Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zdanění akcií, forexu, futures a CFD


svopex

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám problém.

Na všech výpisech od brokerů (forex, interactive brokers, FIO) mám pouze jedno číslo jako nějaký "zisk/ztrátu" a nikoli jako "příjem" a "výdaj".

V daňovém přiznání se ale musí uvést příjmy, výdaje a z nich se pak teprve vypočítává zisk/ztráta.

Co s tím?

Díky za rady Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 25. 2. 2018 at 11:53, svopex napsal/a:

Ahoj,

mám problém.

Na všech výpisech od brokerů (forex, interactive brokers, FIO) mám pouze jedno číslo jako nějaký "zisk/ztrátu" a nikoli jako "příjem" a "výdaj".

V daňovém přiznání se ale musí uvést příjmy, výdaje a z nich se pak teprve vypočítává zisk/ztráta.

Co s tím?

Díky za rady Petr

U nas na SR  ja som uvadzal iba do kolonky príjmy netto zisk  nič iné. Tipujem,že to bude aj u Vás v ČR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Obelix:

Ahoj, to je uz nekolikera metoda, kterou nekdo pouziva:

1. Stav uctu na zacatku versus stav uctu na konci roku, stav uctu na zacatku roku je vydaj, stav uctu na konci roku je prijem

2. Do kolonky prijmy netto zisk, do kolonky vydaje nulu, jak jsi psal ty

3. Do kolonky prijmy ziskove obchody, do kolonky vydaje ztratove obchody

4. Vypocet po jednotlivych obchodech, kdy napriklad na forexu se nakoupi 100,000 EUR/USD v jednom lotu a pak se spocte velikost pozice na vstupu (100,000EUR * 1lot * cena vstup), na vystupu (100,000EUR * 1lot * cena vystup) a to je pak vlastne prijem a vydej. Nasledne se to prevadi na Kc podle kurzu ministerstva financi, zde v prikladu pro EURa, ale u paru AUD/USD je to kurz pro AUD atd. (vis http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR-D-36.pdf).

Co je spravne? Jasne je to pouze u akcii, ale co derivaty (CFD, Forex, opce nebo futures)?

Copak nikdo nedanite? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To iste aj u ,forex, opcie,FX,futures,CFD. Este ohladne mien zisky/straty su vždy v sekundarnej mene  ak si obchodoval AUD/USD tak zisk /stratu maš v USd nie v AUD. Inak vytlač si ak maš účet u Interactivebrokers Trades a tam pekne u každeho aktíva maš na konci  zobrazený netto Zisk/stratu.

Upraveno uživatelem Obelix
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

@Pepe:

Nakonec jsem vse spocital rucne, jak z vypisu z IB z trades (bohuzel tam naklady a vynosy nejsou sumarizovany, takze jsem delal obchod po obchodu), tak z FIA, tak z Forexů (výpis z MetaTraderu, take po jednotlivych obchodech). Je to ale hodně časově náročné, vse jsem delal rucne v excelu.

Komise a swap jsem si dal do nakladu, podle mne to lze. I naklady za margin na akcie v IB a naklady na data v IB take.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SWOPEXI díky.

U Fia to rovněž dělám obchod po obchodu (naštěstí tam těch obchodů nemám moc).

U IB mám sumarizovány alespoň souhrny po akciích a jednotlivých derivátech. V části Trades mám pro každý derivát, nebo akcii vždy dole tučně souhrn. Akorát je potřeba dát pozor na to, když ti nějaká akcie, nebo derivát zůstává přes přelom roku. Tohle mi docela ušetří čas, i když i tak to zůstává časově náročné.

Můžeš to taky vyřešit tím, že si zaplatíš daňového poradce.

 

Upraveno uživatelem Pepe01
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Mam dalsi problem.

Broker mně uvedl popis k dividende pouze ve tvaru: "Adj: ex-div #GM #5687461               1529.50".  

Bohuzel tento radek asi financaku pro overeni dividendy stacit nebude...

Co s tim?

Skutecny vypocet je 

Dividend per share 0.38 USD - hruba dividenda v USD za jednu akcii
Number of shares 254 - pocet akcii
US tax rate 30% 0.3 - broker si nepochopitelne strhava misto patnacti procent tricet procent
254 * 0.38 * 0.7 (100% - 30% = 70%) =67.564 USD - cista dividenda v USD a to prevede aktualnim kurzem na Kc a vyjde 1529,50... 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
On 12. 3. 2019 at 16:48, svopex napsal/a:

Ja nastesti jeste dane z dividend resit nemusel ale podle toho co vim te asi nepotesim.
Co jsem nekde zjistoval tak :
1.)V USA ti broker standardne rovnou strhne tech 30%
2.)Ty musis v CR zaplatit 15% (z puvodni castky) tedy v CR zaplatis 254 * 0.38 * 0.15 = 14.478 USD (dle kurzu vyhlaseneho financakem na koruny)
3.) Muzes si zazadat aby financak potrdil nejakej dokument a ten poslat do USA kde ti tech 15% co si zaplatil v CR vratej protoze by to jinak bylo dvoji zdaneni.
Ale ten krok 3. je prej dost opruz a papirovani a tak to dost lidi vynechava pokud jde o zanedbatelne castky
vzhledem k tomu opruzu s tim.

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...