Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Triple screen a Forex


jano

Doporučené příspěvky

jaranek:
Triple screen som používal len na deme, po prechode na live som nedokázal dodržiavať stanovené pravidlá, ktoré boli na začínajúceho live tradera dosť zložité a po dvoch mesiacoch som prešiel na obchodovanie fundamentov.
Keby som sa mal k nemu vrátiť, dnes by som asi hlavný trend určoval na vyššom TF (vtedy to bol 2H) a obchodoval by som s ním len pozične.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 11 months later...

Obchoduju LIVE na forexu tenhle systém, nebo spíš takovou jeho variantu. Pro určení hlavního trendu používám TF W1 a D1, potom na H4 a H1 sleduju zda jde s trendem nebo proti, konkrétně vždy MACD(12,26,9) v kombinaci s EMA90. Nepoužívám jak píše Elder žádný oscilátor (spíš z důvodu že to neovládám dostatečně dobře). Na vstup do obchodu čekám když jsem přesvědčen že skončil trend opačný něž je dlouhodobý a nastane trend ve shodě s W1 a D1. Ten zvrat trendu se snažím rozpoznávat podle knotů svíček a volume na TF M15 a M30, S/L stavím pod support, nebo pod low svíčky vedle pokud je to více jak alespoň 15 b., max. akceptovatelný S/L je pro mě (2%) 58 b.
Největší problémy jsem měl ze začátku s disciplínou spíše než se systémem. Nyní jde o to najít ten pravý a silný trend a udržet se v něm alespoň k TP 100 b., což se podaří velice zřídka ale je to pro mě ta situace kdy se něco opravdu vydaří. Můj vysledek, připomínám že obchoduji LIVE 4 týdny!, je -3,5% poč. vkladu, a 178 obchodů. Ten počet obchodů vyjde asi na 9 denně, ale jak jsem už psal souvisí to s mou nedisciplinovaností. Nyní spíš bojuji o přežití a systemu věřím, jen se potřebuju naučit objevovat ty nejsilnější signály a naučit se používat oscilátory při zvratech trendu a na výstupech. I při mé 60% úspěšnosti stále plavu na výstupech a profitující obchod se počítá i S/L na +5b nad cenou vstupu.

Elder sám nikdy nepsal, že by TS platil jen pro komodity, nebo podobně, myslím že na forexu musí fungovat stejně. Akorát jsem při předchozím papertradingu měl s tímto systémem na forexu problémy často i kvůli houpačkám které pár EUR/USD provází po zveřejnění fundamentů. Zatoužil jsem často po menší vol. třeba na komoditách, ale s těmi nemám zkušenosti takže spíš domněnka. Pak tu ještě někdo psal že vykrvácel na netrendujících trzích, z toho jsem se taky ponaučil a nyní se jim obloukem vyhýbám. V podstatě z původního TSS jsem si vzal sledování více TF's a jít vždy s trendem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj,
všiml jsem si, že máš podrobně propracovaný systém. Jen jsem chtěl dodat, že Stochastic Oscillator ti ukáže kdy dojde změně MACD a kdy očekávat jeho vrchol. Taky je zde problém co se týče MACD, že často cykluje po jeho překřížení, takže změna ceny nastává po několika svíček, jenže než tomu dojde, tak cena může prorazit tvůj SL a MACD se znovu vesele rozběhne k dalšímu vrcholu/dnu. I když je tato metoda poměrně oblíbená já sám se jí vyhýbám a raději sleduji směr křivek a do obchodu vstupuji jen na základě oscillatorů. Vstupy jsou dobré když se ceny odrazí od supportu nebo resistance a SL dávám do cenami zahuštěných míst. Dobré výstupy jsou když ADX začne klesat po svém nárustu, ale jde spíše o poziční obchodování. Co se týče svíček tak si myslím, že je jedno jaký TF používáš, na delších budou mít větší sílu, ale ranní a večerní hvězdy s využitím TS jsou platné jen na menších TF. Svíčky nejsou nic jiného, než že ukazují menší TF. Když už ses rozhodl obchodovat pomocí svíček, tak je dobré využívat bary (inside/outside), které mají slušnou úspěšnost jen vyžadují trochu důvěry, ale naopak když jsou tyto bary příliš velké tak málo kdy fungují. Mezery na forexu jsem zatím zahlídl jen málokdy a když tak jsem je propásl:). Více méně můj kamarád obchoduje jen na TF a nepoužívá žádnou technickou analízu a daří se mu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...