Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobry den
Mam takovy docela zvlastni dotaz.Pred nedavnem mi muj znamy dal divnou otazku.
Rekl mi ze ma jeden kilogram zlata,ktery zdedil po svych prarodicich a chce na nem
vydelat trochu penez,jenze neumi to prodat.Tak me tak napadlo jestli se da ten kilogram
zlata prodat na komoditni burze.Jestli to nejak jde muzete mi prosim poradit jak se to dela?
Nevim totiz jestli se takove obchody daji delat,pripadne nevite jak se takove kupy zlata zbavit???myslim tim jak to zlato zurocit.Nejaky clovek to zlato prece na burze prodava,ne?
Slo by to dat treba brokerovi at ho tam proda za nejakou slusnou cenu.
Prosim poradte co delat jak presne postupovat a dostat to na burzu.
Predem dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

bohužel na komoditních burzách se obchodují future kontrakty a ty jsou přesně specifikované. Tj. koupíte, prodáte vždy dané množství příslušné komodity. U zlata to je 100 trojských uncí = 3,11034 kg zlata.
Ve vašem případě bude nejjednodušší, když zajdete do zlatnictví nebo k obchodníkovi se zlatem a tam ze zeptáte za kolik by Vám za něj dali. Orientačně se můžete podívat na burzovní cenu, aby Vás neoškubali.:)


Jakub

P.S.: Mám dojem, že se tu někdo v diskusním fóru zmiňoval, že se zabývá fyzickým obchodováním se zlatem. Určitě to najdete.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano pánové, já se tímto obchodem zabývám.
V žádném případě nedoporučuji chodit pro informace do zlatnictví, nebo se pokusit takto zlato prodat. Podívejte se na výkupní cenu zlata za ryzost 14 karátů a na burzovní cenu zlata ryzího. Přepočítejte a uvidíte. Záleží na tom, v jaké formě zlato fyzicky máte a v jaké ryzosti. Věřte, že vím o čem mluvím. ;)

Omlouvám se za tento příspěvek, protože sem absolutně nepatří.

B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...