Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technická analýza pro nováčky: Kam umístit základní stop-loss?


Doporučené příspěvky

Podle mě je optimální plánovat celý obchod, tedy i výstupy, dle aktuální struktury trhu.

Osobně používám výchozí SL na základě MAE, která mi i určuje maximální risk na obchod. Hodnota se liší v závislosti na trhu.

Pokud se ale poblíž nachází logická zóna (pro mě otestovaná S/R úroveň), která leží mezi vstupem a hodnotou MAE, umisťuji SL za ní. To mi umožňuje při zachování stejného risku na obchod zvýšit RR ratio a zároveň objem obchodu. Úvaha je taková, že pokud by daná otestovaná úroveň byla proražena, SL dle MAE by byl s velkou pravděpodobností rychle zasažen. To mi tvoří výrazný edge.

SL posouvám automaticky na BE ve chvíli, kdy je dosaženo TP1, druhý kontrakt má pak volnost a může jen příjemně překvapit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobry Den,

chcela by som sa opytat, ze akurat zrejme backtestujem obdobie kde Volatilita nie je obrovska, ale da sa pekne zobchodovat maly pohyb +-par tickov. Bohuzial, moj system urcovania PT spociva na vopred stanovenych silnych urov. swingov alebo silnych S/R. Keby som si svoj SL, urcila presne podla mojich zasad RRR (1:3,1:2) vyhodilo by ma z obchodu par sekund, minut po vstupe.

Ak by som ale SL, dala logicky nad HIGH/LOW BAR, alebo nad swing alebo silnu S/R - a obchod by mi vysiel, zase by sa nedodrzal moj risk management a nikdy sa mi nepodari docielit RRR, pretoze riskujem viac nez mozny zisk.

Prosim poradte mi, ak ma niekto takuto skusenost. Mozno obchodujem iba zle obdobie a mala by som si vybrat obdobie ked su mozne vacsie zisky a tym by bolo lahsie urcit mensi risk vzhladum ku zisku. Obchodujem NQ, profitabilne mi obchody vychadzaju ale logicky mi to nedava zmysel, pretoze vela faktorov v realnom obchodovani ma mozno este ovplyvni a preto by som nechcela riskovat viac, nez by som mohla ziskat.

Dakujem za kazdu moznu odpoved

:) :D :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Profity chápu jako průměr z profitů. Beru to podle toho co mi trh nabídne. Někdy vystoupím jen s dvěma ticky, někdy třeba s padesáti, jindy s minus osmi. Pokud, ale vypočítám za delší období průměr pak by měl vycházet alespoň 2x více než průměrný SL. Samozřejmě SL by měl být stanoven přiměřeně k trhu a současné volatilitě. Pokud se trhy málo pohybují tak si vystačíme třeba jen s 30 dolarovým SL a nebudeme používat SL třeba 200$, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...