Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mé tradingové závazky pro rok 2015


Doporučené příspěvky

Tomáši,jako vždy vynikající a úpřimné.Pamatuji si,jak jsem si kdysi naivně myslel,že profesionál už nemusí dělat skoro nic a jen si užívá a trading má prostě v "ruce" a dělá to jako rutinu,ale opak je pravdou (tu).Já se budu letos maximální silou a pílí snažit rapidně zlepšit sebekázen a disciplínu.Kolikrát si myslím,že jsem už celkem dobrý a disciplinovaný a pak se přistihnu,jak dělám nějakou věc,kterou ani dělat nechci :)A kolikrát se zase nemůžu dokopat k nějakému činu(jak v tradingu,tak v životě).
Takže veřejně přiznávám,že nejsem tak disciplinovaný jak si o sobě často myslím (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za pěkný úvodní článek pro rok 2015!! :)

Přeji Tomášovi, Petrovi i vám všem úspěšný rok!!

Já jsem si předsevzetí vysloveně nedal, ale plán mám jasný a po 3 letech jsem začal konat.
Mám před sebou 6 měsíců vývoje systému od pondělí do pátku... odcházím z dosavadního zaměstnání a ponechám si jen práci na víkendy.. přes týden se budu věnovat jen vývoji mého systému a těším se, že taky znovu zařadím do programu i sport, konkrétně běhání a možná i plavání.. umět po práci relaxovat je podle mě k tradingu potřeba ;)

Děkuji a mějte se krásně!!

Blender

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vsem!

S politovanim koukam, ze zde moc prispevku nevidim. Bohuzel posledni rok az dva to tak u urcitych typu clanku, jako je i tento, byva casteji, nez je mne osobne (a verim, ze i dalsim) prijemne. Pokud takovy clanek nezaklada neco jako "tipico flame-war", nebo nejakou konkretni technickou diskusi, diskutuje se zde v urcitych pripadech tak nejak - zvlastne.

Takze - abych prispel aspon nejakou pozitivitou, protoze panum Financnikum vdecim za mnohe (hlavne za to, ze jiz pres 3 a 1/2 roku nejsem korporatni krysou, zneuzivanou lobbistickymi skupinami):

- momentalne sedim na terase pronajmuteho domu na Kanarech s lahvi vcelku obycejneho, ale dobreho bileho vina
- miluji to tady, ale trvale zde byt nemohu, protoze to moje rodina a rodinny business nedovoluje, nicmene jezdim sem relaxovat a pracovat a hlavne premyslet nad tradingem pravidelne a casto
- aktualne zde intenzivne pracuji na vyberu jiz loni live otestovanych opcnich strategii do sveho opcniho potrfolia
- [bold] od roku 2015 si slibuji, ze dokazu pokryt z tradingu 100% beznych zivotnich nakladu [/bold](dosud se to z tolika procent nedarilo, protoze jsem se intenzivne venoval rozvoji rodinneho businessu a cile z roku 2013 jsem (bohuzel az ke dni 29.12.2014) uskutecnil na 100%)

Preji vsem hodne uspechu a volatilitu dle jejich preferenci.

Na zaver si dovolim parafrazovat jednu z vet Sama Crowleyho: Byt enterpreneurem je tradicni volba: kdyz prijeli sem do Ameriky kolonizatori z Evropy, tak zde nezadali o zamestnani, ale kazdy z nich zacal nabizet ostatnim to, co bylo v jeho silach a dovednostech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Přeji Tobě i Petrovi úspěšný rok a mnoho ..dalších.. úspěchů nejen ve světě tradingu.

Na předsevzetí moc nejsem, ale pro letošek také jedno mám - po měsících backtestů a testování, kdy se má strategie začíná konečně jevit jako profitabilní a smysluplná udělat stanovené zhodnocení na simu a pokud se povede - přejít na LIVE :-D

A pokud ne, nevadí, je tady financnik.cz a trhy neutečou....

Díky a mějte se skvěle!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji všem spoustu tradingových úspěchů v roce 2015!

Obchoduji FIMS a moje předsevzetí (lépe řečeno cíle) pro tento rok jsou zvládnout následující fáze:
1. dosáhnout úspěšnosti 60-70% s jedním kontraktem a fixním trade managementem, najít jednotný styl obchodování a konzistentní vstupy, termín březen 2015
2. naučit se stabilně obchodovat s 1 kontraktem, mít stabilní equity křivku a dosáhnout profitu 2500 USD po komisích, termín konec roku

Poté, co tyhle dvě fáze zvládnu, přecházím na LIVE!

Mějte se prima!
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fajn článok, záväzky do nového roku si nedávam, ale skôr bilancujem rok minulý.
Pred tromi mesiacmi som sa rozhúpal a začal som pravidelne cvičiť. Každé ráno vstávam o 20 minút skôr a "huntujem telo" :), poobede ešte pol hodinku fičím na rotopede. Rád by som začal s behaním, ale nakoľko bývam pri horách a máme tu premnožených diviakov, tak to odkladám až na jar, kedy bude ráno svetlejšie. Čo je však najdôležitejšie, šport ma hodne posunul i v tradingu. Som podstatne kľudnejší, rozvážnejší, vytrvalejší a neuvažujem celý deň len nad tradingom. Toto všetko má pozitývny vplyv na moje obchodné výsledky i telesnú hmotnosť, takže čo si môžem priať viac
:)
Tak nech sa Vám v tomto roku darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, dobrý den.
Díky za Vaši práci, sdílení zkušeností a inspiraci pro spoustu lidí. Měl bych otázku týkající se Vašeho názoru na systém FinWin, který mne i mnohé další přivedl na tyto stránky a byl vstupenkou do světa tradingu. Diskuze ve fóru utichá, objevují se kritické hlasy. Mě osobně tento systém profitabilně funguje i ve své nejjednodušší verzi. Jak Vy osobně vnímáte budoucnost systému v roce 2015?
Přeji ať se skvěle daří, Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...