Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mé přístupy k algoritmickému investování


Doporučené příspěvky

To ASDF: NA DAXu jsem letos poprve za 3 roky co to obchoduji vymazal 6 mesicni zisk za 1 tyden,logika a podstata je ale v tom,ze v drawdownu jsem treba na DAXu k velikosti uctu jaky mam byl maximalne i pri tak velkych vykyvech 21 procent ke vstupnimu kapitalu a to neobchoduji zadny algoritmus...opravdu jen nakupuji a prodavam pri obrovskych pohybech a zatim se mi to vyplaci...Je ale taky pravdou,ze za letosni propad,ktery uz jsem ale vydelal zpet si muzu sam...3 dny jsem nesledoval zpravy a utekla mi ta informace o Cine ;-) pak uz jsem jen drzel ztratovou pozici,kde jsem mel psychologicky SL na 9950...tam me to vykoplo a pak jsem na 9400 nakoupi zpet ale vice pozic :-) SL jsem mel na 8800 ;-)
Jinak mam znameho v jedne nejmenovane brokerske firme,co mi radil pred lety atd,ze technicka analyza je prd a ze mam jet jen fundamenty a ted kluci ve firme jak kdysi nekde napsal WEM jedi vlasak a nemaji ani premie :-) a ja si ke svemu platu co mam jako IT vydelal jeste vic,nez nejaci kluci v brokerske firme...ale je pravodu,ze mi to taky trvalo,nez jsem se k tomu dostal...me ale daleko vice fascinuje ID obchodovani...jsem asi zavisly na hrani :-D Kdyzsi jsem hodne vsazel na sport a taky to nebylo marny.Treba muj bratr si tim slusne privydelava..
Treba DAX letos uz neobchoduji...pro me to je ted dost necitelne...ale pokud to pujde znovu k 9000 tak nakoupim SL na 8000 :-) Podle me si nemyslim,ze by v nasledujicich mesicich mela byt nejaka krize a melo by se to spis drzet v kanale,ale kdo vi,je to jen burza :-)
Jianak treba o tech akciich ;-) ja jsem treba v lednu jak sla ropa dolu pouzil jednoduchy tool ke scanovani akcii,kde jsem si dal jen objem zoobchodovanych akcii za den,market kapitalizaci,PE ratio a pak samotny graf a podle toho jsem nakoupil akcie tezarskych firem a v dubnu jsem mel 48 procent zhodnoceni..
Nevim,ja v investovani nevidim zadny problem...jedine co je k tomu potreba je mit vetsi obnos,ktery clovek nepotrebuje a nebude mu na par let chybet ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to divadrapsak: Tak teď je to jasné, jste mnohem více investor, než trader :-)

Co se týká DAXu, tak ta Čína byla jen hra velkých hráčů ke smazání SL, následoval ihned růst a znovu rána dolů na stejnou úroveň a opět růst strmě nahoru, dnes jsme na 10.942, což je více než 1.600 bodů nad Low, a to za měsíc. Problém je ten krátký čas...

Napříč technickou analýzou a všemi ZEW, Ifo aj., jediným fundamentem je u DAXu nákup ECB a snaha velkých hráčů dostat EURUSD pod 1,0000. Index Volatility VDAX - NEW se ani nehne, přitom index stále roste. Prostě to necyklí, ale prudce klesá nebo stoupá ve stovkách bodů a následuje stagnace. To rozhodí statistiku a je to. Jen pro zajímavost, ani predikce na bázi neuronových sítí nedá slušný obraz o tom, co se děje.

A co se týká forecastu na DAX, tak jestli dolů, tak. max. 8.300, ale mnohem spíše to vidím na další masivní růst nad 12.400 směr 15.000 a potom teprve, až se ECB vyčerpá (pokud vůbec), znovu hodně dolů. EOY forecast na DAX je mezi 11.000 a 11.500, což je pro mě hrozně velký range....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...