Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

swingove obchodovanie- papo


papo33

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnesny den ako na hupacke, zacal downtrendom v oboch currency futures EC,SF a aj HG takze som bol v dost velkom profite, nasledne okolo obeda otocka hore, takze som bol v minuse, nasledne o 19.30 zacal nasup dole a HG sa uzatvoril na profite, SF v strate a RB v otvorenom profite. Hovorim ako na hojdacke. Ale pekne po poriadku:

Uzavrete obchody dnes:

PLV19 vstup: 7/24/19 864.5  short                vystup: 8/1/19 864.4               Initial SL 846.3             strata 0.0R v zasade BE

SBV19 vstup: 7/30/19 12.28 long                    vystup: 8/1/19 12.05           Initial SL 11.99               strata 0.8R

HGV19 vstup: 7/30/19 2.6765  short                vystup: 8/1/19 2.6365        Initial SL 2.706               zisk   1.4R

SFU19 vstup priemer: 1.0139  short 2 kontrakty vystup: 1.0149                  Initial SL 1.0184            strata 0.2R

 

 

 

2019-08-01_23-43-29.png

2019-08-01_23-44-57.png

2019-08-01_23-46-51.png

2019-08-01_23-48-27.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzatvorene pozicie : OU19 vstup short 7/22/19  cena 273 vystup 8/2/19 267.25  Initial SL 279  zisk 1.0R , treba povedat ze SL bol nastaveny na 262.25. Zisk by bol okolo 1.8R avsak pri tak ilikovidnom instrumente sa dal cakat sklz, ale toto bol sklz 5 bodov. Doteraz som mal sklz vzdy 1-2 body. Je to poucenie a tento instrument viac obchodovat nebudem.

Nove pozicie: CLU19 vstup short 55.55 na pullbacku som si vedomy,

ze je velka korelacia medzi touoto poziciou a RB, ale podla mojich pravidiel mozem zobrat max 2 pozicie s velkou korelaciou.

Pokracujuce pozicie: RB, EC

 

 

2019-08-03_8-05-27.png

2019-08-03_8-10-26.png

2019-08-03_8-11-46.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzavrete obchody: ECU19  vstup: 7/31/19 1.11525 short

                                                 vystup: 5/8/19 1.1181 

                                                 initial SL : 1.1221   

                                                  strata : 0.4R

Obchod pri ktorom som bol v zisku 1.28R vs. Initial SL avsak vzhladom na to ze som obchodoval  jeden kontrakt som cielil pre vacsi target. Jasne mohol som dat SL na BE, ale je to strata ktoru som ochotny akceptovat.

                                   LCV19 vstup: 5/8/19 107.25  short

                                                vystup: 5/8/19 108.75             PT bol na 104.600 a dnesne low bolo 104.850

                                                strata: 1.0R

      Po otvoreni trhu bol cakajuci prikaz stop order  okamzite  vyplneny, behom asi 4 min som bol v profite 1.60R oproti initial SL a na 90% z nastaveneho targetu. Ako to uz v trhoch byva its not over until its over nastala otocka a bol zasiahnuty SL , nasledne trh znova padol a uzavrel zhruba tak ako otvaral. Kedze som nebol pri pocitaci, nemohol som reagovat. Je to vsak v poriadku. Pouzivam velmi tesny SL, takze sa mi to obcas stava. Tym padom mam nizsi win rate,  avsak vyssi average win vs average loss. Akakolvek zmena v trademanagemente ma svoje plusy, ale zaroven aj minusy.

Bohuzial niekedy tradestation blbne v zobrazeni filled positions, co je dnesny pripad tak dam aspon prazdne grafy.

 

Pokracujuce pozicie: CL, RB

                 

 

 

2019-08-05_22-32-27.png

2019-08-05_22-33-24.png

2019-08-05_22-39-20.png

2019-08-05_22-40-40.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes som pridal jeden kontrakt k CL short- co je vsak porusenie pravidiel a dost som nas.... za to na seba aj ked ta pozicia je v profite, ale to je uplne jedno. Dovod- co sa tyka struktury aj vstupu ok avsak ma to maly hacik-support v blizkosti a risk vs target 2,15:1 co je neakceptovatelne.  A este aj moja exponovanost v oil markete. 

Ok takze vstup kontrakt 2 cena 54  priemerna cena za oba kontrakty 54.77                PT 53                           aktualny SL 55.70

Otovrene pozicie: CL a RB, kde mam uz posunuty SL, takze najhorsi pripad bude maly zisk.

 

 

2019-08-06_22-02-13.png

2019-08-06_22-03-49.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzavrete obchody:         RBU19   1 kontrakt          vstup: 1/8/19    cena 1.7977 short     Initial SL 1.8321

                                                                                      vystup: 7/8/19  cena 1.6550 

                                                                                      zisk     4.1R     

                                           CLU19 2 kontrakty         vstup: 2/8/19 priemerna cena 54.775  Initial SL  56.7

                                                                                      vystup: 7/8/19 cena 53 oba kontrakty

                                                                                       zisk  0.9R

Nove vstupy:     SIU19 16.640 long 1 kontrakt

                             WU19 479.75 short 1 kontrakt

Zhodnotenie dna:  Dnes to bola jizda. Slusne navysenie uctu. Tesim sa hlavne ze dokazem uz sediet na rukach a ked som vo velkom profite ako napr. RB nespekulujem ako v minulosti a neuzatvaram poziciu skor. Ked pozeram na ten sesup dole mohol som nechat 1 kontrakt CL otvoreny, ale to je hindsight.Kludne mohla byt otocka pretoze cena bol na vrchnej hrane supportu a beriem to tak ako to je. Takze spokojnost. A to nehovorim o striebre, ktore rastlo ako blazon a som v nom.Jediny cierny puntik wheat, ale to je v poriadku. Moja dlhodobe win ratio je na urovni 38-45% v zavislosti od mesiaca, takze posledne dni su v ramci normy. Zajtra napisem viac o sebe ako som sa dostal k obchodovaniu a moj vyvoj v ramci rokov.

  

 

2019-08-07_20-31-09.png

2019-08-07_20-33-38.png

2019-08-07_20-34-28.png

2019-08-07_20-36-34.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj pribeh zacal tak to uz vacsinou byva velmi necakane pred zhruba 6 rokmi- pretoze som nikdy nemal ani paru o burze, obchodovaniu a pod. Jedneho dna mi zazvonil telefon, kde chlapik na druhej strane linky sa ma pyta ci by som nechcel obchodovat na burze? Tato otazka ma velmi zaskocila, lebo som nemal ani paru o com hovori. Uistil ma, ze nemusim nic vediet, budem denne dostavat maily s tipom na obchod a popisom SL a PT. v tom case som sa prave zacinal nudit v praci, zarabal celkom slusne peniaze a hladal aj ine rozptylenie tak si vravim par korun ma nezabije idem do toho. Ta firma bola markets.com(aspon sa mi tak zda, ze sa volala), tak som poslal okolo 1000-1500 eur alebo usd uz presne neviem a pustil sa do toho. Prvy den som zarobil asi 100 usd o odvtedy bol hooked. Avsak prisli aj prve straty, strach, chamtivost a pod. preto som uzatvaral skor ako som mal ci uz stratu alebo zisk. Inak ludia co vam posielali tipy na obchod ani nikdy neobchodovali. to zistite ked sa ich zacnete viac vypytovat. A takych firiem je mnoho.

 A vysledok: vybieleny ucet po asi 6 tyzdnoch.

Vravim si tudy cesta nevede a nejakym sposobom sa to naucim sam. V tom case som sa dozvedel o financikovi nasledujucich 6 mesiacov som studoval vsetko co mi prislo pod ruku-vsetky clanky na finacnikovi od A po Z som precital, absolvoval kurzy na finwin(k tomu sa este dostanem) a dalsie kurzy, cital knihy Steenbarger, Larry Williams, Mark Douglas atd. Kazdy den studoval grafy, robil rucny backtest na finwin, cital komentare na financikovi(tie boli dolezite z hladiska toho, ze jeden diskutujuci ma posunul dalej, ale o tom neskor). Plny nadsenia som naloadoval ucet a po pol roku studia, zacal obchodovat finwin intradenne na 3 min grafoch.

 A vysledok: po asi roku strata dalsieho uz vyssieho obnosu penazi.

Dovody su  jednoduche:  1.psychologia- ked den zacal stratou, uz sa to so mnou viezlo, bral som obchody, ktore som nemal.A samozrejme dalsie klasicke chyby- nie vzdy respektovanie SL- tym sa len straty prehlbovali,  uzatvaranie profitov skor, revenge trade, preobchodovanie, risk managment bol slaby, nesustredenost, tym padom mi usli obchody, lebo som pozeral internet pocas obchodovania, znudenost a branie obchodov, ktore by som inak nikdy nebral. Ak som bol pocas dna v minuse tak som bral obchody len aby som skoncil na nule atd. A to som uz urcite na vela chyb zabudol

                                            2.samotny finwin nikdy nemohol fungovat z dlhodobeho hladiska, EMA34 nemoze fungovat ako support, tak ako ina EMA. Preco?Prva otazka co vas musi napadnut preco prave EMA34? Preco nie EMA10, EMA20, EMA 200, EMA34567? Pretoze kazdy obchodnik pouziva inu EMU a to nehovorim o tom, ze vela z obchodnikov ju ani nepouziva. Tzn ze ked sa cena blizi trebars k EMA 20 mnozstvo obchodnikov ju ani nevidi na grafoch preto nema dovod na na nej nakupovat, predavat. Jasne, ze najdete priklady kde EMA uplne super podrzi cenu a odrazi sa od nej ale na kazdych 100 prikladov kde ju podrzi vam najdem 200 kde nie. 

A druhy faktor finwinu bol CCI ak urobi V vstupujete do obchodu, no a toto uz nemoze fungovat, ze absolutne. Zase niekedy nahodou ano, ale mnoho raz nie. Jasne,  ze som bol zblbnuty lebo vysvetlenia po obchodnej sekcii, ktore obchody sa mali zobrat a ktore nie, dokaze urobit kazdy, tak aby obchodna sekcia bola profitabilna. A sam seba povazujete za blba, ze ste to nevideli rovnako. Ale pravda je taka,  ze ukazte mi graf po skonceni sekcie a vysvetlim Vam vsetky profitabilne obchody, preco by som ich zobral a stratove obchody pre nie a to velmi uveritelne. Ale ked clovek tomu este nerozumie tak je nachylny uverit vsetkemu. Prve znamky upozornenia prisli, ked nikto finwin nedokazal obchodovat profitabilne.  A preto som si povedal tudy cesta nevede. Co mi vsak finwin dal je ze som urobil mnozstvo obchodov, studoval grafy a ked vidite mnozstvo obchodnych sekcii, dopredu v citani kontextu trhu vas to urcite posunie.

A tak som sa dostal cez niekoho odporucania k Al Brooksovi, jeho stranke a kniham. Ale o tom nabuduce.

 

Inak vzhladom na to, ze  nebudem doma nebudem prispievat az do konca buduceho tyzdna.

 

 

 

 

 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zhodnotenie minuleho tyzdna:

Uzavrete obchody: WU19 vstup: 8/7/19   cena:479.75 short         Initial SL :491.75   vystup: 8/8/19 cena:491 strata 0.9R

                                   NGU19 vstup:8/9/19 cena: 2.065  short         Initial SL: 2.144    vystup: 8/9/19  cena: 2.144 strata 1.0R

                                   FCU19 vstup: 8/9/19 cena:138.5   short         Initial SL: 140.525 vystup: 8/12/19 cena: 133.95 zisk 2.2R

                                   SIU19 vstup: 8/7/13 cena 16.64     long        Initial SL 16.325    vystup: 8/13/19 cena 17.3 zisk 2.1R

                                   YMU19 vstup: 8/12/19 cena 25855  short    Initial SL 26383     vystup: 8/13/19 cena 26290 strata 0.8R

                                   BPU19 vstup: 8/8/15 cena 1.2127    short    Initial SL 1.2243    vystup: 8/15/19 cena 1.2147 strata 0.2R

 

Inak pri WU19 a YMU19 mam aj otvorene nove pozicie ale o tom v dalsom prispevku.

        

 

2019-08-17_8-30-55.png

2019-08-17_8-33-21.png

2019-08-17_8-35-40.png

2019-08-17_8-36-33.png

2019-08-17_8-38-08.png

2019-08-17_8-40-22.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokracovanie mojej story: Este predtym nez zacnem Al Brooksom treba povedat jednu dolezitu vec: Myslim si, ze  pre zaciatocnika je velmi tazke odhadnut ludi co na internete predavaju system ci je v skutocnosti funkcny alebo nie. Dovod je jednoduchy - kedze zaciatocnik nerozumie zakonitostiam trhu tak veri viac-menej vsetkym, lebo kazdy ukazuje profitabilne obchody a malo stratovych, pripadne ani neobchoduje a ukazuje obchody na sime a prezentuje ich ako skutocne. Kazda seriozna kniha zacina vetou ak mate niekomu zverit peniaze zaplatit za kurz, webinar, knihu, system nech vam ukaze vypis ci je v skutocnosti ziskovy. A to nikto neurobi. Dokonca dnes uz existuje stranka, ktora hodnoti jednotlivych predajcov systemov. Pytaju od nich vypis, pozeraju na obchody, stranky atd a hodnotia ci je pravdivy alebo nie. Myslim ze tak ako ziskovost ludi sa pohybuje na urovni okolo 5% tak to bude aj u predajcov. Tzn ze okolo 95% budu podvodnici. A preto najst perlu je velmi tazke. 

 

Spat Al brooksovi- potom ako som spominal ze som zacal obchodovat tipy od obchodnika, presiel cez intradenne obchodovanie finwinu a stratil urcity obnos penazi som sa dostal k Al Brooksovi a jeho intradennemu obchodovaniu absoloval jeho kurz, precital jeho 4 knihy, cital jeho blog atd, cize bol som dost zorientovany v jeho systeme.

 

S plnou vervou som sa pustil do jeho obchodovania a vysledok po dalsom roku dalsia strata penazi.

Zacnem pozitivami: Naucil som sa slusne rozoznavat strukturu trhu-trend, range co si vsimat a pod. Tam to asi konci, ale treba povedat, ze je to extremne dolezite.

Negativa: Nie kazdy bude so mnou suhlasit, dokonca som tu mal na financikovi ohladne neho debatu, ked sme sa nezhodli v nazoroch, ale to je v poriadku. Kazdy to moze vidiet inak a akceptujem ich nazor. Cisto z mojho pohladu a s odstupom casu vidim co som nevidel. Velmi diplomaticky-podla mna tu nie je nieco v poriadku. Dovody- protirecenie si vo vela setupoch,veta typu tento vstup ma 60% pravdepodobnost. Ako na to prisiel? Nikdy nikde neuviedol ziadny vypis, statistiku vstupov a pod. Vstupy typu H2,L2 nemozu znova fungovat lebo trh tak nefunguje. Znova moze byt otazka preco nie H1,H3,H10?    Velka komplikovanost systemu. V jeho komentovani dennej session, nikdy nepovedal hned po vstupe tu som vstupil... Ta vyssie spominana stranka si od neho pytala vypis, ohanal sa, ze z pravneho hladiska nemoze co je blbost a pod. A musim sa priznat ze kedze jeho knihy ani stranku som uz nejaky ten piatok nevidel tak uz som na vela veci aj zabudol. Kto ma zaujem moze si precitat diskusiu co som mal davnejsie na vlakne al brooks ktore je mimochodom uz dlho mrtve. Preco asi? 

Tak som studoval dalej a dostal som sa tu na financnikovi v diskusiach na meno heron-ktoreho nazory boli velmi podnetne a cez neho som sa dostal k 2 ludom co ma najviac posunuli a to lance beggs a suverenne najviac Adam Grimes.

Takze cez Al Brooksa som sa dostal k Lance Beggsovi(absolvoval kurz a precital od A-Z jeho blog-vyborny), dalsi intradenny obchodnik, dokonca dnes scalper, ktory ma zase posunul dalej v strukture trhu, hlavne co sa tyka supportu a rezistencie, ktoru pouzivam od neho dodnes- tzn. na vyssom TF stanovenie SR oblasti a obchodovani v ramci nich. Rozdiel medzi mnou a nim je ze on robi rozhodnutia-(myslene vstupy) priamo na nich ja vacsinou medzi oblastami SR. Ale pomahaju mi v urceni PT.

Pre objektivitu treba povedat obligatnu vetu - pustil som sa vervou do jeho obchodovania a vysledok dalsia strata penazi, ale uz to nabralo smer k mensim stratam ako roky predtym.

A este jedna poznamka- Ani od neho som nikdy nevidel live obchody, vysledky ani vypisy. Ale posunul ma dalej.

Negativa: robi extremne rychle rozhodnutia co nie je vobec pre mna, pretoze ich vacsinou urobim zle. Zavrie obchod a otvori niekedy behom minuty.

Pozitiva: jedno je vyssie - SR zony, struktura, setups, chapanie trhu ako funguje, trapped traders. 2. pochopil som ze intradenne obchodovanie nie je pre mna.

Trvalo mi to 3-4 roky, ale pochopil som. Ja som skor analyticky typ, ktory potrebuje na rozhodnutie dlhsi cas ako 10 sekund. 

Tu je mozno cas na vymenovanie vyhod swingoveho obchodovania na dennych grafoch v porovnani s intradennym:

1. Menej casu venovanemu obchodovaniu zhruba max 1 hod po uzavreti trhov(prejdenie grafov, zadanie prikazov, posunutie SL v otovrenych poziciach) 

2.Psychika-odpadaju veci typu revenge obchody, nuda(neujdu vam obchody), prehlbovanie dennych strat kvoli psychike, robenie rozhodnuti mimo obchodny plan a pod.

 3. Dlhsi cas na rozhodnutie.

4. Mozte venovat cas rodine, studiu a pod.

5. Urobite menej obchodov(co je vzdy len dobre)-menej comissions

Ma to aj nevyhody- potrebujete viac penazi, rolovanie kontraktov pri futures, gapy pri akciach.

Aj ked gapy pri akciach - za celu eru co ich obchodujem- ste na tom zhruba rovnako- raz mate velmi negativny, raz velmi pozitivny gap -ale je pravda ze neviete kontrolovat risk.Lebo sa kludne moze stat ze planujete stratit max 1R a stratite 5R, kvoli tomu ze trh gapne. Trosku sa tomu da predist, ze nebudete obchodovat  earnings, lebo to je gambling a je tam najviac gapov. Dalsia nevyhoda  je velka korelacia v trhu pri akciach. Ak napriklad mate otvorene 3 akcie long niekolko dni a sp500 pada niekolko dni, tak je velka pravdepodobnost ze padnu aj vase akcie aj keby ste mali neviem ake analyticke schopnosti. Mozu padnut o menej percent ako cely trh, ale padnu.

V poslednom prispevku poviem o Adamovi Grimesovi(to je ta perla co som spominal, ze je tak tazko najst).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uzavrete obchody: vstup: YMU19 vstup: 8/14/19   cena:25854 short         Initial SL : 26294   vystup: 8/19/19 cena:26017 strata 0.4R 

                                   vstup: CDU19 vstup: 8/14/19   cena:0.7518 short         Initial SL : 0.7569   vystup: 8/19/19 cena:0.7548 strata 0.6R

                                   vstup: PLV19 vstup: 8/13/19   cena:845 short         Initial SL : 863.3   vystup: 8/19/19 cena:855.8 strata 0.6R

  Vsetky obchody boli v poriadku, OP dodrzany takze no hard feelings. Specialne pri celkovo 38-45% win rate sa da cakat seria aj 10 stratovych obchodov.

 

 

 

                           

2019-08-20_21-29-23.png

2019-08-20_21-30-20.png

2019-08-20_21-31-43.png

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim papo

 

Dufam ze sem mozem napisat. Konecne aspon niekto kto sa nenahana za par tickmi. Ked som cital tvoj pribeh je velmi podobny mojmu a myslim si ze vacsina si tym prejde.

Inak z hladiska swingu je momentalne zaujimava med. Konkretne cakam na pohyb smerom dole co by viedlo k celkom peknemu pohybu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, 

 

jasne ze sem moze ktokolvek pisat. Aj tak tu treba trosku rozprudit diskusiu.  Co sa tyka medi  - skoda ze nie som doma, hned by som postol screen ale aj ja mam zadany stop prikaz na short. Aj ked vcera som pozeral real vision tv a nejaky chlapik( nepamatam si meno)to vidi presne opacne). Tak uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...