Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolehlivost FX brokeru


bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To M.F.:
na tento problém nájdeš práve v tomto vlákne množstvo odpovedí, otázok a názorov. Jedno je isté: nie si v tom sám :(. Ale v časovej postupnosti tohto vlákna je vidieť určité zlepšenie od doby, keď u CMS vyhorel server. Dúfajme, že aspoň tento trend (na rozdiel od tých na Forexe :D) bude mať rastúcu tendenciu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se vám divím, pánové, že pořád ještě trpíte tyto problémy CMS s věčným odpojováním platformy. Vždyť jde o vaše peníze a hlavně o vaše nervy! Copak nemáte při zprávách dost jiných starostí, ještě řešit neustálé přihlašování do platformy! Ze své vlastní zkušenosti mohu jenom doporučit MT. Vše funguje, ano, jednou jsem také zaznamenal výpadek, ale to bylo na serveru brokera, ztrátu mi plně kompenzovali. Co se týče strachu o rozšiřování spreadu, od začátku roku jsem si širšího spreadu všiml 3x. Takže mé obchodování to absolutně neovlivňuje. Ale VT začalo v poslední době taky nějak rozšiřovat spread, ne? A ty zbytečné nároky na RAM, abych se bál pustit si na počítači více programů, že mi zamrzne, brrr!

Hodně štěstí do dalších obchodů!
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: u MT mi chybi Reuters, a to je zalezitost, ktera mi to v tuhle chvili vyvazuje. NIc neni perfektni, navic ty vypadky nejsou nic tak hroznyho. Ja se spis snazim zjistit, jestli mam patrat v technice a buzerovat providera.
Ja pouzivam na vstupy do trhu Enter prikazy, za market jsem vstupoval za podlednich 20 obchodu snad jen jednou. Na vystupy v drtive vetsine limit. Entery maji v sobe zaroven i stopku. Takze me to zas tolik neobtezuje.
Jinak vec je, ze MT je kvalitni software, osobne ho povazuju za o tridu lepsi nez VT (obchodoval jsem s nim, mam ho porad nainstalovany ;)). Myslim, ze se k nemu casem castecne presunu. Navic s MT je mozne vybirat z pomerne siroke skaly brokeru (cimz nerikam, ze mam cokoli proti CMS, jejich pristup je velmi seriozni).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:
máš určitě pravdu, pokud bych jel čistě automatický systém, tak bych neváhal. Ale u MT4 bohužel nejde prostě popadnout stopku myší a šoupnout ji o pár pipsů dál jako u VT - to zadávání cen je zbytečně komplikované a třeba při fundamentech, kdy člověk musí reagovat ve zlomcích vteřiny, a ještě u toho zmatkuje, to prostě není ono. Až se tohle u emtéčka změní, tak neváhám a měním brokera... :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink:
máš pravdu, reuters chybí a to je velký pomocník. Sám sleduji EasyForex, kde jsou výsledky taky velmi rychle, možná dokonce přehledněji než ve VT, navíc se nemusí dělat refresh, stránka je aktivní. Kromě toho sleduji marketwatch, kde jsou i komentáře. Pokud ani to nestačí, spustím si reuters.com. IBFX se také snaží zavést news do MT4, zatím tam chodí nadpisy článků, kdyby to dotáhli do takového stadia jako VT-CMS, asi by nebylo co řešit. Já jsem chtěl hlavně zdůraznit psychickou stránku obchodování na této platformě, ještě ne zcela jsem se srovnal s obrovskými pohyby měn při zprávách a tak spolehlivost techniky je pro mě na prvním místě, ostatní už si mohu pokazit jenom sám.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

namodro:
musím polemizovat. Zadat příkaz u MT je jednodušší než u VT. Stačí zmáčknout F9, sell nebo buy a už se vezeš. Využívám hojně tickový graf, podle kterého nastavuji SL - za korekci předchozího pohybu. Pravda, myší táhnout stopku nelze, ale proč? V MT totiž funguje dokonalý trailing stop, který stopku posouvá za mě. Obchodovat na třech párech, na každém s více pozicemi a ještě hlídat, kde se mi už cena pohnula o 30 pips, abych mohl posunout stopku? Nechme dřinu strojům!
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dzink, Volf, namodro:
ja som to poriešil tým, že mám účet u obidvoch brokerov t.j. idem aj cez MT aj cez VT. Samozrejme, na každej platforme idem inú obchodnú stratégiu, kde hlavne u Mt využívam možnosť ísť menšie pozície ako je minilot, čo mi umožňuje aj s menším účtom obchodovať pozične. U Vt oceňujem hlavne to, čo písal Namodro a to je rýchlosť riadenia obchodu v čase fundamentov a v neposlednej rade aj live správy Reuters.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musím polemizovat s Volfem, VT se od ledna ve spolehlivosti dost změnilo k lepšímu, taky mám občas max. půlminutové výpadky, ale už se mi dloooouho nestalo (naposledy snad v tom lednu), že bych čekal na připojení pět a více minut. Proto nechápu o jakém "věčném odpojování" to mluvíš ? Na VT jsem si zvykl, včetně neodcenitelného (alespoň pro mne) Reuters. Na "stará kolena" se už asi nebudu učit nějaký program. jazyk a s tím co a jak obchoduji, mi VT bohatě stačí a navíc si mohu už vytvořit spoustu věci sám, bez znalostí programování...A hlavně vím, že to co vydělám, mám za tři dny na účtě bez sebemenších prokluzů nebo zdržení..Z toho bludu, který jsem si v minulosti namlouval, že by něco za mne dělalo obchody plně automaticky, reagovalo přesně na náhlé pohyby, změny trendů atp. a já si válel šunky někde u vody, jsem už dávno vyléčený. Pokud chci něco opravdu vydělat (a proto to taky dělám) musím nutně u toho být a reagovat podle vlastního rozumu, jinak je to hračka pro děti, a la co by bylo, kdyby bylo anebo oči pro pláč....(nemluvím o delším držení pozic ve stylu Vegas atp.). I když je to asi blbý příklad, je to stejné, jako když si zapnu pračku a odejdu někde out, na 99% se nic nestane, ale pořád hlodá červíček, co kdyby praskla hadice nebo došlo k něčemu jinému, a za ty nervy to nestojí..A stejné je to se sebedokonaljším AOS nebo sw...A pokud jsme u MT, Interbank a spolehlivosti, myslím, že taky tady někdo psal o výpadcích Interbank a následných omluvných dopisech od tohoto brokera...Nic není holt dokonalé.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
o výpadku jsem psal já, psal jsem, že se stal jednou a to jsem také zmínil v předešlé zprávě. Nechápu, proč se mnou polemizuješ? Pouze jsem shrnul realitu a to, že VT neustále vypadává zatímco MT funguje. Kromě toho je to dokonalejší SW a daleko méně zatěžuje počítač. Osobně si myslím, že jsi u CMS díky svému obratu zařazen do jiné skupiny uživatelů, která má možná vyšší právo připojení, proto tvé výpadky nejsou tak časté jako u jiných uživatelů. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale nevím, proč sem motáš problémy s výběrem vkladu, já žádné takové nemám.
Ano, pokud chci vydělat, pak je to nejlepší na zprávách, to musím sedět u počítače. Ale když mám automatický systém, který mi dává 200 pips měsíčně bez mého přičinění, proč ho ksakru nemůžu mít puštěný? Pokud by už mělo dojít k nějakému problému a vybouchl mi počítač, MT narozdíl od VT umí taky umísťovat stopku, takže v nejhorším vypadnu s normální ztrátou, ale nic mi nezruinuje účet. Osobně pokud nejsou data, klidně nechám systém puštěný ať maká sám a můžu si zařizovat co zrovna potřebuju a žádný červíček mi nehlodá. Ale jak pravil namodro, zvyk je železná košile a když někoho baví celý den koukat na grafy, nebudu mu to vymlouvat.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím so Sidom, že nič nie je dokonalé. Ak má však niekto "večné" problémy so svojou platformou, ktoré mu akýmkoľvek spôsobom znepríjemňujú už aj tak niekedy psychicky náročné obchodovanie, mal by tento problém riešiť. Napadá ma viacero možností (zoradené NIE podľa výhodnosti!!!):
1.Zmeniť platformu,
2. Zmeniť brokera,
3.Zmeniť obchodnú stratégiu na nezávislú od nepretržitého pripojenia na platformu (napr. pozičné obchodovanie),
4.Ponechať si účet u jedného brokera a otvoriť aj u druhého, ktorý má inú platformu.
Ja som to poriešil číslom 4.... :)
Ale s live obchodovaním mám zatiaľ len malé skúsenosti, takže toto moje filozofovanie ;) berte s rezervou...
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...