Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nenechte se emocionálně nahlodávat pohyby trhů


Doporučené příspěvky

Protože DAX je můj denní chleba, dovolím si doplnit pár informací:

- protože se jedná o index, musí se obchodovat přes nějaký produkt (např. CFD, warrant aj.)
- takové produkty jsou poplatkově dost drahé a navíc u některých z nich je nutno platit overnight za alokaci zdrojů (např. CFD), což může u swingového obchodování výrazně snížit zisk
- Zmíněných 1.480 / 6 měsíců může být proto v ntto o dost nižší číslo
- celkový výnos je dán obecně počtem kontraktů vs. hodnota kontraktu minus suma poplatků
- SL 250 bodů vyžaduje alokaci tisíců EUR (aby výsledek byl min. ve stovkách EUR) na kontrakt

jak postupuji u swingu já, vzor velmi riskantní strategie:
- nakoupím produkt s barierou nad 500 bodů (např. warrant Deutsche Bank nebo BNP Paribas), pozor ale, DAX
umí swingy během měsíce i 900 bodů !
- SL nezadávám
- riskuji pokles (při LONG) až do hranice 450 bodů
- obecná kalkulace: 1.000 ks, hodnota nákupu warrantu 5,00, spread 1, alokace zdrojů 5.000 EUR, poplatek cca
2 x 12 EUR, swing DAX 100 bodů, výnos 1.000 EUR minus poplatky při prodeji warrantu za 6,00

- výsledek 1.480 bodů / 6 měsíců je podle mého názoru v btto hodnotách hodně dobrý výsledek
- pro zajímavost, jeden z intraday independent traderů v Londýně, se kterým občas spolupracuji, dosahuje výkonu 400 - 600 bodů / měsíc při 70 - 80% success rate, tedy min. 280 bodů /měsíc, max. 480 bodů / měsíc
- špičkoví němečtí DAX tradeři umí i 1.000 bodů měsíčně
- můj výkon se pohybuje někde mezi 200 až 300 body / měsíc v ntto hodnotách

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...