Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

PT (position sizing)


glader

Doporučené příspěvky

MN Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rhombic1
>
> Na každých 10 000 obchoduji cca 4 loty(viz
> průměrný risk, maximální risk, Kelly's atd), jinak
> ty čísla nejsou dogma (někdy - málokdy - vše
> závislé od mého přesvědčení - je risk i 50-60%). S
> mým stylem teď průměrně zdvojnásobuji účet za
> týden.

MN,
to se mi libi a odpovida to i zhruba mym lotovym nasazenim. Jen chci upozornit, ze (alespon u CMS tomu tak je) nad 50 lotu vyjde 1 lot setsakrametsky draho (2500), coz je 10x vice, nez prvni tri loty (250).
Mam trvale polovinu hodnoty uctu umorenou v marginu. Nekdy bohuzel i vic :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 79
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To MN: Tabulka není obrazem obchodní žádného obchodního stylu. Chtěl jsem pouze na konkrétním případě ukázat jak by takové zvyšování objemu mohlo fungovat. Nepovažuji se za odborníka v této oblasti a chtěl bych tématu pořádně porozumět. Pokud je to možné a šlo by přiložit ukázkový příklad výpočtu objemu lotů přivítal bych to nejen já, ale určitě i ostatní diskutující na tomto vlákně.

DavidF

PS: co bych rád vyzkoušel a zupětně backtestova, je nákup/prodej na základě nahodilosti vždy na začátku 4hodinového a nebo 8hodinového baru a konec obchodu na jeho konci. bez SL a PT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A jak řekli udělali ..... Popis modelu: Náhodně gererovaný nákup / prodej při Open ceně na 4H_TF. Uzavření obchodu na Close ceně každého baru. Striktní dodržení SL o vëlikosti 9 pip včetně spreadu. Navýšení po ziskovém obchodu, navýšení vypočteno jako procentuální rozdíl nezi dvěma obchody , po ztrátovém obchdodě návrat zpět na základní hodnotu tj. 1 minilot ...... zajímavě vypadá křivka celkových výnosů. DavidF

2757

Link to comment
Sdílet pomocí služby

timd:

Prohlizel jsem si excel soubor a velice me zaujal. Jak jsi tam dostal ta data o hodnotech high-close vsech baru? Podle toho, co jsem videl, je tado naprosto primitivni obchodni metoda (vstup na open baru, SL 9 pips, vystup na close). neskutecne ziskova. Nevidel jsem v tabulce dynamicke pridavani lotu. Nebo jsem se nedival dobre. Te equitz primce ani nechci verit!!
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prave programuju - random nakup/prodej, vsechno ma SL 9pipsu (v podstate by to melo byt mene nez prumerny ctyrhodinovy pohyb abychom byli v plusu). Pozici otviram na zacatku kazdeho 4H baru, uzaviram na konci 4H baru. Dlouho o takovychto obchodnich systemech premyslim, ale ted jsem dostal jasny impuls. :)

Hezky den preje Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jo jenomže timb,i když už měl ziskový obchod,tak tam nezapočítal,to,že by šla nejprve pozice proti němu,podívejte se do jeho grafu,hned u druhého obchodu šel na short,open bylo 1,2640,high 1,2655--takže by mu to pozici zavřelo v mínusu,jenomže on to počítal podle svíčky grafu v minulosti,pozice se sice nakonec otočila a byl profit něco kolem 40 doláčů,jenomže to už bysme dávno v obchodě díky SL 9 pips nebyli... :S..takže v reálu by výsledek byl asi horší no..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dzarin:
SLko se nastavi optimalne podle backtestu, nebo se urci napriklad nejak podle ATR ci dalsich moznosti... nemusi byt zrovna 9pips.

to timd:
Jak je presne mysleno toto: Navýšení po ziskovém obchodu, navýšení vypočteno jako procentuální rozdíl nezi dvěma obchody... ???

Kdyz posledni obchod je ziskovy, pak velikost pozice = Nynejsi stav konta/minuly stav konta (dle tveho xls)
Je to tak?

Nejsem si jist, zda je pro tyto "random vstupy" optimalni prave tento typ PS... pokud by byl system ktery by nadeloval zisky napriklad nekolik za sebou v rade a pak napriklad nekolik ztrat za sebou, pak by byl tento zpusob PS urcite zajimavejsi. Tady bych mozna zvolil urcovani mnozstvi lotu na zaklade equity.
Urcite ale zkusim naprogramovat oba dva pristupy...
Hah, prave me napadlo, ze bych mohl ten PS udelat jeste jinak. Zkusim doprogramovat a dam report co a jak ;)

Hezky den preje Tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

timd Napsal:
-------------------------------------------------------
> To radovan: samozřejmě, že pro každý pár by se
> musel SL upravit, já to počítal pro EUR/USD.
> DavidF

Ja nehledam, jak to nejde :-) a take vim houby o zadavani SL, coz je o mne znamo, ale zadat ho 6 pipsu od aktualni ceny, to se mi nezda, ze to jde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...