Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Začít obchodovat s jedním, nebo dvěma kontrakty?


Doporučené příspěvky

Ja plánujem napríklad podľa pravidiel riskovať na obchod 1%. Ak by som chcel obchodovať hneď s dvoma kontraktami, tak by som riskoval 2%, čo je tiež v pohode...ale plánujem aj tak začať najprv iba s jedným a troška sa psychicky viac pripraviť k dvom kontraktom. Aj keď možno pokiaľ ide o psychiku dvoch kontraktov, dalo by sa to poriešiť zobrazovaním zisku alebo straty v tickoch na kontrakt. Ale to až neskôr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že podobně jako v dalších oblastech tradingu, ani tady neexistuje jednoznačně správné doporučení. Já si svůj způsob obchodování bez možnosti mít aspoň dva kontrakty nedovedu představit. Nejde jenom o různé výstupy, používám také scaling in. Rozšiřuje mi to možnosti a pomáhá připravit se na více variant dalšího vývoje trhu.

Článek od Mike Bryanta je fajn ale zabývá se jen technickou stránkou věci. Statisticky má určitě pravdu ale pokud ideální systém nedokážu zobchodovat, je mi k ničemu. Počkat si dost dlouho na optimalizovaný PT mi moc nejde jakkoliv se to může zdát jednoduché. Raději budu obchodovat systém, který umím zvládnout, než teoreticky lepší, který nedodržuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek bych doplnil o pohled na obchodování s CFD vs warrant. Většinou jeden broker má jeden CFD na jedno podkladové aktivum. V případě DAXu, jak jsem již psal, je podkladem "modifikovaný FDAX". Tento produkt umožňuje nákupy na obě strany, tedy SHORT i LONG. U warrantů vypisuje produkty emitent, zpravidla banka, na jedno podkladové aktivum jsou jich stovky o jednoho emitenta.

CFD:
- nakoupím LONG a po nějaké době SHORT stejného CFD
- v okamžiku nákupu SHORT se pozice vzájemně vynulují, tedy dále nevzniká ztráta ani zisk
- pokud do okamžiku nákupu SHORT byl trend kladný, vzniká zisk minus spread 1)
- ve vhodný okamžik prodávám zvlášť LONG i SHORT
- celkem tedy 2 nákupy + 2 prodeje
- pokud bych nakoupil další LONG a další SHORT, vznikají nám opět 1 + 1 pozice, přičemž pozice LONG a SHORT se nesčítají

warrant:
- nakoupím LONG za hodnotu 5,0 a později ještě druhý LONG za 4,0, oba nákupy mají stejný počet kusů
- trh šel dolů, na prvním jsem ztratil, rozhoduji se "naředit" produkt ve vhodný okamžik
- celkový nákup je tak za 4,50 - nad tuto hranici již při prodeji vydělávám minus vstupní a výstupní poplatky a také minus spread, často 1,0
- pokud bude nákup 1 a nákup 2 rozdílný co do počtu kusů, je "ředění" samozřejmě počítáno jako poměrná část
- prodávat potom mohu celý balík naráz, nebo po částech
- vzniká nám tak počet pozic jako 2 x nákup + X prodejů

ad 1) POZOR: U standardních CFD na běžné indexy či blue chips akcie je u "dobrých" brokerů spread cca 0,8 - 2,5, zpravidla ale mezi 1,5 až 2,0. U malých brokerů mohou být spready u CFD na exotičtější podkladové aktivum klidně i nad 10,0. Pro připomenutí je spread rozdíl mezi nákupem a prodejem. Při nákupu 10 ks CFD při spreadu 2 jsem ihned minus 20. Některé CFD jsou dále zpoplatněny sazbou overnight, která se nevypočítává z mnou alokovaných zdrojů, ale přes páku, z nominální hodnoty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...