Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MARKET WIZADRS


Doporučené příspěvky

Tak me tak napada, cetl nekdo Market Wizards? Mozna by bylo fajn vymenit si par zajimavych poznatku s ostatnimi.
Me osobne z cele knihy zaujal nejvice Ed Seykota. Uzasna schopnost nastavovat zrcadlo ztracejicim obchodnikum. Kdyz jsem knihu pred X lety cetl poprve, zaujalo me, jak Ed pise, ze NIDKY nema zadne ztraty. Nemohl jsem tomu verit a myslel jsem si, ze ma nejaky zazracny system. Kdyz jsem pak pozdeji zkoumal systemy Trend-following obchodovani, pochopil jsem, jak skutecne to Ed myslel: samozrejme, ze i jeho obchodovani melo mnoho ztratovych obchodu. V celku se vsak jednalo o system, ktery v prubehu let obchodovani vice-mene jenom vydelava. Z tohoto pohledu Ed mluvil o tom, ze nezna slovo "ztraty". Tenkrat jsem si prvne uvedomil, ze je treba posuzovat obchodovani v dlouhodobem horizontu a ze v dlouhodobem pohledu skutecne muze s profitabilnim systemem jeden rici, ze nema zadne ztraty... Kvuli Edovi Seykotovi stoji za to knihu precist. Myslim, ze prave Ed obrovsky ovlivnil skrze tuto knihu mnoho obchodniku.
Tak to jen dnesni kratke nedelni zamysleni :-)
Hodne zdaru vsem,
Tomas
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
×
×
  • Vytvořit...