Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Přes dekádu traderem


Doporučené příspěvky

Dělník v automobilce dělá jen část práce, zbytek roboti rychleji, přesněji a levněji :) Jinak by je automobilky logicky nepoužívaly že...

Nějak mi asi nedochází, jak moje obchodování ETF a akcií + jejich opcí pomáhá obecnému blahu.
Já nemám problém s tím sám sobě přiznat, že nijak. Nemusím nosit růžové brýle.
Vyděláváním na burze si plním svoje cíle a vytvářím svůj blahobyt. Prospívám tím nějak konkrétně někomu z vás?
Krom toho vás na burze obírám o peníze. A ještě mi to dělá radost ;)
Jestli si ale myslíte že to tak není taky dobře. Rozmlouvat vám to nebudu. Nechci spouštět flame.
Peace :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, zaujimalo by ma kedy ste mali prvy intradenny obchod (rok/mesic)?

Inak nejak nerozumiem tomu ze po tolkych rokoch robite stale kurzy a tusim viac ako kedysi (aj online), ja by som uz vo vasom pripade travil cas inak ako vymyslanim novych kurzov, po tolkom profite uz by som obmedzil aj samotny trading na minimum a travil cas uzivanim si zivota

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer Tomas, chcel by som sa spytat, ako casto si musel pristupit k update obchodneho systemu od r. 2004? Pretoze trhy mali za dekadu urcite roznorodu charakteristiku a akym sposobom definujes risk v tomto pripade.
Su to poseldne 3 mesiace alebo 1 mesiac spat, aby bolo potrebne spravit update os? Ja napriklad pristupujem k update tak, ze pre intradenny os mam nastaveny RRR 1:3 na quartal. Ak dosahujem priemerny zisk 400-500 pips/Q, tak moja strata by nemala presiahnut 150-170 pips/Q. O tomto nebol este clanok a myslim, ze to je najdolezitejsi atribut obchodovania - Kedy je potrebne updatovat os? Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> asi preto, lebo to je gro ich príjmov. Aspon si
> myslím, keďže som ešte žiadny live trade od nich
> nevidel.
>
> Ale aj tak, to mi je jedno. Dôležité je to, že
> informácie nimi prezentované sú veľmi užitočné


alebo je to vedľajší produkt ich práce, a ešte k tomu profitabilný, plus samy sa zlepšujú v tom čo robia, iba využívaju svoje poznatky, dajú ich dokopy, za relatívne krátky čas a predajú za slušné peniaze v porovnaní čas/príjem... prečo si myslíš, že slávny traderi ako Ross, Williams atd je ich fakt vela, publikovali svoje myšlienky? aby zarobili s vedlajším produktom ich práce, plus ak má človek takú mentalitu tak aj rád pomáha a zlepšuje sa takouto formou...nevtrdím opak toho čo ty píšeš, na to mám asi malo informácií (a asi aj ty, ciže tak jednoznačne by si to hovorit nemal) ale poukazujem na iný uhol pohľadu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...