Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OBCHODY 26.9.-30.9.2005


petr

Doporučené příspěvky

No takze, s tou EU som bol fakt vedla, ani sa mi to prilis nezdalo, destabilita cien, ktora sa podla tych sprav predpoklada by asi mohla trh pohnut ale kedze sa tam pise o moznom poklese cien tak by som skor cakal, ze sa trh zacne vypredavat a nie rast, aj preto som vam to poslal, lebo som bol zvedavy na nazor. Ale trocha som sa pohrabal na webe a vec sa ma jednoducho takto: Brazilia ako najvacsi producent cukru sa rozhodla , ze vrhne viac urody trstiny ako sa cakalo do vyroby bioetanolu - je to zlozka, ktora sa primiesava do benzinu a nafty (chysta sa to aj Cesku a v SR) Pre trh to ale zaroven znamena, ze najvacsi producent menej vyvezie a to sa premietlo do ceny v NY ,k tomu sa este pridali uz predtym nejake tie znicene plantaze v Amerike po poslednych fujaviciach a 5-rocne maximum je na svete. Docela zaujimave, dokonca to vyzera, ze aj dalej bude trh hybat vysoko. posielam linky

www.abs-cbnnews.com/storypage.aspx?StoryId=17553

quote.bloomberg.com/apps/news?pid=10000086&sid=aaUVOinBIE2Q

odporucam si prip. zaradit do oblubenych poloziek


RE: Dimi, gratulujem a tak trocha zavidim, ze uz si v realnom trhu, dufam, ze sa tam prepracujem aj ja (ak mi zostanu chechtaky po rekonstrukcii bytu :( Mozem sa ta opytat ako dlho ti trvalo kym si mal pocit, ze si pripraveny vstupit na trh? Prajem fakt vela uspechov (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uprimne vubec nemam pocit ze jsem pripraveny obchodovat sam... Prave proto trpim docela velke poplatky u sveho nynejsiho brokera a ucim se a ucim se..

Mam full servis s asistenci, tj. otevrel jsem ucet, vlozil penize, kazdy den mi okolo dvanacte prijde analyza, tu trosku pocucham abych mel taky pocit ze do toho neco prinasim, zavolam brokerovi, poradim se s nim jestli to co jsem vymyslel neni uplne spatne (uz jsou na me docela odmereny, jelikoz jim vybocuju z rady :-) ), zaroven overim jestli to jak jsem si napsal zadani prikazu znamena to co chci udelat, necham se prepojit na tu spravnou linku a zadam prikazy..

No a pak uz jsem jenom na nervy, jelikoz neco krasne vychazi (napr. cukr) a za neco bych se radsi nevidel (napr. predpokladana a nevyplnena korekce na zlate)

No a tak to je a mne nezbyva nez se tesit na tu nudu a rutinu pri obchodovani za par let.. ;-)

Diky za linky

PS: kdyby se to zlato nakonec umoudrilo a chtelo na chvilku spadnout alespon napr. na 455 tak bych se taky nezlobil ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ridic neni, mel jsem chvilinku hluche misto se svym brokerem, ale uz je to snad zas v poradku, takze krome ceny spokojenost..
Spready se mi tam asi vazne obchovat nevyplati, na druhou stranu jejich analyzy a doporuceni by mohly z tech poplatku udelat drobny..

Jak rikam cas ukaze, treba vyzkouset...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...