Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

mIRC zpravy


czaussie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

to cubehead
Obchodovat tesne pred, hned po, ci dlouho po uverejneni fundamentalnich zprav je individualni zalezitosti kazdeho z nas obchodniku. At je to jakkoliv, je dulezite vedet, kdy se co zverejni a proto ti silne doporucuji precist si nektera vice frekventovana vlakna tady na Forex sekci a clovek se hned bude lepe orientovat. Taky neni na skodu si otevrit demo ucet a pekne sledovat jak trh reaguje na fundamentalni zpravy.
Pro zacatek tady davam kalendar tohoto tydne, staci si zadat na Googlu "forex economic calendar" a vyjede toho spousty!
www.dailyfx.com/story/calendar/weekly_focus/6380__global_economic_calendar_for_week_of.html

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no teda dik.kalendarov som uz zopar vychytal.len mam trochu zmetok z tych svetovych casov.aj ked pouzivam
www.timeanddate.com/worldclock/full.html
aj tak som z toho uz upne preciselkovany. :)
a demo ucet uz mam od marketiva.odporucam.vypada pre oko lepsie ako VT.su tam hned aj najnovsie spravy a signaly.najlepsie na tom je ze nemaju absolutne ziadne poplatky.pozicie je mozne drzat kolko len chces.BEZ POPLATKU.jediny poplatok je pri vyplacani pekne do penazenky :) na virtualnom ucte mas 10000$ a dostanes aj 5$ na realnom.nie je to moc ale ak si si naozaj isty ze zarobis tak pouzijes ten. jednoduche. a ako sa hovori "aj s malym gasparkom sa da zahrat velke divadlo" :) ak by si mal zaujem mozem ti poslat nejake kodiky ktore mi pridelili.je to cislo akehosi kuponu alebo co.mozno ziskas nejake vyhody.a mozno ti to bude uplne na prd. :) tak dik.idem studovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cubehead
Sdílím nadšení nováčků na FX, ale srovnávat sw Marketivy s VT nebo s MT3,4.. to je jako srovnávat Trabanta a Ferrari..(U VT máš navíc taky vše bez poplatků a demo účet až 50000 USD (5x10000)). Nejlépe Marketivu vystihnul jeden trader:
I spent three months learning their system on the demo account only to find out that the ... Marketiva is not a serious broker but a kids video game. ... Neboli volně přeloženo...Tři měsíce ztraceného času s demo účtem, Marketiva není solidní broker (neznám, nemohu posoudit solidnost) a jejich sw dětská video hra (koukal jsem na ten jejch sw již dříve a tento názor mohu jen potvrdit..). Pro zábavu, jako hra, dobré (číslička jsou tam pěkně barevná a pěkně skáčou..:-)) - prakticky ale k ničemu. O nějakém případném nabytí znalostí přes TA nebo tvorbu vlastních obchodních systémů si můžeš nechat jenom zdát..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Cubehead
Dekuji za nabidku, ale jsem celkem zabehnuty a spokojeny s existujicim kombem platform. I kdyz, sem tam mam zaletnicke tendence, ale i tak jediny duvod proc bych drasticky menil platformu by nastal v pripade fundamentalni zmeny strategie.

to SID
metaforicky komentar:
Kazdy ma to svoje auto ktere si lesti a opravuje. Pokud dobre jezdi a dela sluzbu ktera se od nej ocekava, neni duvod presedat na jinou znacku, byt to je treba Ferrari. I ve Skode 120 se da dojet k cili, a clovek muze byt spokojen s jizdou. Ono presednout bezhlave na Ferrari taky muze vest k bouracce :)

Platforma je dulezita, samozrejme, ale ciste teoreticky na zacatek kterekoliv demo udela svoji sluzbu a clovek si osaha realitu. Ne kazdy hned nabehne do programovani skriptu v VT, Metatraderu, TS, atd.
Nejdriv se musime naucit batolit, pak zacneme chodit no a ti nejvytrvalejsi se dostanou az k letani.
Vzdy jsem byl protagonistou soustredeni se na system, money management a psychologii obchodovani. Troufam si tvrdit, ze jednou z castych chyb zacatecnika je prilisne soustredeni se na pocet 21 palcovych monitoru na stole, rychlosti pripojeni, tu nej nej platformu, ty nej nej zpravy, atd.
Dobre minena rada je radeji si vytvorit system sebevzdelavani a investovat nejdriv prave do nej. Zbytek se dostavi sam.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Czaussie
Souhlas, k cíli dojdeš mnohdy i pěšky a nepotřebuješ k tomu ani car :). Reakce na Cubeh. měla být spíše radou věnovat se spíše platformám, které i začínajícím traderům skutečně něco dají (MT,VT) a step by step proniknou posléze i k analýze toho, jak a proč daný indikátor funguje a co signalizuje. Podobné "hračky" jako Marketiva aj. nováčka nic nenaučí, jen ztratí pár měsíců klikáním na barevná číslička, párkrát se trefí do plusu, několikrát do mínusu - ale skutečný efekt z toho není většinou žádný..Pokud se to odehrává na demu - budiž, ale v reálu je už to o něčem jiním - a o to jde !...Pak nastává většinou rozčarování ze ztráty a vystřízlivění...
"Troufam si tvrdit, ze jednou z castych chyb zacatecnika je prilisne soustredeni se na pocet 21 palcovych monitoru na stole, rychlosti pripojeni, tu nej nej platformu, ty nej nej zpravy, atd. Dobre minena rada je radeji si vytvorit system sebevzdelavani a investovat nejdriv prave do nej. Zbytek se dostavi sam."
S tím naprosto souhlasím - vzdělávat se je základ úspěchu snad ve všech lidských činnostech, ale na takových hračkách (viz onen sw) se sebevzdělávat snad ani nedá (a tyto platformy jsou pro FX tradera mnohdy stěžejní) a jen to blbne začínající traderům hlavu :) - ale to je můj osobní názor ! Ten přímer s auty měl spíše evokovat to, že když si už mohu vybrat, tak zvolím lepší sw (většinou jsou už volně dosažitelné a zdarma). Pokud je už tady ta možnost, doporučuji nováčkům začít pracovat s kvalitním a něco říkajícím sw.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to SID
Hmm, skoro jsi mi primel at si tu Marketivu stahnout. Musim se priznat, ze jsem ji nikdy nevidel a v podstate jsem predpokladal, ze jde o jednu z mnoha demoplatform, ktera je mozna trochu chudsi na indikatory a programovaci moznosti, ale i presto da novackum prvni skolu. Ale jak to tak vypada, tak Marketiva je nekde uplne jinde... takze, priste si budu davat vetsi pozor a zaroven si dovoluji korekci nazoru pro Cubehead:

to Cubehead
Stahni si libovolnou platformu ktera umoznuje experimentovani s indikatory a systemy (kolem a kolem, lepsi platformy nabizeji to same v blede modrem) a vzhuru do rozmnozovani (nejdrive asi hlavne plundrovani) demo konta.
Pokud mas v umyslu zustat verny temto vlaknum, asi bych doporucil Visual Trader (majoritni system tady) ci Metatrader (mensi bratr), timto budes lepe v obraze o cem je tady rec a budes moci spoustu veci z vlaken ihned aplikovat v reale.

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Mam problem pri prihlaseni do IRC do kanalu newsroom. Vzdy, kdyz se chci prihlasit mne to napise: Unable to join the channel (adress is banned). Nemate s tim nekdo zkusenosti? Proc mne zablokovali adresu, kdyz jsem na tom kanalu nic spatneho nedelal? Nikdy jsem tam nic nepsal, vzdycky jsem akorat cekal na vysledek nejkych fundamentu, ale to je vse. Nevite nekdo co s tim? Diky

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...