahuje zrejme nejaké obdobie 7 - 10 r. a preto zobrazenie v grafe je teda dosť hrubé (nedokáže sa tam zobraziť 70000 zvislých úsečiek ;) ) a je to teda vlastne graficky spriemerované.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vla55:

Ano, to chápu. Nějaká volatilita tam určitě bude. Asi jsem se špatně vyjádřil. Nečekal bych nulové velikosti svíček. Ale pokud bych já dělal takovou analýzu, udělal bych rozdíl High a Low, k té hodnotě přiřadil velikost Volume a tyto výsledky pak dál nechal zobrazit v grafu. Takže deseti ticková svíčka by pak zabírala místo od nuly do desítky, šestnácti ticková od nuly do šestnácti... naproti by byly Volume sloupce, které by začínali z nuly do např. 2500. Na tomto grafu ale sloupce nezačínají z nuly, ale občas z hodnot třeba kolem jedné, jestli mi rozumíte. :-) Tomu právě nerozumím, proč tomu tak je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Draco:

Rozumiem, čo chceš povedať. Aj autor to popisuje ako súčet volume v priebehu 15 minút, resp. volatility (High-Low) 15 minútovej úsečky.

Keď som pozeral na graf, už som zabudol na text a graf som si vysvetlil tak, že každá 15 min. úsečka zobrazuje priebeh počas 15 minút v nejakom menšom delení (napr. na báze 1 min. tf). Takže každá úsečka má aj svoje minimum, aj maximum. Nula je teda len vtedy, keď sa aspoň raz vyskytne nulové volume/volatilita počas deleného obdobia v rámci 15 minút.

Je to však moje vysvetlenie. Autor by vedel vysvetliť lepšie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...