Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE - tipy na obchod


stavodesign

Doporučené příspěvky

BA - doporučoval bych opatrnost, já osobně bych už tuto akcii spíš shortoval :) Ale bylo by to stále proti zásadě nechodit proti trendu. Z daily grafu se mi zdá, že trend začíná mít problémy, je třeba překonat 69 USD a pak 70. No nevím, ale skoro bych vsadil boty, že si tahle akcie nakreslí HS pattern (hlava a ramena). Co to znamená, asi víte že? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 589
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Oldas a GOOG - prvně zdravím oldase :) Ke GOOG - občas ho sleduju, protože to je neuvěřitelný tank, dokonce jsem ho krátce obchodoval kolem hranice 300 USD, ale to už je historie. Tam jsem očekával už silný nástup medvědů, ale nebyli to schopní protlačit ani pod 270. Od té doby zírám, jak si krásně drží trend. No a ten leden teď je divoký nejenom pro GOOG, tak že se není čemu divit, že po tak šíleném růstu rychle zkorigoval. Zastavila ho až psychologická hranice 400 USD, kde mám zároveň jednu z trendových křivek. Díky silnému momentu se akcie poměrně prudce odrazila do svého equlilibria a teď se akcie rozhoduje, zda bude pokračovat v uptrendu. Na to je dobré se podívat na intradenní grafy. Co vidíme? Stálý velký zájem kupců a spike pod křivky. Vliv spike podle mne už velmi zeslábnul a nebude nadále hrát výraznější roli. Vidíte, že síla kupců téměř okamžitě vyhnala cenu až nad křivky a zarazila se až o TL, kterou jsem tam nakreslil. Akcie se tedy konsoliduje a otázka zní - podaří se prorazit TL a bude pokračovat uptrend nebo bude akcie konsolidovat mezi 430 - 440 USD? Vzhledem k množství kupců očekávám spíše první variantu, nicméně nějaká FA zpráva může samozřejmě silně zamýchat kartama. Vyplatí se čekat na signál, ať už bude jakýkoliv.

795

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Vas, o vikendu jsem kouknul do grafu a hledal neco zajimaveho k zainvestovani,nejsou to zcela horke tipy,ale dle TA mi tam vznikaji urcite moznosti. Prvni je [bold]LU[/bold] ,rekl bych,ze je zde moznost prorazeni R/S hladiny 2.75,nebo naopak pujde opet ke dnu. RSI je lehce nad 50, takze vykouzlit se muze vsechno mozne, ale 50-ti denni klouzavy prumer mi dava vice nadeji pro pokles.

803

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo,

co ten tvuj system, jak jsi tenkrat propagoval, ze pri backtestingu dosahoval zavratnych uspechu?
Co se tyka GOOG. Prodal jsem s mirnou ztratou Boening prave proto abych mohl nastoupit do GOOG.
Bohuzel se mi nepodarilo prodat pri korekci toho propadu a na 450 jsem zavahal. No a potom uz na 445 a nize
se mi nechtelo prodavat. Takze uvidime jak dal. Souhlasim s tim, ze kupci jsou porad videt a na 425 - 430 se mi zda ze je slusny support.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dalsim adeptem je [bold] CNXT [/bold], tady bych to videl na short sell, ma kam klesat, snad jen aby nedoslo k zastaveni poklesu ceny uz u 3.. timto bych se take chtel zeptat ohledne nastoupeni do kratke pozice napr. pres IB, je nutne si vytvaret uverovou smlouvu jako u Fio ? Nebo jsem jen pouze neco spatne pochopil. A take by me zajimalo,zda je mozne vstoupit do kratke pozice pouze,pokud hodnota akcie je vyssi nez 5$, nebo jestli to jsou podminky jednotlivych spolecnosti..

804

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To oldas - už si přesně nevzpomínám, o kterém systému jsem mluvil, automatických systémů mám vícero, nicméně osobně mám za to, že stále nejsou připravené. Až budou vykazovat PF přes 2 v pětiletém testování, tak o tom začnu uvažovat. Mám např. systém s PF 6 i více, ale je to pouze na dvouměsíčním backtestingu, což nepovažuji za hodnověrné. Vím, co by systém měl dělat, ale zatím se mi to nedaří do automata naprogramovat. Není to úplně triviální a Easylanguage (jazyk Tradestation) ještě nezvládám natolik, abych ho donutil dělat to co má. Není na to čas.

Automaty jako takové by si určitě zasloužily samostatný článek, systémů se nabízí na internetu spousta a v podstatě všechny stojí za prd. Já bych si žádný nepořídil. Dobrý automat bude pro mě až systém, který nebude potřebovat dělat optimalizaci :) Tou se dá nahnat dost bodů PF, ale je to většinou pak velmi zavádějící, samozřejmě záleží, co se optimalizuje, zda např. hodnoty indikátorů nebo výška SL případně profit targetů apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RobeCZ, CNXT udělal v září runaway gap a od té doby je v uptrendu (i když říjen se nemusí tak zdát). koukat jenom na cenu a na to, že "už je moc vysoko" je záludné a alespoň mně se mockrát vymstilo. Short proč ne, ale bude riskatní a rozhodně má vyšší praděpodnost selhání než úspěchu. Nemám teď před sebou TS, ale určitě bych před shortem pořádně prostudoval, co na to 30min, daily a weekly graf. Na grafu co jsi tady dal - vidíš ty objemy začátkem ledna u toho gapu? Ty znamenají, že to kupci myslí vážně a rozhodně bych to nepodceňoval. Gap se nepodařilo zavřít a je klidně možné, že ho zavřou až napřesrok :) Tak dlouho ale s shortem na trhu viset necheš že?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim opet po delsi odmlce, takze nakonec [bold]CNXT [/bold] prece jen sklouzlo o par desetin dolu,ale ted je dle TA videt otoceni k opetovnemu rustu,takze ted bych s tebou Honzo souhlasil :) . Dale drzim pozici s akciemi od [bold] CTIC[/bold],podle fundamentu ( kladne vysledky na lek xyotax ) by mohlo doji k urcitemu rustu akcii,ktere se jiz dlouho drzi u dna..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robe, tam u toho CNXT byla asi nějaká zpráva že? Jak to spadlo toho 7.2., byly tam objemy přes 90 mil. akcií. To jsou věci, které samozřejmě na základě TA těžko můžeš předpovědět, jestli jsi chtěl jít short na základě vyhodnocení FA, tak samozřejmě proč ne, nicméně TA ukazovala poměrně slušnou sílu tohoto vzestupu a jít short proti uptrendu je vždycky poměrně riskantní záležitost. Proto má taky každý obchodník v zásobě Stop loss, který ho ochrání před zběsilostmi, které se na akciích i jinde stávají :-)

CTIC zažilo pěkné nákupy, proč ne, spekulaci na long bych se nebránil v tuhle chvíli ani z technické stránky, jsme sice pořád v downtrendu, ale je už poměrně vyčerpaný, spekulací na růst bude jistě přibývat, pokud se neobjeví nějaké špatné zprávy.

Hodně štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj. Ctěl jsem se zeptat, jestli a kde se dají získat data pro výpočet tak důležitých ukazatelů jako jsou PE,PB či ROE... u firem na českém kapitálovém trhu. Pro Americký trh to je v pohodě k nalezení na www.investor.reuters.com , ale co tady? Nedělám si iluze, že by existovalo tady v Česku něco tak skvělého a komplexního, ale přece jenom... dají se tahle data vůbec někde sehnat? Dík moc za odpovědi, i negativní :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...