Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Verohodnost brokera ?


akcizur

Doporučené příspěvky

Nemyslím, že by se serióznost brokera dala měřit délkou obchodování přímo úměrnou ziskům. Někdy se dařit může jindy ne. Podstatné je zda broker pozice otevírá a zavírá dle požadavků a dojde-li žádost o výplatu - zda peníze převede. Mohl bych vyprávět o zkušenostech s AM, XTB, XEmarkets atd., jak se nezavíraj pozice nebo jak funguje podpora v případě potíží, ale to je na dlouhé psaní. Každopádně jsem zhodnotil vklad 800% za 40 kalendářních dnů a peníze převedli bez mrknutí oka. Rekotace díky tomu, že mám STP účet - žádná; navyšování spreadu i při makrodatech také nulové, takže uvidíme co bude dál. Nicméně zatím jim nemohu nic vytknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano to jsou oni. Ukončil jsem s nimi spolupráci v roce 2012. Ze začátku se zdálo, že jsou dobří. Nízký spread, u makrodat nedocházelo k velkému navyšování. Brzo se však objevily potíže. Problém se zavíráním pozic, zvyšoval se počet rekotací. Bylo-li potřeba cokoli řešit - chyba byla vždy na mé straně :S . Je toho více, ale je to spíše na osobní rozhovor než popisování ve foru. U brokerů nabízejících STP účty - rekotace nejsou. Navíc tam odpadá takový ten pocit, "že broker obchoduje proti Vám". Pro shortování nebo scalping bych rozhodně AM nevolil. Od jisté doby dávám přednost STP / ECN účtům. Určitě i zde na stránkách najdete fundované popisy, proč ne MM / DD brokera. Stejný problém se pak objevil i u XEmarkets. Jediný z brokerů tohoto druhu, se kterým jsem byl vcelku spokojen - bylo Plus500. Ale díky jejich platformě jsem pak odešel. Přeci jen MT4 mi vyhovuje více.

Samozřejmě ani broker nabízející STP účty se nemusí chovat vždy seriozně, alespoň z mého pohledu. /I takovou zkušenost jsem již žel učinil - XTB/. Ale přeci jen pravděpodobnost, že půjde tzv. "proti Vám" je o něco nižší. Vychází to již právě z titulu poskytovaných služeb.

A s kým jsem obchodoval v reálu? Za dobu 6-ti let, co se investicím věnuji jsem obchodoval s: AM; Bossa; Fio-akcie; FXOpen; Liteforex; Plus500; firma, která se od nich oddělila myslím P4P-nepamatuji si už jejich název; Striker-automatické systémy; XEmarkets; XTB a zatím poslední Mayzus. Na demu jsem zkusil dalších asi 15 brokerů /MIG; Alpari; eToro; InterbankFX atd.../.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standartní, tehdy ještě ECN neměli. ECN účty jsou rozhodně zajimavější. Nicméně jsem si všiml, že je tam minimální vklad 25 tisíc korun, což si každý prozačátek dovolit nemůže. U Mayzus-u je minimální vklad na STP - 500 USD - ekvivalent v CZK. Já u nich začal s 10 tisíci CZK. Navíc je k tomu nyní 80% bonus, který je použitelný pro obchodování a krom toho, pokud za každý zobchodovaný lot, který má alespoň 30 pipů - v 5-ti místné pozici, získáte navíc 2 USD, které si pak můžete vybrat tak, že se Vám odečtou z bonusu a připíšou do majetku. Takže četností obchodování můžete získat vlastně celý připsaný bonus do svého majetku a můžete ho v případě zájmu vybrat. Bonus se vám připíše do maximální výše celkově 5000 USD, takže tohle můžete udělat po 10 tisících CZK - 10x. Nebo 5x při vkladu 20 tisíc CZK. Co se týče komise i spreadu, je o něco vyšší než uvádí AM - EUR/USD průměr 0,9 PIP. Zatím jsem však navýšení ani při makrodatech nezaregistroval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jak odpovědět. Zde je Striker Inc doporučován. Na základě takového doporučení jsem i já do toho šel. Komunikace byla dobrá až do doby, kdy jsem vypozoroval, jak funguje AOS. Jednou před Velikonocema jsem požádal Striker aby po dobu Velikonoc mě vyřadili z obchodování, že ho po tuto dobu pozastavuji a to až do odvolání. Potvrdili mi to e-mailem. Když jsem se vrátil ze zahraničí, zjistil jsem, že mám o 670 USD méně. Z výpisu jsem pak vyčetl, že mé obchodování nepozastavili a na Velikonoční pondělí mi byla ztržena ona částka. Chybu sice uznali nicméně mi sdělili, že mi peníze nevrátí, ale sníží mi marži pro obchody do doby než se ztržena částka "vrátí". Nesouhlasil jsem, ale to je tak jediné co jsem s tím mohl dělat. Rychle jsem vybral zbylé peníze a pryč od nich.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to halpa: to jsi asi obchodoval někde jinde možná nebo ne přes Striker, ale někde, kde poskytují jen white label systémů obchodujícíh se přímo ve Strikeru a v oni toto neobchodují? Ja obchoduji ve u tohoto brokera už dlouho a u AOSů reakce na přechod ze systému do systému je okamžitá (jednám s Martinem Lembákem, reaguje okamžitě na jakékoliv zprávy), i v rámci obchodního dne. Není sebemenší problém, jak bylo naopak zvykem jinde.

to rsikora: začátkem roku jsem obchodoval Battalion ES, nyní Tomášovy systémy a navíc trendově ATS 6400 pro dluhopisy. Zatím výsledky uspokojující.

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Vinnie: Nikoli, obchodoval jsem přes Striker Inc a prpostřednictvím p. Lembaka jsem uzavíral smlouvu se Strikerem, dokonce i ten problém jsem řešil s p. Lembakem přes e-mail a Skype, jelikož jako "jediný" se mnou komunikoval v češtině.. Nic proti, nikoho nepřesvědčuji. Osobně však - nedoporučuji. Moje osobní zkušenost s touto společností je negativní. Přesvědčil jsem se o tom, že svěřovat někomu aby obchodoval s mými penězi byla špatná volba. Od té doby již obchoduji pouze sám za sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to halpa: to se mi zdá nějaké divné jak p. Lembáka znám a navíc v americe regulovného subjektu, že by se nepřešlo ze systému a podobně. Zdá se jako účelově vymyšlené asi :) No nic, zeptám se ho na to, já jsem nikdy žádný takový zážitek ve strikeru rozhodně neměl a to už tam jedu hooodně dlouho. Jinak 800% za 2 měsíce je skvělý výkon, gratuluji, jen tak dál!

Super trejdy!

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Vinnie: Jinou reakci jsem ani nečekal. Již na záčátku jsem uvedl, že vím o tom, že se zde Striker propaguje jako spolehlivý broker. Je mi vcelku jedno co si kdo o tom myslí. Své tvrzení mohu dokázat, mám kopie komunikace se Strikrem přes Skype i e-maily a navíc i obchodní výpisy ze Strikeru, takže nerozumím nařčení z účelovosti. Ale jak říkám - jinou reakci jsem ani nečekal. Nicméně kauzu "Striker" jsem přijal jako realitu a již se k tomu nevracím. Reagoval jsem pouze na dotaz ohledně spokojenosti. Nikoho nepřesvědčuji o tom, kde má peníze vložit a s kým má či nemá obchodovat. A nikoho rovněž nehodlám poškozovat svým tvrzením. Je věcí každého s kým obchoduje. Zeptat se klidně můžeš, neočekávám však, že Ti k tomu cokoli sdělí a pokud tak učiní bude to jen další potvrzení správnosti mé volby odejít - vzhledem k předpokladanému vztahu broker-klient. .Své peníze jsem si vydělal zpátky jinde a kauza "Striker" je již minulostí - 2 roky stará, ze které jsem se poučil. Jsem rád, že takovou zkušenost nemáš, nikomu ji totiž nepřeji.
Jsou však i možná horší zkušenosti s jinými brokery, ale abych nebyl jen negativistický, mám i pozitivní zkušenosti. Společnosti, se kterými mám osobně dobrou zkušenost jsou: Fio, Plus500 a nově Mayzus - zatím. Bossa také není nejhorší i když pár výhrad bych asi měl. Může se zde ale najít někdo, kdo má naopak s těmito společnostmi zkušenost jinou, rozhodně ho ale nebudu díky tomu podezírat z účelovosti ;-) .
Nikoli 2 měsíce, ale ve dnech 23.10.2013 - 2.12.2013 - přesně :). I tak ale díky za přání a rovněž přeji úspěšné obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...