Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

SOFTS - COCOA (kakao)


vlastas

Doporučené příspěvky

Zdravíčko, chtěl bych upozornit na zajímavou situaci v trhu s kakaem. Cena se pohybuje v down kanálu a dá se spekulovat na odražení od horní trend line a v poklesu ceny... Nutno podotknout, že tato komodita je poměrně silné závislá na fundamentální zprávy...:)) Takže co vy na to..? Přikládám denní graf.. Úspěšné obchody přeje Vlasťa

617

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlastasi vidím, že sledujeme podobné trhy, škoda , že jsme se nepoznali před sobotním setkáním... Já zvažuju už týden koupit putku v kakau. Byla nadprůměrná úroda a jestli nezačnou válčit , tak cena poletí dolů. A když začnou , tak poletí nahoru. Asi by bylo na zváženou koupit vzdálenější ( levný) put i call. zdravím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, vypadá to, že se kakao opravdu vydalo směrem na jih... Nemám žádné bližší fundamentální zprávy, ale dle trhu to vypadá na uklidnění geopolitické situace a to je moooc dobře, protože by cena mohla, jako každý rok, oslabovat (viz situace konec roku 2005, 2004 atd). Co vy na to...? Dá se špekulovat na pokles ceny... ? Úspěšné obchody přeje Vlasťa

664

Link to comment
Sdílet pomocí služby

COCOA vystoupila z kratkodobeho byciho trendu a zacina se vracet na spodek dlouhodobeho medvediho kanalu. Potencial k 1330 - dost solidni obchodni prilezitost.

Me osobne fundamenty nezajimaji ani malicko. Probiral jsem s Tomasem, ze neni problem jit proti fundamentum, pokud je to potvrzeno technickou analyzou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravíčko, chtěl bych upozornit na zajímavou situaci v kakau... Ttrh se hlavně technickým nakupováním komoditních fondů před víkendem dostal na horní hranu kanálu a během dnešního obchodního dne se poměrně "spolehlivě" odrazil... Doporučuji zvážit zítřejší vstup short (vstup pod dnešní low, SL 300 USD, PT dle uvážení), Co vy na to ? Úspěšné obchodo přeje Vlasťa

734

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja bych jeste urcite poseckal az uplne prorazi 1500. naznak kanalu tam urcite je, ale podle predchoziho chovani ten kanal neni zas tak pevnej (obzvlaste nahore). Je mozny ze posledni svicka byla jen korekce predchoziho dne a ze pujde pomalu dal az k 1600. nejak se mi nelibi ten vahavy vyvoj koncem prosince.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím, musím přiznat, že mně kakao stále a neustále překvapuje a zvláště poslední týden se zase "pěkně ukázalo"...:))... Hlavně obchodní průhěh 19.1. mně vážně pobavil.... (být v trhu, tak bych se ale určitě nesmál...). 17.1. a 18.1. jasně bulish, proražení trend line kanálu a 19.1. jsem očekávál jasné pokračování nastartovaného trendu. Nicméně open 19.1. mně vylečil a zvažuji, že tuto komoditu zcela vyřadím z mého "zorného pole zájmu"... Jak to vidíte vy..? Úspěšné obchody přeje Vlasťa

765

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tato komodita je opravdu hooodne divoka. prestoze se vyplnil muj odhad z 10.1. tak si dalsim prubehem ted nejsem vubec jist. muze jit nahoru stejne jako dolu a najpravdepodobneji nekolik dni do strany a velke skoky az se trh rozhodne kam teda pujde. bohuzel tam ted nejsou prilis ciste swingy - nic pro me.

Pete

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravim pani,

obchoduje niekto z vas Kakao elektronicky?
Ak ano prostrednictvom koho?
Otvoril som si ucet u InteractiveBrokers a na moje prekvapenie, ako sa zda, obchodovat kakao je nerealne, da sa len na NYMEXe a ten je prilis malo likvidny, t.j. velky rozdiel medzi BID a ASK.

Kakao ma zaujalo a vytvoril som si nan pomerne zaujimavy system. Teraz by som ho chcel otestovat, no musim najst sposob ako.

Vdaka za odpoved, uspesny den zelam,

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Co si myslíte o dalším vývoji kakaa
Podle mého,se utvořila krásna formace trojůhelníku, kterej byl protržen ve směru trendu a povali to dál tak uvidím jestli se mýlím nebo mám pravdu, ale byl bych docela ráád kdyby to valilo dál. Zatím jenom paperuju, ale chystám se brzo jit do toho na ostro.

tak co nějaký jiný nazor zatim cao Tomas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Dobrý den.Jsem začátečník zajímají mě komodity od minuleho týdne jsem se do toho ponořil,úplně mě to pohltilo.Vím že můj dotaz se sem moc nehodí,ale usoudil jsem ,že zde by mohla moje otázka nejlépe zodpovězena.Myslím si jako ve všem že praxe učí nejrychleji a nejefektivněji,a že když budu jen číst budou se otázky jen množit.Základ jsem myslím pochopil dobře.Potřeboval bych poradit nějaký software a obchodní platformu pro obchodování komodit.Anglicky moc neumim a proto by bylo nejlepší něco v češtině.Mam staženej mimo jiné amibroker,ale zde mi jdou jen akcie.Nejlepší by bylo nějaké demo,kde bych si to mohl vyzkoušet. Nechcii si kupovat něco s čím nemám zkušenosti ,a nevím jestli mi to bude vyhovovat.Poraďte něco.Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

to Jiřívydělal:

co třeba hledat ve větvi Výběr brokera, namísto ve větvi o obchodech s kakaem?


to all:

jak to vidíte vy ostatní zkušení obchodníci, já sleduju kakao teprve od 05-2008 a podle backtestu mi připadá že krásně trenduje, bohužel nemám starší data, chovalo se takto kakao i v minulosti nebo je to spíše netrendující trh?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 years later...
×
×
  • Vytvořit...