Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 5 tipů na výstupy z pozic


Doporučené příspěvky

Také děkuji za tento článek. PT pro první dva kontrakty mám vyřešené a nějakou dobu přemýšlím o výstupu někde dále. Zatím používám protnutí EMA 34, což občas vede k přílišnému vrácení trhu zpět. Použití PSAR mi připadá smysluplné, v obratech trhu reaguje rychleji a jednoznačněji. Právě jsem se pustil do testování. Když jsem u toho testování, víte, že si můžete stahnout z webu Market Replay utilitku, pomocí které můžete po registraci stahovat historická data pro NT (po celých měsících)? Tak ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já spíš než výstupy řeším to, jak rozeznat co nejdříve typ dne a tím pádem i to, jak přizpůsobit svůj přístup pro daný den. Protože toto je pro mě hned vedle duševního rozpoložení základ úspěchu na trzích, chtěl bych se podělit o některé své dosavadní poznatky a rád bych, kdyby sem i ostatní napsali, co jim pomáhá identifikovat o jaký typ dne půjde.

Předně a zvlášť v poslední době sleduji, že k trendům je o proti trhu TF a YM více náchylný trh NQ. Další všeobecná pravidla jsou: 1)pokud trh po Open odmítá delší dobu Open a následně i GHOD/GLOD následuje velmi silný trend.
2)pokud se trend nespustí už od Open spouští se často po 16:00
3) po 16:00 také dochází často ke změně trendu nebo korekci bez ohledu na fundamentalní data (možna jsem málo hledal, ale na finančníku jsem zatím nenašel žádnou zmínku respektive upozornění pro nováčky o tom, že k prudším zvratům často dochází s novou půlhodinou někdy i čtvrthodinou !)
4)snad nejčastější místa zvratu jsou GLOD/GHOD s tím, že čím dřív od Open do těchto úrovni trh narazí nebo falešně prorazi, tím větší je pravděpodobnost , že dojde k obratu nebo korekci. obvykle jen velmi silný trend tyto úrovně proráží jednoznačně
5)Chop v první půlhodině identifikuji podle toho , že první trendovou 5 minutovou svíci překrije následující svíce do protisměru, s tím že za předpokládaný směr trhu považují směr první 5 ním. svíčky.

Zatím jsem příliš nezkoumal to, jak moc průběh dne ovlivňují ukazatele, jako je volume na nyse composite indexu, NYSE TICK nebo indikátor NL/NH. Takže bych byl rád, kdyby někdo připsal mimo jiné i informace z téhle oblasti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenr Napsal: ------------------------------------------------------- > já spíš než výstupy řeším to, jak rozeznat co > nejdříve typ dne a tím pádem i to, jak přizpůsobit > svůj přístup pro daný den. Protože toto je pro mě > hned vedle duševního rozpoložení základ úspěchu na > trzích, chtěl bych se podělit o některé své > dosavadní poznatky a rád bych, kdyby sem i ostatní > napsali, co jim pomáhá identifikovat o jaký typ > dne půjde. Netusim co se skryva pod zkratkou GLOD / GHOD, zrejme jde o neco jineho nez denni high a low (LOD / HOD), takze polovici tveho prispevku mam problem spravne porozumet. Nicmene par poznamek. Predpokladam ze hovoris o casove zone GMT +1 coz znamena ze 16:00 odpovida casu 9:00 na burze CME, a to je prave velmi casto doba vyznamneho reportu. Ocekavani reportu nezridka zpusobuje to, ze se trh do tohoto okamziku pouze prevaluje v chopu, nebot vsichni vi ze teprve po jeho vyhlaseni je ta spravna sance zachytit vetsi pohyb (nemusi, ale vetsinou to tak je). Urceni typu dne je slozita zalezitost, ktera prijde spis sama po delsi dobe stravene s grafy (ja tomu davam jeste nekolik let). Ani prvni dve ci tri svice ktere se prekryvaji a zcela reversuji jedna druhou, nemusi znamenat ze den bude v chopu. Napriklad na screenshotu mame jeden takovy priklad kdy trh nejdriv vystoupal jako by chtel zavrit gap, aby nasledne dalsich deset minut sel vyhradne do strany, a v zapeti se rozjel do prudkeho downtrendu (bez reportu!). V mem pojeti trhu bych tento den stale klasifikoval jakozto "trend from the open bear". Scren prikladam zaroven i z duvodu vztahujicimu se k tematu o kterem je clanek, tedy vystupy. Obchod sice skoncil profitem 125 dolaru, nicmene mohl byt pri pouziti rozdilne vystupni techniky prinejmensim dvojnasobny. .

25840

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, jenr ano přikláním se k názoru, že pro úspěšný profitabilní trading je naproto stěžejní co nejrychleji určit "správný" typ dne, k tomu se váží zejména výstupy, protože vstupní techniky budou víceméně stejné, i když u S/R zón je potřeba určit, zda tam čekat agresivnějším limitem, ale to pouze v případě až po 1-2 hodinách po open, protože na začátku, když je v trhu vysoké volume, tak trh rád i ty nejsilnější S/R zóny falešně proráží, k profitabilnímu tradingu zase patří precizní práce s S/R zónami, tam se vojenskou terminologií strhnou ty nejprudší boje mezi býky a medvědy, obchodníci nechodí do trhu s tím, že to tam prostě trh prorve u zóny a budu pokračovat ve směru průrazu, je potřeba obchodovat to co vidím, ne to, co si přeji, aby trh udělal, trhu je naprosto jedno, že chci, aby šel nahoru, když budou nejsilnější hráči přesvědčeni, že trh půjde dolů, tak to tam pošlou a trh opravdu klesne, chytří obchodníci si rádi počkají na to jak se to u S/R zón vyvine a pak se přidají na vítěznou stranu, přece se nechcete pořád přidávat na stranu těch, kteří prohrávají, jak tam ale šikovně vstoupit to budu muset šibalsky vymyslet detroit určení typu trhu není záležitost let strávených nad grafy včera a dneska jsem neobchodoval, uvědomil jsem si, že je opravdu otázka života a smrti určit co nejdříve typ trhu, který se možná bude odehrávat, protože trh si může v každém okamžiku vybrat směr, kterým se vydá pondělí 28. 10. 2013 pojďme si trochu rozebrat trh po open začal klesat až k zóně 3368-3370, teď už nevím, jestli se dotkl na tick přesně, ale to je jedno, tady bych čekal na další retest této úrovně, trh trochu vystoupal, ale pak znovu zamířil do zóny, měl jsem tam připravený limit veprostřed zóny na 3369, protože jsem předpokládal, že trh bude mít na začátku sílu se tam podívat, ale jak vidíte, tak trh se tam nedostal a zamířil vzhůru, na RSI je vidět krásná býčí divergence velmi silný signál u S/R zóny pro nákup, po cca. 10 bodech se trh otočil a zamířil docela prudce zpět na další útok na zónu, tento obrat už od teď začínám považovat za signál, že trh by se mohl začít pohybovat v určitém rozpětí právě definovaným tímto obratem, protože překonal hodnotu open, ale tam už nikdo nechtěl nakupovat za takovou cenu vrátím se k tomu, že trh šel dolů, ale zastavil se na hodnotě cca. 3371 a opět se otočil nahoru, zde se dalo naskočit na tom pin baru, který se vytvořil po té medvědí svíčce, trh se opět vydal nahoru, ale teď se opět otočil už na 3378, vytváří se nám naprosto ukázkový trojůhelník, ze kterého pak cena vyrazila vzhůru, ale jak si můžete všimnout, tak dosáhla pouze cca. 3380, což je pouze kousek nad prvním obratem po open, což možná potvrzuje moji teorii, jak poznat, že se bude obchodovat v range a teď přichází to hlavní, zde bych se vůbec nebál skočit do té medvědí divergence, i když se vytvořila tak nějak mezi dvěma S/R zónami 3368-3370 a 3390-3392, zde se potřeba opravdu mít koule, jinak to nejde pak ale přichází to, že trh z tohoto obratu plynule přechází z range do pěkného trendu, při kterém nejprve otestuje zónu 3368-3370 a pak ji prorazí tato situace může taky nastat a nastává obráceně, trh napřed velmi pěkně trenduje a pak plynuje po nějakém obratu přejde do užšího range, s tím nikdo nic nenadělá u obchodování v range je potřeba si chodit pro menší profity, jinak skončíme na SL, případně BE, tam se nedá dělat opravdu vůbec nic, ale pokud trh přechází do trendu, což bez pravé strany grafu hned nepoznáme, tak je dobré posunovat SL nad/pod poslední swingy, ale nechat trh jít tak daleko, kam půjde třeba to někomu pomůže, zítra zhodnotím den 29. 10. 2013 :)

25841

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: G znamená Globex, takže jde o high a low, kterého trh dosáhl před otevřením trhů v 8:30 respektive 15:30 našeho času. O žádnou jinou úroveň se US indexy neodraží tak často, jako právě o Globex high a Globex low a zároveň to jsou i úrovně, na kterých vzniká nejvíce falešných průrazů.

Pokud dojde hned po open k reverzu první 5 min svíčky, jde vlastně o flip na Open a tam bývají často alespon příležitosti ke skalpu do směru, o kterém trh uvažoval jako první. tahle situace pro me samozřejmě neznamená chop pro celý den ale jen obvykle pro první půl hodinu s tím, že vyhledáván spíš obchody do směru, který převládá i na ostatních trzích.

ten důvod proč se trhy rozjíždí až po 16:00 není jen kvůli reportům, ale zřejmě dost často taky kvůli tomu, že nastupují větší hráči než jsme mi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...