Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Hedging


Wolfi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 71
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

K povídce:

Autor v povídce zapomněl zmínit jeden z podstaných mechanismů transferu bohatství od bank k běžným smrtelníkům. Princip: Pokud osoba A od banky pujčí sumu X a jako kolaterál poskytně firmu F o hodnotě > X, následně firmu F vytuneluje/jinak z ní vyvede majetek( hodntoa se zmenší tak že je > X) a následně se rozhodně přestat zplácet úvěr, banka nemůže získat veškeré půjčené peníze zpět, protože hodnota jistiny je menší než hodnota úvěru.

Dalo by se namítnout, že banky tímto způsobem ztrácejí minimum a že se v žádném případě nemohou ocitnout v červených číslech. To však není pravda. Jako příklad uvedu Bankovní krizi v 70/80 letech, kdy banky bezhlavě půjčovali rozvojovým zemím, které nebyly schopné půjčky zplácet a mnoho bank ve Spojených státech při této příležitosti zaniklo.

Krom toho povídka obsahuje neuvěřitelné množství nejspíše záměrných nepřesností. (Např u spíše než k regulaci potupně docházelo k liberalizaci zahraničního obchodu - cla byla od vzniku bankovního systému spíše rušena). Osobně nedoporučuju tenhle neuvěřitelně dlouhej levičáckej blábol nikomu číst.


Edit:

Autor v povídce nepřímo kritizuje neplnohodnotné peníze(fiat currency) - peníze jejichž hodnota není závyslá na žádné komoditě. Alternativou je měna navázaná na určitou komoditu(komoditní peníze). Vzhledem k volatilitě cen komodit o kterých by se v souvislosti se zavedením komoditních penez dalo uvažovat se neplnohodnotné peníze jeví jako prostředek směny jako daleko lepší volba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Ahoj páni, čistě teoretický dotaz, ano, pokud bude strategie jen ve směru long, a přihlédneme k tomu že vše je dražší a dražší, pak by teoreticky mělo platit, že jakýkoli pohyb short je jen korekce, tedy pokud vydržím v pozici long nekonečně dlouhou dobu, pak by taková měla být vždy v zisku. Ted tedy bez ohledu na dobu, po kterou by taková pozice byla ztrátová a uroky by nám mazali učet. To mě přivedlo k zamyšlení se nad takovouto skutečností. Pokud mám systém, který v přápadě obchodování bez SL dává 99,98% zisku za 64000 obchodů viz obrázek, pak každá otevřená long pozice skončila v zisku. Tedy, pokud otevřu long na hodnotě 1000 s PT na 1020 a cena klesne o dejme tomu 200pips na cenu 800, tak v tomhle případě otevřu hedge a takový zavru se ztrátou dvou spreadu a slippage v době, kdy se cena dostane opět na můj PT1020. Počet pips, které bychom byli ochotní jít do ztráty před Hedge by se nechal odtestovat a zvolit dle potřeby. Co si o tom myslíte?

5661

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiris109 - .Podla mna ked nakupuješ stale v jednom smere nie je to hedging. Určite nemaš pravdu, že všetko sa zdražuje - zober si napr gbpjpy , začni testovať keď bola cena 255 a skonči pod 200. Pravdaže v smere short. Problem je len v tom, že nevieš kedy sa to otočí. A prečo vlastne zadavaš nejaky pt? Nebolo by ziskovejšie iba stale prikupovat a prikupovat ? Len musíš testovať na vhodnom období a vo vhodnom smere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11:
Stále přikupovat si myslím že nelze. Pokud je tohle 64000 obchodů, tak třeba v objemu jednoho lotu nevím kam až by se margin vyšplhal. Ale nemá to smysl, správně jsem sice pochopil funkci Hedge, ale jak vysvětloval habaso v pátečním chatu, je to naprostý nesmysl. Byl jsem tak rozjetý z toho jak vypadal graf, že jsem s horkou hlavou prosazoval cosi, co nemělo hlavu ani patu. Pokud bych otevrel hedge o 200 pips nize a zaviral to na PT toho prvního longu, konečná ztráta by byla -220pips. Tedy nesmysl, tímto bych se všem zůčastněným rád omluvil za své jednání, slepý duraz nebyl na místě. Omlouvám se a beru si z toho ponaučení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...