Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex data a historická data


Mišák

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám pár otázeček:

1. dají se někde sehnat kvalitní intraday (nejlépe tick by tick) historická data z Forexu? kde, případně za kolik (co lze sehnat free a co stojí kvalitní historický data), kolik měsíců-let zpátky, v jakém formátu (.csf, .xls...)...

2. kvalita realtime dat od různých obchodníků je stejná nebo jste někdo udělal zkušenost, že někteří obchodníci mají "horší" data (třeba o 5 sec. zpožděná apod.), jak se liší kvalita dat od různých obchodníků, je u některého z obchodníků vidět zaslané příkazy (včetně objemů) ve frontě nebo je pohled do order booku na Forexu zakázán?

3. liší se data různých obchodníků natolik, že se občas vyskytne příležitost, byť i kraťoučká, že by se dala využít na arbitráž?

Mišák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 135
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Mišák
1. Sice nevím k čemu ti budou historická data z FX "tick by tick" (chápal bych tak 30 min. grafy a výše), ale některé obchodní systémy mají plný backtest. Zkus zadat příslušnou formuli do Google a uvidíš co ti vyjede.
2. Většina makléřů jede na jednotný systém, dříve se tomu říkalo Reuters Systems, dnes jsou tuším dva systémy.
3. K prodlevě mezi "náběhem" a realitou u dat mezi jednotlivými makléři a dílčími programy určitě dochází, ale řekl bych, že to bude spíše záležitost max. 5 vteřin a rychlost reakce by musela být tomu adekvátní.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
www.livecharts.co.uk/historicaldata.php

Export do cvs, skusil som to porovnat s datami od CMS ( skusam ich demo ) a lisi sa mi to v par pipsoch na jednohodinovych grafoch (par myslim 3 najviac :).
Tie data, co si vyexportujes do cvs su nejake divne, ale ked kliknes na dane pole, tak sa ti zobrazi spravna hodnota, aspon mne to tak ukazuje.

Nic lepsie som nenasiel, su tak este stocks a par indexov.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bacak
Myslím, že pro tvou ID potřebu jsou dost dobrá data i na FX Street. Můžeš si tam zpětně "vyvolat" data od 15 až po 365 pracovních dnů zpět, tj. nejvyšší, nejnižší, otevírací a uzavírací cena pro ten který den a pro všechny možné i nemožné páry... Pokud si to zadáš dnes na 365 dnů dnů zpět, máš tam data zpětně od 6.května 2004 a to je myslím pro ID dostačující :)..Příklad v odkazu je na GBP/USD
www.fxstreet.com/nou/taula_cotiz_his.asp
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
z Fxstreet.com lze sehnat vice nez 365 dnu zpet staci poslat na vyseuvedenou aderesu html POST pozadavek s temito parametry: pv_divisa=&pv_detall=&pv_simbol=EURUSDCOMPx&pv_dies=500 ( pro EURUSD a 500 dnu nazpet). Vzhledem k nedavno doplnene uvitaci obrazovce(nemusi se v prohlizeci vzdy zobrazit) je nutne jeste poslat cookie easyfxroadblock=easyfxroadblock jinak server vrati prave tuto uvitaci obrazovku misto pozadovanych dat. Maximalni pocet dnu je stejne ale vnitrne omezen na nejstarsi datum asi 9.11.2001 (kazdy den se posune).
Mnohem lepsi zpusob ziskani historickych dat je z teto webove sluzby: freeserv.dukascopy.com/services/Datafeed2?wsdl. Provider je stejny jako v jiz citovane adrese www.livecharts.co.uk/historicaldata.php. Je tedy mozne ziskat az 10s historicka data pro asi 20 nejdulezitejsich paru. Zadarmo jsou poskytovana data 30 min. zpozdena coz ale pro backtest nijak nevadi.Na strance www.dukascopy.com/swiss/english/bp/int2/custddf/ je uveden i postup pro OfficeXP a VB. Zatim jsem moc netestoval ale vypada,ze je pro kazdy par ruzna hloubka historie.r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
Neměl by někdo prosím historická data a to za co nejdelší období? Jedná se mo usdchf a gbpusd 15 min pro Metatrader. Zkoušel jsem všechny odkazy co tu jsou, ale nic mi tam nevyhovuje. Pokud by na tom byl někdo hůř než já, mohu nabídnout gbpusd 15 min pro Metatrader od 1.20.2004 až do dneška. Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

moja otazka sa tyka VT. S VT som predtym nepracoval, pouzival som Meta Trader. Pri prechode k tejto platforme ma zarazilo, ze VT mi v 5 min. grafe zobrazilo udaje iba den dozadu. Snazil som sa prist nato, ako je mozne importovat historicke udaje ale na nic rozumne som nenarazil. Predpokladam ze to je velmi jednoduche a ze mi niekto poradi.

Este by som sa chcel spytat, akym sposobom sa realizuje backtesting vo VT.

Dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ve VT to žádná sláva není. Historie se dá nastavit max na 2048 svíček, dělá se to ve Volby/Vlastnosti/Obecné/Obecné vlastnosti/Communication/Historie. Což na 5 min.grafu činí asi 9 dní zpátky. Víc to nejde a ani dle fora VT s tím nepočítají do budoucna. A žádná cizí data importovat taky nejdou. Čili backtesting se zde omezuje jen na těchto pár dní, což je skutečně málo. I proto uvažuji, že proniknu taky do MetaTraderu, který má historii daleko delší a má i lepší backtesting pomocí Expert Advisoru. Ve VT se dá testovat tak, že si k AOS připojíš Profit Display (dej vyhledat v diskuzi).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sebik: tie Properties/General som nasiel, ale nejak sa mi nepozdavalo, ze iba 2048 candles v jednom grafe, je to velmi malo a backtesting sa na tom robit neda. No nic, asi budem musiet preprogramovat existujuce AOS z VT do Metatradera a pustat to tam.

To Volf?: Profit Display som si tam hodil, na odporucanie Sida a tak som to chapal, ze backtasting je v podstate len rucny vypocet (vypocet pomocou skriptu). V podstate by mi to nevadilo, viac mi vadi to, ze nemam udaje na testovanie.

Dik za radu a nervy usetrene v patrani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To sebik: tie Properties/General som nasiel, ale nejak sa mi nepozdavalo, ze iba 2048 candles v jednom grafe, je to velmi malo a backtesting sa na tom robit neda. No nic, asi budem musiet preprogramovat existujuce AOS z VT do Metatradera a pustat to tam.

To Volf: Profit Display som si tam hodil, na odporucanie Sida a tak som to chapal, ze backtasting je v podstate len rucny vypocet (vypocet pomocou skriptu). V podstate by mi to nevadilo, viac mi vadi to, ze nemam udaje na testovanie.

Dik za radu a nervy usetrene v patrani.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...