Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Technická analýza: Možnosti nezávislých pohledů na cenový graf


Doporučené příspěvky

Přiznám se, že jsem tomuto článku moc neporozuměl (VIX, TICK, ATR OI, VOLUME . . . . . a jejich použití), to se vracíme asi kolečkem zpět . . . . . . možná se dozvíme více v některém z dalších článků. Proto autorovi přeji šťastnější ruku při volbě příštího článku stran obsahu, který jistě na dnešní článek naváže.

"Je lépe zapálit svíci něž proklínat houstnoucí tmu" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

georgequaran: Ahoj, článek dává inspiraci začátečníkům, kteří nevědí, že takové věci existují. Což je velmi důležité. Pokud nevím, že něco existuje, tak to nemohu ani zkoumat a případně používat. Jak se tam píše, plno lidí si myslí, že pokud přidá ještě jeden další indikátor, tak získá víc informací, ale většinou to tak není. Pokud chci víc informací, potřebuju nezávislá vstupní data - a článek ukazuje, kde je hledat.

Tomáš: Líbí se mi adresa článku, konkrétně slovo "nezavyslich" :)

Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z mého pohledu významný článek, proto doplním k indexu DAX, potažmo FDAX:

1/ trading FDAX (DAX Futures): pouze na jedné burze EUREX, tedy máme 100% hloubky trhu (na rozdíl např. od Forexu, kde se obchoduje mnoho měn na mnoha burzách a volume nikdy nezjistíme), nově lze obchodovat i Mini DAX Futures, real time data jsou vždy placená (lze sehnat do grafu za 8 EUR měsíčně 1min, do Excel či aplikace jsou dražší - desítky až stovky EUR)

2/ volatilita: najdeme ji v VDAX - NEW, burza Frankfurt, k historická dispozici 1D data zdarma

www.boerse-frankfurt.de/en/currencies/dax+futures+DE0008469594

www.boerse-frankfurt.de/de/aktien/indizes/vdax+new+DE000A0DMX99

www.eurexchange.com/exchange-en/products/idx/dax/17206/

www.quandl.com/collections/futures/eurex-dax-futures

Link to comment
Sdílet pomocí služby

geniepage Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jj slovo "nezavyslich" je pekne. Ac opraveno v
> obsahu, tak neopraveno v url


Vyprdni se na ně, vzdělanci s dokončenou základkou stejně nikdy na světě nic nevyhráli. Buď svůj a pozitivní myšlení tě jistě vytáhne do těch spousty nul na kontě. Já ti s těma nulama teda věřím.
Ať se daří. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...