Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

  • 1
Před 5 hodinami, EmmaKate napsal/a:

dobrý den,

já bohužel taky nemůžu radit, zatím mi to vůbec nejde, i když to už vypadalo nadějně. na FESX jsem koukala několik měsíců, fims se na něj aplikovat dá, ale musí se to přizpůsobit jeho "rychlosti". je dobré si ho dát do intermarket analýzy  s FDAX, v podstatě ho kopíruje. přivítala bych více příspěvků od georgetypos, ten je podle všeho na evropských trzích úšpěný. FDAX bohužel obchodovat nemůžu, je velmi drahý, zkoušela jsem to jen na simu. margin je tam skoro 15 tisíc EUR. pro nás dostupný je FDXM, což je mini DAX, který sice kopíruje hlavní pohyb DAXu, ale jinak se chová dost nepředvídatelně, skáče nahoru dolů, nemám ho nastudovaný. bohužel jsem se na něj vrhla po úspěšném obchodování DAXu na simu, když jsem pak zjistila, že si ho nemůžu dovolit. přešla jsem rovnou na miniDAX aniž bych si to znovu ověřila na simu. první den byl super a pak tři ztrátové dny za sebou, takže momentálně jsem spíš odstrašující příklad jak to nedělat, než cokoli jiného :( dokonce se mi stalo, že miniDAX přeskočil můj SL a byla z toho parádní ztráta. data mám od Sierry a účet u IB. takže mi to spojení moc nefunguje a často vypadává. 

jinak pokud máte dost velký účet, dopoledne se dá obchodovat i NQ. FESX je opravdu hodně pomalý. než udělá 5 nebo 7 ticků někdy trvá půl hodiny a více a za tu dobu to třikrát vypadá, že se otočil proti vám :) . ale zase vás nevyhodí na SL za pár vteřin po vstupu. 

jestli můžu něco doporučit, tak sledovat Georgetypos pro inspiraci a občas i odpoví na dotazy :)

držím palce :)

Katka

@EmmaKate  Taky obchoduji evropské dopoledne. Sleduji trhy FGBM, FGBL, FESX, FDAX. Obchoduji pak FESX a FGBL. Máš naprostou pravdu v tom, že FDAX určuje směr i rychlost FESX. Doporučuji však sledovat i právě zmíněné dluhopisy, jelikož ti mohou napovědět, kdy obchodovat breakouty a kdy se zaměřit na reversaly. 

FESX i FGBL jsou trhy, které je opravdu třeba číst tick po ticku a vstupovat i vystupovat na základě aktuálního OF. Target 7 ticků je pravděpodobně blízko maxima toho, co ti tyto trhy dovolí. FGBL je trochu volatilnější, ale ani tam bych nehledal větší targety. Já osobně chodím pro 3 až 6 ticků při riziku 2 až 4 ticky. Takových obchodů lze udělat v těchto trzích dost. Někomu to může připadat málo, ale FGBL i FESX jsou velmi likvidní trhy, kde lze obchodovat klidně i s 50 a více kontrakty. Stačí se jen kouknout do time & sales a uvidíš, že nekecám ? Navíc tick má hodnotu 10 Euro, což při dnešní kurzu dělá CCA 12 USD ? Čili je to téměř jako obchodování ESka.

Rozhodně však nedoporučuji obchodovat dopoledne NQ. Nedostatečná likvidita by ti mohla způsobit řadu problémů.

Jinak ještě k tomu IB. Podle mě je tento broker naprosto nevhodný pro EUREX. Poplatek 4 Euro za RT je vysloveně zlodějna. Proto jsem také switchnul k Stage 5. Tam platím 1,71 EUR RT pro FESX a 1,41 EUR RT za FGBL kontrakt. Data používám od GAIN, což jsou data běžící na CQG serverech (to mám potvrzeno i vyzkoušeno z několika zdrojů) a platím za ně 35 USD měsíčně. V tom balíčku mám ale krom Eurexu i CBOT a CME trhy. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Na Eurex můžete využít např. aplikaci TraderGO od Saxo Bank prostřednictvím České spořitelny jako Introducing brokera (dříve brokerjet). Aplikace je v češtině, podpora také, vklad velmi malý, online data EUREX stojí pro soukromou osobu 7 EUR měsíčně, oproti běžným brokerům je zde garance banky. Oproti originál Saxo Bank aplikaci je užší rozsah produktů, nic méně jsou tam všechny hlavní indexy, akcie, ETF apod., tedy přesně řečeno jejich Futures a Options. Pokud chcete páku, na většinu produktů jsou zde i CFD deriváty. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

díky za odpověď. vy sám obchodujete s TraderGo? jaký trh?

spíše než broker a software mě zajímalo jestli jsou dnešní evropské trhy zajímavé pro intradenní obchodníky - a které trhy. jestli může i začínající intradenní obchodník konzistentně vydělávat napr na FESX? vzhledem k tomu, že se to tu na diskuzi neřeší, vypadá to, že se zájem většiny přesunul jinam 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 17. 1. 2018 at 17:15, EmmaKate napsal/a:

díky za odpověď. vy sám obchodujete s TraderGo? jaký trh?

spíše než broker a software mě zajímalo jestli jsou dnešní evropské trhy zajímavé pro intradenní obchodníky - a které trhy. jestli může i začínající intradenní obchodník konzistentně vydělávat napr na FESX? vzhledem k tomu, že se to tu na diskuzi neřeší, vypadá to, že se zájem většiny přesunul jinam 

Obchodníci idu na taký trh,ktorý ma dobru volatilitu u mna -europa (FDAX, FDAXM) amerika (RTY,NQ,YM) azia (Mini Kospi 200)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Ano, mám TraderGO, mimo jiné. U začínajícího obchodníka to není otázka konkrétního trhu, ale sumy pravidel. Evropa je stejně dobrá jako jakýkoliv jiný trh. Osobně však neznám žádného new startera, který dokáže konzistentně vydělávat. Doporučit mohu pro nováčka tato pravidla:

- malý účet, obchodovat live mikroloty, jen tak zvládnete psychologii zisků a ztrát, na demu se to nenaučíte

- držet vyšší timeframe, min., hodina, spíše ale 4 hodiny nebo den

- ne mnoho trhů, ale jen velmi málo, zvolit index nebo komoditu

- vyhýbat se obchodování s měnami

- obchodovat trhy s malou volatilitou, např. S&P

- otevřít účet v ČR, neřešit složité podmínky na druhé straně světa

- volit brokera pod kontrolou ČNB

- pokud chcete obchodovat CFD na páku, tak tuto problematiku je nutné se naučit na demu

- umíte např. německy, dělejte německý trh, postihnete velké penzum informací a zpráv 

aj.

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

ahoj všem,

obchodujete někdo intradenně dopoledne pomocí orderflow? zatím chvíli sleduji FESX, ale přes velké volume tam není žádná volatilita, nevím, jestli se na něj dají použít taktiky FIMS kurzu. FDAX je hodně volatilní, ale při volume třeba 80 na celou volatilní úsečku se opravdu těžko poznávají výraznosti a slabosti. poradíte mi jaký trh vybrat? ve starším článku Petr radí e mini s&p 500, platí to pořád? odpoledne bohužel obchodovat nemůžu

děkuji za rady

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
2 hours ago, EmmaKate said:

ahoj všem,

obchodujete někdo intradenně dopoledne pomocí orderflow? zatím chvíli sleduji FESX, ale přes velké volume tam není žádná volatilita, nevím, jestli se na něj dají použít taktiky FIMS kurzu. FDAX je hodně volatilní, ale při volume třeba 80 na celou volatilní úsečku se opravdu těžko poznávají výraznosti a slabosti. poradíte mi jaký trh vybrat? ve starším článku Petr radí e mini s&p 500, platí to pořád? odpoledne bohužel obchodovat nemůžu

děkuji za rady

 

georgetypos.png

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Já se po loňském dvojím shlédnutí FIMS kurzu v lednu konečně odhodlal se posunout.

Jenže pak jsem vzal ještě i ten kurz Základy profitabilního obchodování v 10ti týdnech, a tomu jsem teď věnoval víc času, i vzhledem k tomu doporučení začít na něčem pomalejším.

Nicméně, teď jsem v situaci, kdy jsem založil účet u IB, dnes posílám peníze, a s existujícím účtem u IB chci koupit licenci na Sierru (kterou jsem v únoru 14dní zkoušel v trial režimu), a chci sledovat dopoledne FGBL / FESX a odpoledne NG nebo ES. Jestli se mi to podaří nakoukat nebo ne...

Takže každý, kdo je ochotný ztratit slovo o zkušenostech s EU dopoledním trhem, má moji vděčnost :D

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0
On 24. 4. 2018 at 12:31, Fagus napsal/a:

Já se po loňském dvojím shlédnutí FIMS kurzu v lednu konečně odhodlal se posunout.

Jenže pak jsem vzal ještě i ten kurz Základy profitabilního obchodování v 10ti týdnech, a tomu jsem teď věnoval víc času, i vzhledem k tomu doporučení začít na něčem pomalejším.

Nicméně, teď jsem v situaci, kdy jsem založil účet u IB, dnes posílám peníze, a s existujícím účtem u IB chci koupit licenci na Sierru (kterou jsem v únoru 14dní zkoušel v trial režimu), a chci sledovat dopoledne FGBL / FESX a odpoledne NG nebo ES. Jestli se mi to podaří nakoukat nebo ne...

Takže každý, kdo je ochotný ztratit slovo o zkušenostech s EU dopoledním trhem, má moji vděčnost :D

 

ahoj, no já jsem úplný začátečník, taky bych přivítala, kdyby se tady někdo zkušenější a úspěšnější dělil o zkušenosti s Eurexem. škoda že georgetypos tu není moc aktivní. 

já jsem teď několik měsíců papertradovala FESX, mám real time data od sierry, na to nemusíš mít účet u brokera. na NQ ano. teď jsem si otevřela účet u IB a pár dnů už jedu live. musím ale říct, že spojení mezi sierrou a TWS mi už několikrát spadlo :( prodlevy v plnění tam nejsou, ale prostě najednou nemůžu řídit pozici a musím se odpojit a znovu připojit. nevím, jak to funguje ostatním a čím by to mohlo být. tak možná má georgetypos pravdu, že je lepší mít data od rithmic. já se v tomhle vůbec nevyznám. uvidím, jak mi to bude fungovat nadále.

a co děláš, že máš čas na obchodování dopoledne i odpoledne? :) já bohužel odpoledne obchodovat nemůžu, jinak bych asi šla do nasdaqu i proto, jaká je tu velká podpora od Petra a celé skupiny. 

tak se drž, hezký den a lovu zdar :)

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...