Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
czaussie

mIRC zpravy

Doporučené příspěvky

Obvykle jsem pouze pasivnim ctenarem, ale dnes jsem se rozhodl prispet svoji troskou a snad tak obohatit arzenal vasich obchodnich pomucek.

Jiz delsi dobu pouzivam automaticky se obnovujici aktuality z oblasti ekonomiky a politiky prostrednictvim mIRC chatovaci (konverzacniho) klienta. IRC (Internet Relay Chat), jak mnozi vi, je chatovaci protokol a existuje skala klientu (i v cestine) kteri vam umozni sledovat ci se aktivne podilet na konverzacich rozlicneho charakteru. Nekdo dostal vynikajici napad vyuzit tohoto rozhrani pro kompilaci zprav a informaci ktere nas obchodniky zajimaji. Pro mnohe je znat nejnovejsi fundamentalni zpravy alfou a omegou obchodnich strategii a jejich prisun je klicovy. Tudiz, pokud je zajem, je treba ucinit nasledujici:

1) stahnete si libovolny IRC klient, doporucuji mIRC (www.mirc.com), urcite se da sehnat i v cestine.
2) zaregistrujte se a zvolte si "Othernet" sit a prislusny Othernet server. IRC protokol nabizi radu ruznych siti a je nezbytne byt na te "spravne" pro danou vec. V pripade, ze nemuzete najit zadny Othernet server, zkuste nasledujici: Fremont.CA.US.Othernet.org
3) v momente kdy se zdarne pripojite k Othernet serveru, je potreba se pripojit do "newsroom" kanalu. Ucinite tak prikazem "/join newsroom" ktery zadate v hlavnim okne. V pripade, ze se nemuzete pripojit, je docela mozne, ze jste za firewallem ci proxy serverem a holt se budete muset naucit jak tento problem obejit ci ho konzultovat s osobou studovanou v dane problematice.
4) hotovo. Nyni uz muzete v klidu sledovat nejnovejsi zpravy, zdarma!

Uvedomuji si, ze cela vec zni trochu komplikovane, ale mnozi z vas se vrhli i do takovych orisku jako je programovani a tudiz nemam pochyby, ze vas tato vec premuze. Urcite to stoji za vasi namahu. Dalsi vyhodou je, ze vetsina zprav obsahuje URL odkaz, kde si muzete precist detaily. A jako tresnicka na dortu, vyse zmineny kanal poskytuje take okamzite hodnoty komodit, akcii, trznich indexu, atd.
Zkuste v hlavnim okne zadat prikazy:
.oil
.asia
.gold
.cad
.energy
.msft
a podobne.

Jedinym potencialnim nedostatkem je fakt, ze vse je v anglictine. Na druhe strane, znalost anglictiny by mela byt jednim z mnoha okruhu sebevzdelavani vsech, kteri maji choutky zivit se forexem.
Rad bych podotkl, ze s mIRC nemam nic spolecneho, potazmo s "newsroom" kanalem a tudiz bych nerad skoncil jako technicka podpora dane veci. Osemetne problemy rad vysvetlim, ale prosim neptejte se me na banality a investujte trochu casu a zajiste najdete odpovedi na zakladni problemy.

Hodne stesti!

czaussie

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Mám dotaz: Jak je to se zprožděním zpráv na IRC oproti jiným kanálům (bloomberg a spol.) Dá se podle těch news reálně obchodovat? Chodí zprávy na IRC včas? Eventuelně s jakým zpožděním?
dík.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Moje osobni zkusenost je takova, ze zpravy chodi temer ihned po ohlaseni, mozna tam urcite zpozdeni je (3min je spis extrem), a urcite to je lepsi nez obnovovat nekde stranky.
Dalsi veci je obchodni styl kazdeho z nas. Ja tesne pred zpravami do obchodu nevstupuji, naopak zaviram otevrene pozice. A velmi zridka vstupuji do trhu hned sekundy ci minuty po uvedeni vysledku. Sem tam mam prilis rychle prsty a statisticky receno si je pak spalim. Jinymi slovy, cekam 5-15 minut nez se trh uklidni a ujasni si, jakym smerem pujde. Obvykle clovek nic nezkazi tim, kdyz si trochu pocka, i kdyz to treba znamena ztratu 10-20 bodu potencialniho profitu.
czaussie

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Souhlasim s czaussie zpozdeni je minimalni ..... sledoval jsem klicova data.

To czaussie: nemas seznam vsvech prikazu ktere se daji pouzit v hlavni okne jako napriklad
.dow
.oil
atd

Mira

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Preji dobry den,

jen bych chtel upozornit uzivatele podobnych "kanalu" - jedna se o informacni kanaly typu "chat", takze veskere dotazy, ktere zadavate (.dow, .oil, ...)jsou "zobrazeny" a "zodpovezeny" vsem pripojenym ucastnikum. Takze pokud vse "zahltite" svymi dotazy, zrejme budete velice rychle (a pro registrovany nick mozna i natrvalo) "odstreleni" moderatorem kanalu ...
Kanal "newsroom" je kanal na predani novych zprav smerem k ucastnikovi - nikoliv jako kanal dotazu ...

S pozdravem kbtm

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to DarkMan
Bohuzel nemam seznam prikazu, ale predpokladam, ze se to da nejakym zpusobem vypsat (patrne prostrednictvim dalsiho prikazu :)
Pokud si to nechas den ci dva pustene, urcite uvidis spoustu zajimavych prikazu.

to kbtm
Problematika filtrovani chatu a samotnych zprav bude brzo adresovana, jiz nekolikrat jsem videl na newsroom kanale tuto otazku a udajne brzo bude volba blokovat individualni chat ci prikazy.
Rozhodne ale dobry postreh a poznamka!

czaussie

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
dobrý den .. tak jsem si nainstaloval mIRC připojil jsem se na server a dokonce i na nějaké ty kanály ale neznaám žádný server s odkazama na reporty nebo jinné pouze jsem se připojil např. do kanálu kde by se mělo komunikovat o e mini, ale žádná komunikace neprobýhala jen tam byli přihlášeni lidé..... prosím o upřesnění jak na tyto zprávy nebo jinné a předem se omlouvám za mou no jak bych to nazval .... :S

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to radusor
Po pripojeni se na libovolny server site Othernet je moznost jit na jeden z mnoha "chat mistnosti" ktere se nabizeji. Zkus napsat prikaz "/join newsroom" a timto se dostanes na inkriminovany newsroom kanal kde je prehrsle aktualit. Mnohe v sobe obsahuji URL odkaz, na ktery se da kliknout pravym tlacitkem a dale tak cist podrobnosti.
Jeste co me napada je, ze jsi skutecne byl na newsroom kanale, ale zrovna zadne zpravy nebezely (po pravde receno to nekdy o vikendu vynechava) a tudiz to pak opravdu vypada, ze je tam pouze spousta prihlasenych lidi a nic se nedeje. Zkus pres tyden, to je vetsinou jina...
Hodne stesti,
czaussie

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Zapojte se do diskuze

Příspěvek můžete vložit nyní a registrovat se později. Pokud máte na serveru účet, přihlašte se a příspěvek bude publikován pod Vašim uživatelským jménem.
Poznámka: příspěvek bude uveřejněn po schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na tento příspěvek..

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Předchozí obsah byl obnoven.   Smazat obsah editoru

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.