Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka

dobrý den,

zajímalo by mě, jestli někdo obchodujete na Eurexu a jaké trhy? ve starším článku Petr doporučuje začátečníkům FESX, ale zdá se mi, že je to velký lenoch (FESX, ne Petr :)) co doporučíte začátečníkovi s malým účtem a možností obchodovat jen dopoledne? jediné vlákno, které se věnuje obchodování na EUREXU, co jsem tu našla, je staré několik let. děkuji za odpovědi, hezký den

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporučené příspěvky

  • 0

No ono sa neni moc o čo deliť. Kurz striedavo prerušujem. Povinnosti ma valcujú. Snažím sa vypozorovať ako funguje orderflow na FESX no je to celkom ťažké. Používam 3min TF a sviečky sú tam celkom malé a OF väčšinou vyvážené, takže sa skoro nie čoho chytiť. Pokukujem po FDXM a  FGBL. V FESX vidím veľký potenciál čo sa týka počtu kontraktov do budúcna. Ďalšia vec je, že obchodovať poobede je pre mňa nemožné, takže NQ je pasé. Takže ak má niekto aspoň drobnú radu, uvítam aspoň vodítko ako na to.

Díky MS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Taky se pokouším sledovat trhy dopoledne.

FGBL má sice výbornou likviditu, ale díval jsem se do něj víc jak měsíc a neviděl jsem žádný smysluplný signál i několik dní v kuse. Malé pohyby, poskakování o 1 tick tam a zpátky, já tam (alespoň v tom období zaří / říjen) nic neviděl.

FDXM má likviditu řádově nižší, takže je otázka, jak by to live vypadalo se skluzy a plněními, ale tam mám aspoň pocit, že těm situacím rozumím. Sleduju ho asi 6 týdnů. Pohyby jsou výraznější než u FGBL, ale zase ne tak zběsilé jako u "velkého" DAXu (na který stejně nemám). Procento úspěšnosti se lepší, ale výsledky pořád nepovažuju za dostatečné pro přechod na live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Ahoj.

Proč není FDXM pro tebe ? Na FESX a FGBL jsi byl v live ziskový ?

V červnu jsem šel na FDXM live, ale live je opravdu něco jiného než paper, takže jsem v lehké ztrátě, ale byly i správná provedení obchodů a čitelné situace, takže jsem pořád ještě přesvědčen, že to hratelné je. Naděje žije. Ale prázdniny znamenají, že nejsem doma, nebo jsem doma ale nejsem sám, a to se obchodovat nedá. Červenec jsem vynechal, zřejmě přijdu i o celý srpen, takže se uvidí v září...

Emma si dává pauzu, o nikom dalším žádné detaily nevím...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 0

Zdravím,

Tak ako Vám to ide? Ešte stále sa venujete EUREXu?

Ja som do toho skočil znova od začiatku.  Konečne mám zasa čas a hodlám to tak udržiavať.

To Deenius + kto vie poradiť :

Keď si ešte obchodoval FIMS dokázal si používať postupy uvedené v kurze i na krátke usečky tvorené na FESX a FGBL?

Nejaká rada ako v týchto trhoch úspešnejšie čítať OF?

Tvoje spomínané 3-6 tick na PT je ešte stále tvoj target?

Ako sa posunulo tvoje obchodovanie?

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...