Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam investovat příjmy z tradingu (2)


Doporučené příspěvky

Velmi zajímavá diskuze. Jde hlavně o to, že ať chceme či ne, peníze mění charakter. Nepíšu záměrně ,,kazí,, ale mění.
Zvýrazňují charakterové vlastnosti.
Takže si myslím jde hlavně o charakterový základ jaký máme. Jakou máme motivaci a cíle, proč být v tradingu úspěšný a bohatý. Hlavním cílem je v první řadě vydělat peníze. O to tu jde.
Pak je na každém z nás jak toho využije.
Nikoho nesoudim, nehodnotim. Každý si může dělat co chce. Je to o vnitřním pocitu štěstí, rovnováze. Každého naplňuje něco jiného. Tak asi tak.
Ať se všem daří dle svých představ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filbaum:

Je zásadní omyl říct že peníze mění charakter. Charakter člověka nemění nic, takže ani peníze. Peníze tento charakter pouze projevují. Pokud tedy někdo kdo se dostal k bohatství se povahově zkazil, tak není to proto, že peníze by zde byly na vině, ale proto že tento člověk byl zkažený již předtím, pouze bez peněz neměl tu možnost se takto projevit.

Je to to samé, jako když stejnou barvu vložíš na různé barevné pozadí. V kontextu jiného barevného pozadí stejná barva vypadá různě, ale pořád je to ta samá barva. Peníze jsou tedy pomyslné pozadí ve kterém vyniká člověk na popředí. Taky hodně závisí na síle osobnosti, jestli se člověk z peněz "zblázní".

A ještě jedna bodnutí, hlavním cílem by nikdy neměly být peníze samy o sobě. S takovýmto cílem člověk nikdy nemůže být šťastný, protože pokud sám nevíš proč chceš vydělat, tak stejně nikdy nepřijdeš na to, jak tyto peníze využít tak, aby tě to osobně naplňovalo. Peníze mohou být pouze prostředkem, který tě dovede za Tvým cílem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

delf, pletes se - to je tvuj nazor ze by cil nemel byt penize. Moje cile jsou ciste penize je to moje skore s jakym hraju tuto hru. Cim vyssi skore tim jsem stastnejsi. Ale je pravda, ze ty penize moc neutracim, to uz potrebu nemam, ale to skore chci co nejvyssi :) tak jak nekdo hraje golf pro skore nebo cokoliv jineho tak delam i toto pro skore ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:
Tak přiznávám že moje odpověď byla subjektivním názorem který stavím na osobním přesvědčení :-) Takže abych to zobecnil, člověk by měl jít za svým štěstím a jestli ho tam dovedou peníze či ne to už si musí každý rozhodnout sám. Nelze chtít vydělávat peníze a až je jednoho dne mám, tak vlastně nakonec zjistím že mi to nic nedává. Tím chci říct že když už se jednou rozhodnu tomu obětovat plno času a úsilí, tak chci vědět že mi to nakonec i něco přinese.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všetci máte viac či menej pravdu. Ak niekto tvrdí o niekom, že nemá pravdu, je to len z jeho pohľadu (teraz nepíšem o tom, že 2+2=4, ale o pocitoch, lebo túžba a šťastie patria tam). Preto príspevky hovoria len za daného jednotlivca, jeho skúsenostiach, presvedčeniach a jeho predstavách o peniazoch a šťastí. Tu je najväčší rozdiel medzi ľuďmi. A ten nemožno poprieť. Nie sme roboti.

Ináč ja osobne si myslím, že peniaze môžu meniť charakter človeka, ale aj nemusia. Čo však robia, je pôsobenie ako katalyzátor. Zlo aj dobro vyplavia na povrch v omnoho väčšej miere. A obidve zložky máme v sebe každý i bez toho, že by sme si to uvedomovali. Je to náš SW v mozgu, ktorý sa síce dá pomaličky mierne upgradovať, ale nie tak, aby sa nejaká časť úplne vymazala. To nejde.
Hovorí sa, že z 90% je daná naša povaha do 5. - 7. roka života - geneticky a potom výchovou, prostredím.
Preto zmeniť svoju povahu nie je v neskoršom veku jednoduché. Ak si spomeniete teraz na dobré alebo zlé zážitky z detstva, určite si na ne spomeniete aj v 60-ke. Zážitky a pocity z neho. Zmeniť povahu je práca na psychike a podvedomí, čo je sakra ťažká práca. Či už pri obchodovaní alebo všeobecne.

Jedno nemožno uprieť dostatku peňazí. Pre ľudí ktorí zažili aspoň trochu dlhodobejší nedostatok peňazí v rodine, sú odbúravačom stresu.

Ospravedlňujem sa za možno mierny off topic. Berte to len ako môj názor. Nič proti nikomu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...