Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker - komoditne spready


44filip44

Doporučené příspěvky

Zdravim priatelia

Chcem zacat demo ( neskor dufam uspesne prejdem na live) trading comoditnych spreadov. Preto chcem poziadat o radu niekoho kto uz ma skusenosti akeho pouzivate brokera a platformu na trading.

Viem ze je mnoho moznosti ale urcite su lepsie a horsie. 

Hladam nejake optimum co sa tyka user friendly platformy, commision fees, margin requirements and so on.....

Nemam problem zlozit kapital aj nad 10K ( ak by to bola podmienka zalozenia uctu od brokera) ale na zaciatok by som radsej poslal mensiu sumu a doplnim ked sa budem citit ready to go LIVE.

Zvazujem zatial medzi AMP futures a Interactive brokers a platformy (sierra charts) ale kludne si necham poradit aj ine alternativy.

Rad by som aby platforma dovolovala zobrazenie grafov v CANDLE TICK formate idealne aj hodinove grafy.

Budem vdacny za akukolvek radu.

S pozdravom

FK

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau, za me rozhodne Interactive Brokers. U AMP jsem driv mel ucet taky, ale prece jenom IB maji mnohem sirsi zaber, co se tyce i dalsich instrumentu  mimo komodity... dalsi vec jsou nizsi naklady na komise u IB... nevim, jak na tom jsou AMP dnes, ale pred par lety jsem odchazel prave kvuli komisim, ktere byly u IB nizsi... dalsi vyhoda pak byly ty dalsi instrumenty, se kteryma se clovek nauci rychleji pracovat, kdyz k nim ma pristup :)

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 44filip44: spread trader nepouzivam... ale v TWS jde zobrazit graf spreadu viz priloha a graf spreadu RBF18-RBG18 (gasoline bull spread)... osobne na vyhledavani a zkoumani ruznych komoditnich spreadu pouzivam aplikaci seasonalgo, ta je sice placena, ale za tech par mesicu co ji mam, muzu rict, ze na obchodovani komoditnich spreadu za to rozhodne stoji :D na odzkouseni je to zdarma pro kukurici, ale plny potencial uvidis az vyzkousis full verzi treba na mesic... i za ten mesic tam najdes nekolik zajimavych spreadu ke zobchodovani... za sebe muzu rict, ze to je zatim jeden z mala trading nastroju, co si na sebe dokaze sam vydelat :) ale vzdy je to o tom, jak se dany nastroj uchopi...

RB spread.jpg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Ohladom minimalneho vkladu na IB 10K USD alebo equivalent v inej mene, mozem koli znizeniu currency risk vlozit 10K euro a potom napriklad zmenit na USD ale „len“ za 5K USD a zvysok drzat u IB ako EUR? vo vysledku by som drzal na jednom ucte 5000 USD a cca 6000 eur.... da sa to?

Mozem mat na IB pre tento ucel, ucet vedeny/ rozdeleny na dve meny?

 

PS: ako sa hedzujete ak vobec proti currency risku? Tj ak je vasa domaca mena Euro alebo CZK a obchodny ucet vedeny v USD  tak ste vystaveny risku ze sa USD pohne proti Vam a mozete mat aj 20% stratu len koli tomuto. Napr nedavno bolo euro skoro 1:1 voci USD ( zaokruhlene) a terz je 1,2. to je 20% pohyb ktory keby kupim 10K usd za 1:1 tak som teraz 20% v strate aj keby neurobim ziadny obchod.

 

Napadlo ma v tomto pripade zmenit USD a zaroven otvorit poziciu na EUR/USD LONG aby to vykompenzovalo ten currency risk.

Tj ak napr nakupim za 10 USD za 1:1 eur a zaroven kupim long EUR/USD tak aj ked budem mat stratu keby  zmenim spat USD na EUR ( abstrahujem od poplatkov) tak mi to vynahradi zisk na forex obchode EUR/USD long.

 

Uvazujem v tomto pripade spravne?

Robite to takto niekto?

 

Pripadne ak mate nejake dalsie typy ako sa vyhnut/znizit/elimintovat co najviac currency risk tak pls advice.

 

Regards

FK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...